Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 hós babáknál ha nem elég...

4-5 hós babáknál ha nem elég már a tejci akkor tápszer vagy hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Sokan úgy leszóljátok azokat akik korán hozzátáplálnak valamilyen okból, nem ok nélkül. Mi 4 és fél hósan jutottunk oda hogy kevés a tejci délben és este, így délben gyümi este tejpép lett a dologból orvosi utasításra. Most akkor szerintetek jobb lett volna a tápszer?
2009. aug. 13. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Szerintem a tejpép sokkal jobb.

Itt van kifejezetten anyatejes szoptatás folytatására tej, (külföldön élek), gondolom az a tejpép magyar megfelelője, és mindenki szerint az a legjobb.

Ha kevés a tej, akkor Én a hozzátáplálást javaslom, had erősödjön az a baba!

Először gyümölcs és utána zöldségek, később hús és hal pépesítve. De a tejpép sokáig megmarad, nagyon szokták szeretni a babák.

2009. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vagyok tejpép-párti, mert könnyű a mennyiségek területén eltévedni és ettől a baba nem erős lesz, csak felfújt és esetleg duci. Én hozzátáplálás-párti vagyok, valóban először gyümölcs, majd burgonya és a főzelékek sorban egymás után. De megjegyzem, hogy én keresnék a babának anyatej-pótlást, ebben a védőnő is tudna segíteni vagy egy másik anyuka biztosan adna el, ha neki sok van.
2009. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő.
2009. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Szia.Először is szerintem nem leszólják a korai hozzátáplálás miatt az embert,csak véleményt mondanak,hogy 3 hósan bizony káros a szilár étel.De te más helyzetbe vagy,és idősebb,éretebb is a babád.én is elkezdeném apránként a gyümivel,tejpéppel,majd a főzivel.De mirt ne kaphatna tápszert?Amig nem érett a hozzátáplálásra addig miért ne kaphatna tápszert is.
2009. aug. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM!! Mindenképp a hozzátáplálás, én nem vagyok a korai hozzátáplálás ellen, sőt. De valamilyen szintem a tejpép is tápszer. De ha olyat veszel ami nem tápszer alapú, hanem valamilyen teljes kiörlésű gabonából készült akkor az már. Én ilyet adok a fiamnak.
2009. aug. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Éppen a napokban olvastam ki egy 1988-as kiadású, nagyon jó kis könyvet a babagondozásról és abban is az van, h. már 3 (!!) hónapos korban el lehet kezdeni a hozzátáplálást gyümölccsel, pépekkel, majd főzelékekkel. Ebben még a tehéntejes hígítást javasolják, ma már egyáltalán nem, de ennek is biztosan van oka.

Egyébként szerintem majdnem mindegy, h. tápszer vagy tejpép...

2009. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő. A hozzátáplálást kezdd el, ahogy fentebb írták, de azzal még nem fog néhány napig jóllakni a baba, csak kóstolgatja. A tejpép jó, de szerintem tápszert is adhatsz neki (az enyém a tejpép után mindig hamarabb megéhezik). Nem is értem mi baj van a tápszerrel???? Nem kötekedésből írom, tényleg érdekel!!!! Az én babám is tápszeres, nincs felfújódva tőle, szépen fejlődik, ügyes is.. Szóval tényleg nem értem MI ezzel a gond???? Sajnos az embernek nem sok választása van a tápszeren kívül, ha idejekorán elapad a tejcsije, amellet, hogy mindent összeeszik-összeiszik, hogy ne így legyen.
2009. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a tápszerrel csak az a bajom, hogy azt cumisüvegből kell enni és hasonló a tejcihez én meg azt szereretném ha szopizna, a többit kaphatja kanálból, azt nagyon szereti így kevésbé nézi ki a mi szánkból a kaját. Valahogy nekem mindig olyan érzésem volt, ha egyszer elkezdjük a tápszert akkor egy kis idő után elfogy a tejcim és csak tápszeres lesz, ezért próbálom kikerülni. Köszönöm mindenki véleményét
2009. aug. 14. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
8:37-es vagyok. köszönöm, értem az indokot. bár én 3 hetes korától 4 hós koráig szoptattam úgy, hogy előbb kapott cicit, utána tápszert eleinte kanállal, aztán üvegből. de megpróbálhatod pohárból is , azt mondják sok kisbaba ügyesen iszik belőle... az enyém nem.
2009. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!