Ki hogyan es mikor szoktatta le babajat a pelusrol? (januarban lesz 2eves a nagyfiam)?
Kis terelgetéssel persze, de megvártam, míg maguktól leszoknak.
Eddig két gyerekem lett szobatiszta. Egyikük későn kezdte, 2,5 évesen, másikuk 15 hónaposan. Átlagosan egy évbe telt, vagy inkább másfélbe, míg teljesen megbízhatóan éjjel-nappalra nem kellett már pelus.
Szia.
A lányom kb. másfél éves volt, mikor kezdtem észrevenni, hogy kezdi érezni, hogy valami történik a pelusban. Bekészítettem a szobájába a bilit, és finoman terelgettem, hogy rájöjjön mire való. Ha valami véletlenül belesikerült, akkor megdicsértem. Sosem erőltettem a használatát, rábíztam, ha kedve volt ráült, ha nem ,nem. Két éves kora körül hirtelen mereven elutasította. Ráhagytam, nem piszkáltam vele. Két hónap múlva egyik napról a másikra nem kérte a pelust, és megbízhatóan szobatiszta lett. Körülbelül 3 balesete volt utána. Éjszaka 2.5 éves korában maradt el a pelus, és egyszer sem pisilt be.
Szerintem semmit sem szabad erőltetni, figyelni kell a gyereket, és segíteni. Ez egy érési folyamat, előbb utóbb minden gyerek szobatiszta lesz.
első
Vettem bilit, elmondtam mire való, és ha nagy lesz, ő is abba teszi majd a dolgokat. Egyszer csak mondta, hogy rá akar ülni. Pelus le, bilire ülés. Eredmény semmi. Később amikor sikerült, hatalmas öröm/dicséret. Egyre többször volt eredmény, esti fürdés előtt, meg amikor pucér volt, rápróbálkozott. Egyszer csak elkezdett szólni hogy pisilni kell. Ilyenkor rohanás a bilihez.
Aztán kaptunk egy ruhacsomaggal három kis bugyit. Meglátta, és közölte, hogy abban akar lenni. Otthon lehetett benne, amikor nem volt alvási idő. Sikerek/balesetek. Később egyre jobban ment, már kisebb séták is bugyiban mentek. De az útközbeni pisilést is meg kellett tanulni.
Aztán szólt, hogy délutáni alváshoz sem kell neki. Később pedig az estit hagytuk el.
Viszont egyik gyerekem 3,5 éves koráig csak abba volt hajlandó kakilni. Úgyhogy szólt, amikor kellett neki, pelus fel, majd kakilás után vissza a bugyi.
Nem egyformák, figyelni kell, mikor mire kapható, és annál nem gyorsabban haladni. Így lehet a legkevesebb balesettel megúszni. Van gyerek, akinek hamar megvan, és van, amelyiknek több gyakorlásra van szüksége.
A fontos, hogy bárhogyan is alakul, mindig legyél nyugis, nem legyél dühös ha baleset van, a lehető legnagyobb egyszerűséggel ruhacsere és minden megy tovább.
Nálunk olyan is volt, hogy ha minden nap volt baleset 3-4 napon át pl. alváskor, azt mondtam, ok, semmi baj, vissza a pelus.
Vagy, autózni kellett hosszabban, akkor már a jól szóló gyerek is visszakapta a pelust, mert autópályán hiába szól, nem tudok megállni gyorsan stb.
Ha a gyerek kezdeményez valamit, azt midig meg kell ragadni, amúgy meg nem erőltetni semmit. És hidd el, MINDEN egészséges gyerek megtanulja ezt! :o)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!