Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most én lehetetlent kívánok?...

Most én lehetetlent kívánok? Más, aki ebben a cipőben jár hogyan oldja meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én mindig összeírok néhány kérdést mivel egy nap csak egyet lehet kiírni,hogy el ne felejtsem.Nemrégen még szerepelt a listán hogy egy anya nem is lehet önző?,ezt fel akartam tenni de időhiányban mégsem,itt arra gondoltam volna hogy muszáj e mindig csak a gyereket előtérbe helyezni lehet e saját magunkat is néha lelkiismeretfurdalás és mások szemrehányó tekintete megjegyzései nélkül.De most más a helyzet.

Körülöttem sok olyan ember van akiknek úgy érzem egyszerűbb.Nem vagyunk sem gazdagok,sem szegények,van hol laknunk a lakás saját(lesz)de főznöm kell és befőznöm és lefagyasztanom ami iszonyat sok munkával jár ugye.Nem rendelek és nem bébiételt veszek hanem én készítem.Körülöttem sokaknak nem kell ezt tenni csak az egyszerű hétköznapi házimunka...És a gyerekkel tudnak többet lenni.Én szomorú vagyok hogy nekem ez nem adatik meg mert a szülés sem úgy alakult ahogy kellet volna(koraszülés és 2 hétig nem lehetett velem a lányom)és úgy érzem azt nem adja vissza senki és ezt sem hogy ahelyett hogy vele foglalkoznék és pl ne türelmetlenül etessem hogy még ezt is meg azt is meg kell csinálnom mindig van valami.Hiába lesz télen jó ha most a legfontosabb hónapok elszállnak befőzéssel stb...(kislányom most lesz 5 hónapos)igaz ott van velem mindig ahol én vagyok de ez mégsem ugyanaz mintha esetleg délelőtt is lemennénk vagy csak úgy az ágyon játszanánk.Gondolom nemcsak én vagyok így csak most kifakadva sorstársakat keresek.A férjemmel is emiatt összevesztünk tegnap mert azt találta mondani a nőknek ez a sorsa törődjek bele.Őneki meg el kell tartani a családját.Hát köszönöm szépen...Akár apukák írását is várom. Merthogy ugye én visszaalszom kislányommal reggel(fél 6-fél 7-7 körül ébred)még egy két órát alszunk és férjem azt mondta neki mindegy meddig alszom de már gyerekem van nem heverészhetek 11-ig(megjegyzem lánykoromban is legkésőbb 10-kor fent voltam)és mindent de mindent megcsinálok .


2009. aug. 13. 11:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
ja és sajnos picurom átalussza az éjszakát de nappal semmit...
2009. aug. 13. 20:45
 12/12 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el! Nekem iker babáim vannak, 5 hónaposak, férjem délben hazajár ebédelni, így a délelőttöm főzéssel telik. Reggel fél 8 körül esznek a babái (sajnos csak tápszert), utána játszunk egy kicsit, összekapom magam, és irány a konyha. Addig ők a bébihordozóban ülnek, és folyamatosan beszélek hozzájuk, elmondom, mit csinálok, mesélek nekik, és nagyon élvezik, szinte egyfolytában mosolyognak. Nekünk bevált ez a módszer. Főzés közben még egyszer esznek. Ebéd után elpakolok, és 1 órától 3-ig alszanak, ilyenkor én is megpróbálok pihenni egy kicsit, majd megint evés, délután séta, este is sokat játszunk. este 9-kor elalszanak, 11-ig, mert akkor van fürdés és éjféltől reggel 7-ig alszanak. Így netezni csak 9 után tudok, nekem ez jelenti a kikapcsolódást.

Én nem szoktam befőzni, de a fagyasztó tele van, az ennivalójukat is én akarom majd készíteni, de ezeket nem kényszernek fogom fel. Főzni szeretek, és nekem az is fontos, hogfy egész nap mellettem vannak a pici fiúk. Helyzetünket nehezíti, hogy albérletben lakunk, férjem is van másodállása. Hét közben csak "szinten tartom a lakást" hétvégén, közösen csinálunk nagyobb takarítást. De nap végére én is hulla vagyok, meg férjem is. De úgy kell felfognunk, hogy később könnyebb lesz, és élvezni kell a sok teendő mellett azt a maradék időt, amit a babáimmal tudunk tölteni. Hidd el, ha azon agyal az ember, mennyivel jobb a szomszédnak, és nekem miért ez adatott meg, akkor előbb-utóbb megbolondulna. Amúgy meg az a szomszéd lehet, egész nap a babával van, de mégsem töltik olyan hasznosan és örömtelien az időt mint Ti.

Fel a fejjel!

2009. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!