Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 -10 hónapos babákrol érdeklö...

9 -10 hónapos babákrol érdeklödhetnék? Mit tudnak hogy fejlödnek?

Figyelt kérdés
Én babám novemberi, elég ügyesnek találom.
2009. aug. 14. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ma töltötte be a 9 hónapot. Ül, mászik, feláll, int pá-pát, rázza a fejét, hogy nem, . 2 foga van, az is 2 hete jött ki.:) Te babád?
2009. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányom 10 hós.Pár lépést már megy egyedül,persze mellette mászik,ülni már 7 hós kora óta tud.Van 8 foga,beszélget papa,baba,pápá,szia,cica,cici:),integet pápát,puszit küld,tapsizik,csip-csip csókázik,dobol.Zeneőrült,mert táncol mikor zenét hall..Kérésre kedvenc játékokat megmutat,felvesz.Tudja hol van a baba szeme-mutatja.Mindent ledobál a földre,és élvezi ahogy koppan,csörög.Mindemellett egy percre sem áll meg,etetni is alig lehet:)
2009. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én babám fürgén kuszik hátra és oldalra most kezd ülni ha föl ültettem. Játékait használja a hogy megtanitottam, golyopályába beleteszi a golyot ,elgurult golyot megkeresi van hogy utána csuszik ,megszerzi,és újra kezdi a gúrítást.Labdázni is szeret.pá-pát integett és van hogy mondja is. Nagyon szereti az állatokat figyeli öket és kiejti a nevüket pl. csip-csip, va-va- brumbrum.8 hónapos kora óta egyre több szót kiejt.Ma a nem -nem ,no-no szókat gyüjtötte be.Nagyon tanulékony ,érdeklödö.Igaz nem áll és nem jár !Szeret kockázni, könyveket nézegetni magyarázni.Most ez jutott az eszembe.Ja és már rég óta csicsika szóra becsukja a szemét és probál aludni.
2009. aug. 14. 22:22
 4/7 A kérdező kommentje:
igen nálunk is van csip-csip csóka, tapsi ,dádá, síkit, ezeket kérésre produkálja .Cica szó nekünk is megy nagyon sok mindent ért .ÉN CSAK CSÓDÁLKOZOK ÉS ÁMULOK.Remélem gimibe is ilyen szorgalommal fog tanulni. :)))
2009. aug. 14. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

akkor az én 9,5hónapos fiam le lenne maradva?

még abszolút nem mutat hajlandóságot a beszédre,csak mutat irányba és hőőőőőőőőő

viszont intenzíven kúszik,most próbálkozik a mászással,egyedül felül,feláll,ha olyan kedve van lépegetni is tud,ha vezetjük.kérdezem pl hol a cica,kutya...vagy hol a szeme,megmutatja,még ha csak könyvben is van.ma kezdett érdeklődni a pápá iránt(mutatni próbálta)ha kérek tőle puszit,nyitott szájjal nyomja oda a fejét.ha szomjas,jelzi hogy amamam és tátog,mint a halacska,ha a cumiját kéri amma amma

nagyjából ennyi

2009. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szerintem meg ötleteket kapunk egymástol hogy mikkre lehet betanitani a baucikat nincs lemaradva senki!:)
2009. aug. 14. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam jövő héten tölti a 9.hónapot.

Másfél hónapja felül,feláll, mászik.

Ha fogjuk a kezeit 4-5 lépést stabilan megy.

Ha tetszik neki valami ,akkor tapsol.

Szereti az állatokat,de még nem mondja:)!

Egy szót tud,azt ,hogy "hamma",ez megy egész nap:)!

Reggeltől estig lepakol,kipakol,kihúz,kidob,"csacsog"

Ad puszit,simit.

Ha meg tud kapaszkodni valamiben,akkor órákig leguggol,feláll.

Ahol lakunk,szerencsére sok baba született,októbertől -decemberig,így van társasága.4-5 gyerkőccel összejárunk.Természetesen nem játszanak még együtt,de örülnek egymásnak és lesik,utánozzák egymást.


Van egy könyvünk,abban itthon használatos tárgyak vannak,kb.az első 10-re már reagál,felismeri őket.

Mivel kisfiú,tologatja az autókat,az 5 éves bátyjától minden játékot elcsen:)

Most ennyi jutott eszembe...

2009. aug. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!