Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bébikompot érdemes...

Milyen bébikompot érdemes venni? Eseteleg járássegítőt? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Karácsonyra azt fog kapni a kislányom a nagyszülőktől.Milyet érdemes választani?Mire figyeljünk oda,stb.
2012. nov. 16. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha muszáj választani, akkor inkább a járássegítő.

[link]

2012. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kaptunk ajándékba kereket aminek 4 kereke volt,az borult fel.Így vettünk négyszög alakút,aminek 8 vagy 10 kereke is volt,stabilabb,sosem borult fel,nem csúszott ki.

Én szerettem,nem tudott elkolbászolni a szobából

2012. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Áll, lépeget már a babátok? Ha igen, akkor járássegítőt kérjetek inkább, bébikompot semmiképp szerintem:).
2012. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kompot bitosan nem vennék soha! Az az egésséges gyerekek mozgásfejlődésére rossz hatással van.

Járássegítőt azt igen. A fiamnak bébitaxis volt, de járássegítőnek nem tudtuk használni, mert míg nem járt stabilan, addig elrántotta. Amit az első linkelt, az is csak stabil járáshoz jó. A második babánknak olyat fogunk venni, ami 3szög alakban kinyilík, azok nem borulnak fel annyira könnyen.

[link]

2012. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


"Pár szó a járássegítőről


A gyermekek nagyjából 1 éves kor körül teszik meg a mozgásfejlődés egyik legnagyobb mérföldkövét, vagyis ekkor kezdenek járni.


A gyors mozgásfejlődésű babák már 11 hónapos körül kezdenek totyogni, de bizonyos esetben még a 16-18 hónapos kor is elfogadható a járás megkezdésének időpontjaként.


A járás mozdulata két fázisból áll, egy támasztó és egy lengő szakaszból.


Minden korábbi mozgásfejlődési szakasz előkészíti a járást, vagyis a kúszás-mászás után a baba először feláll (1.), majd megtanul leülni (2.), aztán kapaszkodva oldalazva járni (3.), aztán kapaszkodva előrefelé lépni (4.), ezután előrefelé lépni úgy, hogy valamint tol maga előtt (5.), végül pedig önállóan járni (6.). Sokat segíthet, ha a gyermeket hagyjuk egyedül próbálkozni, hogy ő maga találjon kapaszkodókat, még akkor is, ha időnként a popsijára esik.


Ebben az időszakban (5. pont) nagyon jól jöhet a babának a járássegítő (nem összekeverendő a bébikomppal, mely kifejezetten káros) és ez a játék jobban is segíti az önálló járás elkezdését, mintha a szülő kézen fogva vezeti a gyermeket. A járássegítőt a gyermek általában maga előtt tolja és a játék lassan gurulva megfelelő támasz az egyensúly megtalálásához.


Ezt a játékot csak olyan gyermekek tudják használni, akik már képesek önállóan felállni, gerincük és izomzatuk segítségével meg tudják tartani a saját súlyukat, vagyis a járássegítő nem akadályozza a fejlődést, nem csapja be az idegrendszert.


Az is a járássegítő jó tulajdonsága, hogy használata közben a gyermek látja a lábait, vagyis az agya vizuális visszajelentést kap a végtagok helyzetéről, ami segíti a mozgástervezés idegrendszeri folyamatait.


Megfigyelhetjük, hogy a babák általában ösztönösen keresik a tologatható tárgyakat a járástanulás időszakában és előszeretettel tolnak babakocsit, bevásárlókocsit. A járássegítő nagy előnye, hogy nem borul fel és kerekei nem engedik, hogy a baba hirtelen meginduljon. Kapaszkodója megfelelő magasságban van, így arra ösztönzi a babát, hogy a talpán végiggördülve, és nem pedig helytelenül, lábujjhegyezve kezdjen járni.


Arra természetesen figyelnünk kell, hogy erőltessük használatát és olyan babának adjunk csak járássegítőt, aki megfelelő ideig kúszott-mászott a felállás-járás szakaszát megelőzően, valamint mindig legyünk a közelében a járássegítő használata során a balesetek elkerülése végett. "


Nálunk sajnos nem vált be a járássegítő, így kb. 2 használat után porfogóként funkcionált.

2012. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!Elgondolkodtató melyiknél maradjunk!
2012. nov. 16. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát bizony az én gyerekeim egyik se tolta a járássegítőt még 1 évesen se, szerintem nem érezték magukat biztonságban, a kislányom még sírt is, mikor az volt, hogy na, most akkor toljuk.

Így maradt a komp, amit mind a ketten imádtak. Én is kompot használtam, a 80-as években nem voltak járássegítők. Az biztos, hogy a járássegítő mozgásfejlődésben nem ártalmas, de remélem az én gyerekeimnek nem lesz baja, hogy kompot használtak, legalábbis eddig nagyon szépen mennek, nincs a járásukkal semmi gond. Ráadásul igen hamar el is indultak.

2012. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egyik sem volt anélkül is szépen megtanult járni a kislányom.
2012. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!