Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyhatom sírni a...

Taticsa kérdése:

Meddig hagyhatom sírni a másfél hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag nem tudom letenni egy percre sem. Ölbe véve is gyakran sír (nem hasfájós), de letenni abszolút nem tudom.Se pihenőszékbe se macis-zenélős világítós játék alá. Szívesen húzgálnám magamra kötve egész nap, de van másik két gyermekem is (3 és másfél éves), és vannak olyan dolgok, amiket magamra kötött gyerekkel nem tudok kivitelezni (pelenkázás,etetés, mosogatás, folttisztítás....)

Mostanra már belefáradtam, hogy folyton rajtam csüng, még éjszaka is csak cicivel a szájában alszik. Kimerültem és nem vagyok megértő. Most letettem ,10 perce üvölt magán kívül. Mit csináljak vele? Adjatok tanácsot légyszi.


2012. nov. 13. 10:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Köszönöm, az életem nincs elcseszve. Érdekes, ezt csak azok szajkózzák, akik nem próbálták... Az én lányom két éves, hordzott gyerek. Fél éve bölcsis, remekül boldogul a "nagyvilágban". Az, hogy az ember talál egy eszközt, ami segítség a mindennapokban, egyáltalán nem jelenti azt, hogy a rabszolgája kenne a gyerekének! Sőt! MIvel szabad volt a kezem, sosem kellett alacsonypadlós buszra várnom, sosem kellett az etetési idővel sakkoznom..., soha nem érzetem, hogy bármiből is kimaradnék. Mert nem maradtam ki. Sosem volt retek a lakásban, és mindezt úgy, hogy a gyerekemet sem kellett kizárnom az életből.
2012. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem elkényeztetés, nem itt kezdődik...


Ok nélkül ritkán sír egy gyerek magán kívül, ahogy a kérdező írta. Ilyenkor, sőt jóval előbb tudni lehet már, hogy az a gyerek éhes, fáradt, nyűgös, fáj valamije...

Neki is van komfortérzete, bármi zavarhatja, akár az is, hogy ÉRZI, az anyuka tiszta ideg! Ez egy ördögi kör!!!

2012. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem normális az, ha egy 1,5 hónapos non-stop sír, valami oka van, annyira még nem akaratos ennyi idősen, főleg, hogy azt írod, az öledben is üvölt.

nyilván 3. gyereknél már tudod mi a hasfájás, így azt akkor zárjuk ki.

biztos elég a tejed? mennyit hízott? mennyiket szopizik? hány fok van nálatok? vízzel meg szoktad kínálni?

nem lehet, hogy a másik kettő túl hangos? vagy nem alszik eleget és azért nyűgös mert annyira le van fáradva az idegrendszere?

cumival mi a helyzet, attól se nyugszik meg?

mióta megszületett megy ez a folyamatos sírás vagy csak pár napja kezdte?

tényleg azt gondolom, hogy valami nem oké, még ha sírós se kéne éjjel-nappal, ölben, ringatva...

2012. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig van ilyen gyerek. Az én nagyobbik fiam is nagyon sírós volt. Mindenki azt mondta, hogy biztos oka van, meg nincs olyan, hogy sírós gyerek. Igenis VAN!

Nem tudtam vele én sem mit kezdeni. Meg kellett várni, hogy nagyobb legyen. 1 éves kora után kezdte abbahagyni.

Most is nyugtalan gyerkőc, de már beletörődtünk: ő ilyen.

Valami érhette esetleg még magzat korában és alaptermészete lett a nyugtalanság.

Nem tudok neked mit tanácsolni, próbáld meg kibírni valahogy. Meg kell próbálni mindent persze, hátha kezelhető a gond, de ha nem, akkor sem szabad elkeseredni. Ilyennek kell elfogadni.

2012. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Cumija van:nem kell neki-én tolom a szájába, ő tolja ki. Orvosnál is voltunk, nem talált semmit. Nem fázik, nincs melege, nő,mint a gomba-elég a tejkó. Ezeket már mind végig sakkoztam.Ölbe nem sír mindig, csak ha álmos v uncsizik, viszont másnak nem tudom odaadni, mert mindenkinél bömböl, csak nálam nem. Tiszta sor:ölbe-baba. de bármennyre szeretem, már unom, hogy 5 percre sem tudok megszabadulni tőle, vagy ha odaadom apának,akkor a keserves sírása a zenei aláfestés, amitől már gyomoridegem van.
2012. nov. 13. 12:12
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

"megszabadulni tőle"

Nagyon fáradt vagy, és egy kis magányra lenne szükséged. HA viszont ez konkrétan megvalósíthatatlan, akkor köztes megoldás valóban lehet, ha hátra veszed kendőben. Ott elnézelődik, akár el is alszik, de mindenképp ugyanúgy érzi a testközelséged mint elöl, csendben van, nem sírdogál. Viszont: Te akár "meg is feledkezhetsz" róla, úgyértem, szinte olyan lehet, mintha nem lenne ott. MIvel szabad a kezed, nem "korlátoz" Téged.

