Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Virslit, huslevest, ujkrumplit...

Virslit, huslevest, ujkrumplit mikortol adhatok a lányomnak?

Figyelt kérdés
6 hos a lányom, és 3 hosan kezdtük a hozzátáplálást. Ismerek olyat aki már 4 hosan adott huslevest a gyereknek. Azt nagyon korainak tartottam, csak mostanság mindenki azzal szekál, hogy miért nem adok már neki mindent. Én meg még csak ott tartok amit 4 hosan ehet.
2009. aug. 14. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt most sokan fognak olyat írni hogy 1 éves koráig semmit, mogyorót csak 10 éves kora után stb.......

Én azt mondom hogy lassan már kezdheted.

Húslevesből egy kis répát áttörsz egy kis levet alá és adhatod neki. Persze csak szépen lassan.

2009. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Te döntötted el azt is, hogy 6 hó helyett 3 hósan eteted, döntsd el ezt is akkor!

Én virslit 1 évesen adtam, húslevesből zöldségeket 8 hó után.

2009. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ugy döntöttem még várok vele. A második válaszolonak, még annyit hozzáfüznék, hogy szivem szerint én is kivártam volna 6 honapot. 2 hos korátol tápszeres, és nagyon megfogta a hasát, lázmérö, kup, cukros-kamilla tea, laevolac, torna, ez mind szinte hasztalan volt, nem vált be. Nagyon megkinlodtunk az alatt az 1 honap alatt. Mikor elkezdte enni a gyümit, magátol tudott kakálni. Azért ez nem mindegy. 5 hos koráig csak gyümit evett. És csak azért tettem fel a kérdést, mert mást se hallok mostanság a környezetembe lévö emberektöl, hogy miért nem adok neki ezt is meg azt is.
2009. aug. 14. 16:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a környezeteddel. A te gyereked, te tudod mi a jó neki! Én 6 hónapos koráig csak szoptattam, mindenki (főleg az idősebbek), el voltak hűlve. Én pedig az mondtam nekik, hogy nézzenek rá milyen jó husiban van, tehát elég neki.

Húslevest már adhatsz neki, ha evett már húsos ételt. Újkrumplit szerintem már adhatsz, viszont a virslivel azért még ráértek. Abba mindent beleraknak, ami nem babáknak valók.

2009. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Husleves 8-9 hónaposan,nekünk még mindig hasmenése lesz tölle,a zsirt pedig leszedem.Zöldségeket belölle adhatod.

Virsli, párizsi 2 évesen,abban nincs hus. Krumplit is adhatsz. Rengeteg dolgot lehet adni egy 6 hónapos babának,a felvágottan kivül. Nem csak neked mondják meg mit mikor adj neki. Saját gyermeked, te döntöd el,mert ha baj van te agodsz nem más. 16 hónapos és egy 6 éves anyuja.

2009. aug. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én aggodok nem más. Mostanság állitolag tulaggodok mindent. Igaz, hogy már 3 honapja eszik, de nem sokat adok neki, inkább a tápszer. Majd továbbra is hazudgálok az anyosomnak / aki a szomszédom/, a multkor joghurtot vett neki, én azt mondtam, hogy jóizüen megette, pedig még a hütöbe áll. Nem érti meg, hogy nem szabad. Néha rá kell biznom, és sajna nem tudom mit fog vele megetetni, mert hiába mondom, hogy ne adja. Már 4 honapja azt halgatom, hogy miért nem adok neki 1,5 tejet tápszer helyett, és nem érti meg, hogy miért, hiába magyarázom.
2009. aug. 14. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
mindeggy mióta van a hozzátáplálás,de én még nem adnék neki virslit,húslevest stb.Nem azért mert táplálás ellenes vagyok,hanem mert nem szeretném tönkretenni az immunrendszerét.Az se jó ha túl későn találkozik ezekkel a ételekkel(1,másfél 1 év)de az se ha túl korán(5-6 hónap)van egy aranyközépút.9-10 hós körül én elkezdem adni neki apránként ezeket,és nem agyonfűzerett,szójás szar virsli,hanem akkor tényleg minőségi húst adj neki,és ne túl fűszeres húslevest,és még sorolhatnám.Nem egyformák a babák se.lehet valakiének semmi gondot nem okoz,ha ilyet ad 6 hósan,de van akinek még 1 évesen is alegriás lesz tőle.És egy ételargia,nem túl jó egy gyereknek.fájdalmas,babának,anyának,szerintem ennyit nem ér.
2009. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon le fogtok hurrogni, én már 5 hós kora óta adok egy héten egyszer húslevest a lányomnak. Nem füszerest, csak egy ici pici sóval. IMÁDJA! 7 hós kora óta egy aprócska zellerlevéllel bolondítom meg neki. Nagyon szereti. Viszont mi semmi mást nem eszünk gyümin,húson és zöldségen kívül. Minden mással megvárjuk a megfelelő időt!
2009. aug. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Szia.az elötted stóló vagyok,már miért hurrongnánk le.A te gyereked.Ilyenkor azt szokták mondani hogy biztos tudod mit csinálsz,de ez nem mindig igaz,a legtöbb esetbe mindig utólag derül ki,hogy milyen butaságot csináltunk.Lehet,hogy nem ártottál,de ez csak késöbb derül ki.Én nem itélek el senkit csak a véleményem írom.
2009. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!