Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Prevenartól lehet láz és...

Prevenartól lehet láz és hasmenés egyszerre?

Figyelt kérdés

Pénteken kapta meg a 2. adagot. 8 hónapos a lányom. Szombaton belázasodott délben, egész éjjel lázas volt, és éjféltől nagyon megy a hasa, szinte semmi nem marad meg benne. Hálistennek néhány kanállal azért mindig eszik evésidőben. A 3. foga is épp most jön.


Lehet a hasmenést (is) a prevenarra fogni? Annyira rossz, mert egész nap szinte sírt ma. (életében nem sirt még ennyit összesen, mint ma).


2009. aug. 16. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Kisfiam hétfőn kapta a 3.-at belőle a 15 hónapos kötelezővel együtt, szerdán belázasodott és rettenetes hasmenése lett (20 pelus 1 nap alatt). A dokinéni nem mondta, hogy az oltástól de lehet. Kapott hasfogót, meg smectát meg antibiotikumot, mert a mandulája is kezdett pirosodni. Szerintem a biztonság kedvéért mutasd meg a dokinak, meg diétáztasd egy kicvsit amíg megy a hasa ( krumpli, srépa, alma, banán, keksz, ropi) és sok-sok folyadék, mert nagyon könnyen kiszáradnak az ilyen picik. Csak 2-3 kortyonként itasd úgy jobban megmarad. Jóbbulást a kicsinek és kitartát neked.
2009. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál. :) Akkor Ti is átéltétek ezt. :( Nálunk is kb. 20 pelenka fogyott ma eddig! Nagyon ijesztő, én minta még vért is láttam volna a végén, de a férjem szerint a sárgabarack volt emésztetlenül...


Kaját nem fogad el, csak tápszert, és kis tejpépet dél óta. Főzeléket és egyebeket nem.


És a kisfiad az 1. és a 2. oltást jobban viselte? Nálunk ez volt eddig a legrosszabb, a többi eddig meg se kottyant.

2009. aug. 16. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Eddig a kisfiamnak se volt semmi baja egyik oltástól se, de ez a mostani nagyon rossz volt. Holnap mindenképp vidd el orvoshoz nehogy gond legyen. Nálunk a dokinéni 1/4órát vizsgálgatta, hogy haza-e merjen engedni minket, mert 10 órakkor már 5 teli pelusunk volt és félt, hogy ki fog száradni, de szerencsére azóta szépen javul. Remélem a kislányod is hamarosan jobban lesz.
2009. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi, remélem már meggyógyult a kisfiad teljesen azóta! :) Nálunk este majdnem kórház lett belőle, de még mindig a fejünk felett lebeg a lehetőség. Fél 12-re megyünk a gyerekorvoshoz, és majd ő megmondja, mit tegyünk. Éjjel 12-től ma reggel 8-ig 5 pelenkacsere volt. :( (Vérszál szinte mindben volt).


Tegnap kb negyedórát konzultáltam telefonon a Bethesda Kórház ügyeletes gyerekorvosával, arra jutottunk, h adjak neki Normaflort (azt megkapta azóta) és reggel vigyem be a Lászlóba. De egyelőre inkább az itteni gyerekorvoshoz viszem délelőtt, mert azért szerencsére inni iszik, és enni is hajlandó egy nagyon keveset.


Nagyon gáz ez az oltás (én biztos vagyok benne, hogy ettől van, pedig mindenki cáfolja, de a betegtájékoztatóban ott van, mint nagyon gyakori mellékhatás!) de még mindig jobb, mint az agyhártyagyulladás, ma reggel volt egy kislány a TV2 Mokkában... akinek az van/volt.. Hááát... akkor százszor inkább most ez a szenvedés.


Köszönöm Nektek, majd megírom mi volt, ha megjöttünk a gyerekorvostól. :) Üdv, szép napot, egészséges bébit mindenkinek! :)

2009. aug. 17. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!