2012. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, egyszerű a képlet: A baba veled érzi magát biztonságban. Ha távol érzi magát tőled, sír, mert hiányzol neki :) . Egyszóval, szeret veled lenni. Ez évekkel később abban nyilvánulhat meg, hogy veled fog a legtöbbet foglalkozni, segíteni stb...
2012. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 13. 12:24
 19/28 anonim ***** válasza:
33%
Nagyából elolvastam a hozzászólásokat.Az én lányom is állandóan sir,és nem fáj a hasa!!!Eszik rendesen,továbbá a hasfájás elleni csepptől kezd fájdalmasan orditani,nem nélküle.Az első két hétben mindig kézben volt,ha pityergett.Órákon át altattuk az ágyában.Első hétben müködött,utána már nem.Nem aludt 10-12órán át.Végül hagytuk sirni,és elaludt magától 10perc után.Most már éjjel magától ellaszik csendben.Hát ő rajtunk se nyugodott meg,tehát nem ragaszkodik hozzánk és nem azért csinálja.Igaz,ő nem magánkivül ordit...De nem lehet egész nap magunkra kötve,mert rengeteg mindent nem lehet megcsinálni úgy.Sajnálom ha sir,de neki se jó ha 30percenként felébred,mert megszokta hogy kézben van.Igy sir 5-10percet kicsit és utána alszik 4 órát.És a cumit is kiköpi mindig és kiabál,de nem fájdalmasan,hanem hogy vegyél ki...Szerintem csak meg lehet már érteni,hogy az ember nem tud egész nap a kezében egy gyerekkel lenni,márcsak a súlya miatt is.Az én lányom már 4600gramm és 6hetes lesz.
2012. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

"z alvástréningen átesett babák stresszhormonszintje még akkor is igen magas, amikor már látszólag nyugodtan alszanak, vagyis a szülők szerint "megtanultak aludni". Az alvástréning első napjaiban még a szülő is érzékeli, hogy a baba stresszt él át, hiszen a kicsi kitartóan sír a rácsos ágyban. A harmadik-negyedik napon a legtöbb kisbaba már csak rövid ideig tűnik nyugtalannak, majd álomba merül. Ma már, amikor a gyerek megzavarása nélkül is mérhető az egyik stresszhormon (a kortizol) szintje, több kutatás is indult a területen. Így azt is megtudhattuk, hogy a sírás után elalvó csecsemők kortizolszintje továbbra is magas marad, vagyis magas szintű élettani szorongás élnek át, ám az alvástréning hatása elnyomja a szorongás természetes jeleit. Úgy tűnik, a baba nyugodtan alszik. Hogy a tartósan magas kortizolszint milyen hatással van a csecsemő idegrendszerére, egyelőre nem tudjuk biztosan. Ám egyre több adat erősíti meg, hogy azoknak, akiknek csecsemőkorukban magas volt a kortizolszintjük, felnőttkorukban is problémájuk adódik a stressztűrő képességükkel." innen: [link]


"a kortizol nevű stresszhormon még napokkal az elcsendesedés után is dolgozik a sírós babában. Más szóval a gyerek továbbra is boldogtalan, csak „megtanulta” a dolgot kontrollálni, vagyis nem „szól” róla.(...)Ez azt jelenti, hogy a babák nem tanulták meg, hogyan tudnák kifejezésre juttatni félelmüket és diszkomfort érzetüket, a probléma megoldását csak elfedte az altatás." innen: [link]


"Ha egy kisbabát letesznek, és nem veszik fel, amikor sír, azzal azt tanítják neki, hogy ő nem fontos, a jelzései sem fontosak, nem érdekesek és egyáltalán nem érdemes szólnia, ha valami baja van. Azt hiszem világos, hogy ez hova vezethet. Valóban megtanulja a kicsik nagy része néhány nap alatt az új „rendet”, a kérdés az, hogy valóban ez-e a cél. Sok szülő értetlenül áll később a két-három, vagy hat-nyolc, tizenkét-tizenhat éves gyermeke ellenszenve, idegensége és agresszivitása előtt. Sajnos a szülők nem hozzák összefüggésbe azt, ami pedig nyilvánvaló. Ahol hiányzik a csecsemőkori ősbizalom, ahol nem alakul egészségesen a kötődés, ott bizony később is nehézségekre lehet számítani. A korai kötődésnek nevezett kapcsolat ugyanis éppen az első években épül ki a gyermek és gondozója (édesanyja/édesapja) között. Minél többször kap jelzéseire, éjjel és nappal egyaránt, megfelelő választ, minél inkább kielégítik alapvető szükségleteit, annál inkább biztonságban érzi magát, annál inkább lesz bizalommal a külvilág és gondozói felé.(...)" innen: [link]

2012. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!