Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy alulfejlett a...

Lehet, hogy alulfejlett a kisfiam?

Figyelt kérdés

3350 g-mal és 53 cm-vel született,most 5 hónapos és 6510 g és 65 cm.

napokban olvastam itt,hogy hasonló korú babák -söt még fiatalabbak is- már jóval nagyobb súlyúak(mind 7 kiló felett).

azóta aggódom,hogy kisfiam vajon rendesen fejlödik-e?

külsöre is inkább soványka,nincsenek hurkái.

még csak anyatejes,néha tápszert is kap pótlásnak(Beba HA-t)

de elég sokat szokott bukni,szinte minden evés után.

gyerekorvos már 4 hósan javasolta a hozzátáp.megkezdését,de még azóta sem kezdtem el,mert amíg csak lehet kizárólag szoptatni akartam.

mert ugye az anyatejnél nincs jobb táplálék a babának.

jól csináltam-e szerintetek?

félek,hogy emiatt nem gyarapodik megfelelöen.

mit kezdjek el adni neki,hogy gyorsan hízzon?

segítsetek légyszives.


2009. aug. 15. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Fél éves korukra "szokás" megduplázni a születési súlyt. :) Nálatok egy hónap múlva bőven meglesz a duplája, szóval szerintem semmi gond nincs. A lányom is ugyanennyivel született, fél éves kora utánra duplázódott meg a súlya. Nekem is hozzátáplálást javasoltak már 4 hónapos kortól, én követtem is az orvos utasításait. Te miért nem akarod? Egyébként onnan ugrott meg nálunk is kicsit a súly. (alma-banán, banán-tápszer, krumpli-sütőtök, stb.)
2009. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha pótlást is kap és a dokid javasolta a hozzátáplálást, akkor nyugodtan kezdd el. Emellett ugyanúgy megkaphatja a tejcsit, mindig szoptatás után add neki a gyümölcsöt, zöldséget. Ha bukik, akkor meg főleg ne csodálkozz, hogy nincsenek hurkácskák... De hamarosan rendesen fog záródni a kis gyomorszája és megszűnnek ezek a dolgok.
2009. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igaz nekem kislányom van, de neki is kicsi a súlya, de a doki néni azt mondta, majd meghízik, ő nem kevesellte.

2950 grammal és 50 cm-rel született, most 5 és fél hónapos 5900 gramm és 70 cm.

2009. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
"mert ugye az anyatejnél nincs jobb táplálék a babának.",ez így nem igaz igenis 3-4 hónaposan el lehet és kellene is kezdeni a hozzátáplálást egy kis gyümölcsel!!!!! ezt a minél tovább kell szoptatni dumát valami idióta elkezdte szajkózni és mostanra teljesen beleőrültek az emberek! ahogy jön a pici foga egyből lehet hozzátáplálni szilárdat. felejtsétek már el ezt a szoptatós marhaságot!
2009. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ja,amúgy a méretei teljesen rendbe vannak. nem muszáj kis hurkáknak lenni a babán ez is csak egy ostobaság.
2009. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej tényleg a legjobb, de pld. ha az anyuka nem (sem) táplálkozik megfelelően, akkor a teje sem annyira tápláló, ezt sokan elfelejtik. Pld nekem szülés után 2 hónapig annyira nem volt étvágyam, mint még soha életemben. Meg is látszott a tejemen (illetve a gyerekemen). Szóval jó az anyatej, de anyukának is nagyon egészésgesen, vitamindúsan kell táplálkoznia.
2009. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is igy volt, 5,5 hósan kezdett rohamosan apadni a tejem, igy tápit is kapott, vagyis bőven eljött az ideje a gyümölcs és zöldségevésnek, ahogy a te picidnél is. Nekem a tejem teljesen elment, igy maradt a tápi, gyümi és főzi, a súlya persze nőtt, ahogy kezdett pár hét után tisztességes adagokat enni. A babád már nem kicsi, hogy csak tejet ehetne.
2009. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,megnyugodtam,hogy biztos rendesen fejlödik,attól hogy kisebb a súlya.

elkezdem adni neki a gyümölcsöt stb. talán fog lassan hízogatni.

2009. aug. 15. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

nem értem néha tápszer???? és nem táplálod hozzá????

és itt sírsz hogy kicsi a súlya???? adjál neki enni!!!!

lehet lepontozni de ez a következménye annak hogy annyira nyomják a szoptatást, mintha a tápszer mérgező lenne....óhhh Istenem csak a picit sajnálom

2009. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Ne aggódj, a babád gyönyörűen fejlődik, és ne adj azon babák méreteire, akik már 3 hónaposan 8 kilók, meg ilyenek. Szerintem az a nem normális.
2009. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!