Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nem reggelizik a fiam?

Baj, hogy nem reggelizik a fiam?

Figyelt kérdés

vacsorára 7körül megeszik kb 180ml vízből tejpépet,és éjjel megiszik olyan 1,5dl hígított gyümölcslevet.De ez sem törvényszerű.reggel 6kor ébred,ilyenkor csak egy 150ml gyümölcslevet(hígított)iszik meg,majd fél 9-9körül 1ügyümölcsöt.Van hogy addig megiszik 1dl tejet-de ez is ritka.Tegnap próbáltam,hogy ébredés után adtam neki enni/innivaló folyékony tejpépet,csak fél decit ihatott meg,de tökre fölborult a napirendje.Szinte délig nem is akart enni.

Most erőltessem a reggelit,vagy jó úgy ahogy eddig csináltuk?

9hónapos és 3hetes.


2009. aug. 17. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
én nem értem, hogy miért nem adsz neki tápszert. Az ennyi idős babáknak még fél liter tápszerre van szükségük. Tejet egy másfél éves korig nem is ajánlott adni. Szerintem beszéld meg a védőnővel a babád táplálását, mer t így ártasz neki az biztos.
2009. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem éjszaka inkább vizet kellene adnod neki, ha szomjas. Ha pedig éhes, akkor tápszert. 1 éves korig fél liter anatejet vagy tápszert kell meginnia egy babának.

majdnem 9 hós babámnál ez a napirend:

reggel tápszer (210ml vízből)

tízórai gyümölcs (néha hatúr joghurttal)

ebéd főzelék

uzsonna (tejpép vagy gyüölcs)

vacsora táoszer (szintén 210 ml vízből)

éjszaka egyáltalán nem kell fel, alszik reggel 6 ig

próbáld ki, hogy reggel tápszer adsz neki, ha így nem kér tízóraira gyümölcsöt, akkor egy kis levet próbálj adni neki.

Egyik ismerősőmnél sem eszik a baba tízórait, így előbb kapja az ebédet.

2009. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a napirendje:

8-9között 1ü gyümölcs,12-13között 1-2ü főzelék,uzsonna 4-5körül 1 joghurt,vagy 2 esetleg gyümölcs,vacsora tejpép.És nem éhezik,szépen nő,mint súlyra,mint hosszra.Akkor meg nem az lenne,hogy túletetem?Meg egyáltalán hova kellene beiktatni azt a fél litert?

na majd megkérdem a védőnőm,de most szabin van

2009. aug. 17. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!