Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit hogy csináltok akkor...

Mit hogy csináltok akkor amikor megszületik a második babátok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy amikor apa nincs otthon,hogy zajlik a fürdetés,etetés,altatás.Mit csinál a nagyobbik gyermeketek addig ameddig a kicsit szoptatjátok főleg az elején amikor valamikor 50-90 percig is eltarthat mire jóllakik a pici.Másfél éves lesz a kisfiam mire jön a kistesója.Én arra gondoltam hogy addig a nagyobbikat egy kicsit hozzászoktatom a tv-hez(mesékhez)hogy addig ameddig cicizünk addig legalább lefoglalja valami és ott lehet velünk a szobában,de a barátnőm szerint ez nagyon rossz ötlet.
2009. aug. 14. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
hát szerintem sem a tv a megoldás, inkább játszatok sokat, hogy megtanuljon játszani és jól eltudjon majd játszani egyedül is (ennek az is feltétele, hogy érezze sokat foglalkozol vele, érzemileg biztonságban van).
2009. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem Tv helyett mesélj, énekelj neki - a kicsit még nem zavarja ilyenkor, amikor meg már zavarni fogja bármi nesz, akkor esetleg szóba jöhet alternatív megoldásként a Tv. Gondolj bele, a Te ötleted nagyon sok tévézést jelentene egy másfél éves kicsinek (még egy felnőttnek is). Tegyük fel, hogy napi 8-szor eszik a babád, alkalmanként mint írtad akár 90 percet is. Ebből mondjuk 3 alkalom éjszaka van, egy meg kora reggel amikor a nagy mondjuk még alszik. Akkor is marad 4 szopi, az több mint 3 óra Tv egy nap. Szerintem ez sok.
2009. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Először is, mint előttem írták, a tévé nem megoldás. Kezdetben nem kell külön vonulni a babával, szoptathatod bárhol, ha éhes, enni fog. Nálunk a nagyobbik már 2 éves elmúlt, mire a tesó jött. Hát kezdetben nem volt egyszerű, néha kiszolgálta magát a konyha pultról, míg én etettem a babát...

Sajnos sokszor előfordult, hogy egyedül voltam az esti fürdetésnél. Először a nagyot letudtam ő "segített" a kicsi fürdetésében. A nagyot letettem aludni, így a kicsit kényelmesen meg tudtam etetni. Akkor van gond, ha reggel először a kicsi kel, őt szoptatom, s közben nagy is felkel, s kiabál az ágyából.

Nem egyszerű a két gyermek összehangolása, de megoldható. Türelem kell hozzá, kezdetben nehéz, de belejön az ember!

2009. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szia!nekem most született meg a 3.gyermekem.Soha nem volt gondom egyiknél sem.amig pici a baba valóban eszik bárhol bármilyen helyzetben.(egyébként az 50-90 perc szoptatás nem is javasolt,ha éhes a baba max 30 perc alatt jóllakik)most egy 3 és egy 5 éves rohangál a kicsi mellett és még aludni is tud tőlük.a tv-t ne szoktasd maguktól is éppen eléggé rá tudnak szokni,akkor meg majd bánni fogod.nekem mikor a 2. jött a nagyobb 18 hónapos volt,őt lefoglalta kb 5 percig a tv de magától csinálta..amugy meg jött oda nézte a kicsit de nem zavarta,addig beszélgettem vele,odahozta a játékait..stb...ez nem zavaró a kicsinek.a fürdetés nálunk ugy megy hogy előbb a nagyobbak....fürdés,kakaó...aztán a kicsi és így nyugisabba telik az is.de van aki ugy csinálja hogy előbb a kicsit fűrdeti,eteti és leteszi aludni,aztán a nagyobbat intézi.....etetéstől is függ sztem hogyan esik éppen.Remélem tudtam segiteni.üdv 3 gyerek anyuja
2009. aug. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!