Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, ha kiderül,...

Miért van az, ha kiderül, hogy a kisbabám (4 hónapos) már csak tápszert eszik nem anyatejet, (mivel nincs! ) mindenki úgy néz rám, mintha legalább megakarnám mérgezni a babámat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ostobák.Igaz,hogy 6 hós korig jobb nekik az anyatej,de nem mindenki tud addig szoptatni.Ezt sokan nem akarják megérteni.Ne izgasd magad miattuk.Lassan úgy is adhatsz neki gyümit,főzelékeket stb.és akkor kevesebb tápszer kell neki.
2009. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert manapság mindent túlzásba visznek.

Katasztrófa, ha nem tudod szoptatni a gyereked, majdnem gyilkosság, ha 1 éves kor alatt tejet és kiflicsücsköt nem tudom mit adsz neki és szörnyű, ha hagyod a földön mászni, mert az koszos.

Ennyi. Ne törődj vele. Majd megértik, hogy mindenből a legjobb az arany középút. Csak ma éppen a szörnyentudatos anya adivat.

2009. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ettől a hozzáállástól apadt el a tejem idő előtt. Meg akartam felelni az elvárásnak. Mivel én 13 hónapos koromig szoptam, apám!!!nemtdta elfogadni, hogy kevés a tejem. Mert minél sűrűbben szoptatsz, annál több termelődik... Alapjáraton igaza volt, de az az agresszív megnyilvánulás... senkinek nincs joga ítélkezni, ha már segíteni nem tud...:( 2 hónapig szoptattam. Teljesen belebetegedtem, hogy milyen rossz anya vagyok...
2009. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A környezet válogatja. Nálam például a barátnőm állandóan azért szól le, hogy mit szenvedek az anyatejjel a babámnak, mikor már majdnem 1 éves. Az ő babája tápszeres volt kezdetektől. Hozzáteszem, és soha nem bántottam emiatt. Mondanom sem kell, azóta nem nagyon tartom a kapcsolatot vele.

Magasan tojjál az ilyenek fejére.

2009. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mert buták, másrészt mert te is hamis lelkiismeretfurdalást érzel és ezt kívetíted... , tedd helyre a lelked, hisz te is tudod, hogy a tápszer nem méreg, a hülyéket meg le kell xarni :)
2009. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így vagyok. 2 hós kráig kapott anyatejet, utána pótlást, mostanra csak tápit. Ő is 4 hós. A barátok rokonok, sose bántottak emiatt, inkább próbálták enyhíteni a saját lelkiismeretfurdalásomat, bár nem én tehettem róla. Viszont az idegenek (szomszéd stb..) úgy néznek rám, mintha legalábbis verném a gyereket. A "kedves" szomszédasszonynak már csak annyit mondok ha kérdezi hogy "éés, szoptatod ugyee?", hogy hát peeersze. Semmi köze hozzá, azt hisz amit akar.

Ne foglalkozz senkivel, a babának jó az anyatej, de a szereteted és a törődésed a legfontosabb. A tápis babákat is ugyanúgy szeretik az anyaukájuk.

2009. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Ne foglalkozz velük! Csak saját magukat minősítik!!! Te nem tehetsz róla!!! De sajnos olyanok is vannak, akiknek van tejük és tudnának szoptatni, csak azért nem teszik, mert féltik a mellüket vagy az alakjukat! Az ilyen nők, ne vállaljanak babát!!! Sokan, csak a saját önzésük miatt nem szoptatnak!!! Nektek, minden elképzelhető jót kívánok!!!
2009. aug. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos most annyira rá vannak "állva" mindenhol erre a témára,mindenhol ezt olvasod,hallod.

Szerintem se foglalkozz velük,gondolom így is elég nagy lelkiismeret furdalásod van miatta.

2009. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele! Én pont a szoptatással kínlódok. 7 hónapos a fiam, s semmit nem hajlandó elfogadni, se kanálból, se cumisüvegből. Gyakorlatilag 100%-ig szopik. Sehova nem tudok menni, s ami a nagy baj, hogy migrénes lettem, így, ha muszáj gyógyszert szednem Ő is szedi velem. S nem tudok mást adni Neki, mert nem hajlandó elfogadni.

Tehát a szoptatásnak is vannak hátrányai!

2009. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is ismerős ez a hozzáállás...

Már a kórházban éreztem a szúró tekinteteket, amiért egy csepp tejem nem volt és hiába mondták, hogy "attól még jó anya lesz", csak duma, közben forgatták a hátamban a kést.

Én 2 hónapig tudtam szoptatni (mellette kapott tápot) és nagyon bántottak azok a megjegyzések, hogy éheztetem a gyerekem. Most már nem érdekel, 5 hónapos a pici és nem lett semmi baja attól,h. szinte születésétől fogva tápot kapott.

Tudom,h. nehéz, de próbálj meg, ne foglalkozni az ilyen emberekkel! Ha nincs tejed, akkor nincs, ezen az se tud változtatni, ha a porig aláznak.

Különben is, lassan aktuális lesz a gyümölcs, krumpli, főzelék, stb...

2009. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!