Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most én lehetetlent kívánok?...

Most én lehetetlent kívánok? Más, aki ebben a cipőben jár hogyan oldja meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én mindig összeírok néhány kérdést mivel egy nap csak egyet lehet kiírni,hogy el ne felejtsem.Nemrégen még szerepelt a listán hogy egy anya nem is lehet önző?,ezt fel akartam tenni de időhiányban mégsem,itt arra gondoltam volna hogy muszáj e mindig csak a gyereket előtérbe helyezni lehet e saját magunkat is néha lelkiismeretfurdalás és mások szemrehányó tekintete megjegyzései nélkül.De most más a helyzet.

Körülöttem sok olyan ember van akiknek úgy érzem egyszerűbb.Nem vagyunk sem gazdagok,sem szegények,van hol laknunk a lakás saját(lesz)de főznöm kell és befőznöm és lefagyasztanom ami iszonyat sok munkával jár ugye.Nem rendelek és nem bébiételt veszek hanem én készítem.Körülöttem sokaknak nem kell ezt tenni csak az egyszerű hétköznapi házimunka...És a gyerekkel tudnak többet lenni.Én szomorú vagyok hogy nekem ez nem adatik meg mert a szülés sem úgy alakult ahogy kellet volna(koraszülés és 2 hétig nem lehetett velem a lányom)és úgy érzem azt nem adja vissza senki és ezt sem hogy ahelyett hogy vele foglalkoznék és pl ne türelmetlenül etessem hogy még ezt is meg azt is meg kell csinálnom mindig van valami.Hiába lesz télen jó ha most a legfontosabb hónapok elszállnak befőzéssel stb...(kislányom most lesz 5 hónapos)igaz ott van velem mindig ahol én vagyok de ez mégsem ugyanaz mintha esetleg délelőtt is lemennénk vagy csak úgy az ágyon játszanánk.Gondolom nemcsak én vagyok így csak most kifakadva sorstársakat keresek.A férjemmel is emiatt összevesztünk tegnap mert azt találta mondani a nőknek ez a sorsa törődjek bele.Őneki meg el kell tartani a családját.Hát köszönöm szépen...Akár apukák írását is várom. Merthogy ugye én visszaalszom kislányommal reggel(fél 6-fél 7-7 körül ébred)még egy két órát alszunk és férjem azt mondta neki mindegy meddig alszom de már gyerekem van nem heverészhetek 11-ig(megjegyzem lánykoromban is legkésőbb 10-kor fent voltam)és mindent de mindent megcsinálok .


2009. aug. 13. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Pfff....

Hát igen! Nem könnyű!

Nekem a párom azt mondta, ne foglalkozzak semmivel, csak a jelennel. A MOSTtal.

Értem ezalatt: amikor én is etetem a picit, jár az agyam, hogy ezt meg ezt kell csinálnom. Így elszáll a jelen pillanat. Érted? Most már változtatok ezen. Csak a jelennel foglalkozom. Nehéz, mert egy nőnek (ugyebár) ezer felé jár az agya. És ne leygél elkenődve. Gondolj arra, hogy van egy gyönyörű gyermeked, nem beteg. Ha beteg lenne, akkor mit csinálnál. Gondolom ismered a kis Lara történetét, a műszíves kislányét.

Én biztos nem tudnám azt végigcsinálni amit az az anyuka. Fél év kórház, műszívvel....

Szóval csak azt akarom mondani, hogy inkább befőzzél, mint hogy egy kórházi ágy mellett üljél.

Remélem most másképp fogod látni az életed.:-)

Minden jót kívánok.

A párodra meg oda se figyelj. Mit tudja ő mi mindennel jár a gyermek. Éjszakai kelések. És ha visszaalszol, akkor mi van? És ha délig, akkor mi van? Ha nem tetszik neki, akkor csinálja ő ezt a 24 órás "szolgálatot".

Pihenj, főz, és éljenek a gyerekek. Csak lazán.

A szülésen meg túl vagy, volt amilyen volt. Megvan a babád, az a lényeg.:-)

És ne irigyeld mások életeét, hogy neked nem adatik meg ez meg az. Másnak más próblémái vannak. Neked ezek.

Próbáld meg a legjobbat kihozni mindenből.


Sok sikert.


Ne keseredj!!!!

2009. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne legyen lelkiismeret-furdalásod! Én is hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy én szoktam venni bébikaját, mert a házimunka miatt nem jutok el addig, hogy főzzek a picinek és mindig friss alapanyagok után rohangáljak! De ha főztem neki és pár adagot le is tudtam fagyasztani. Én reggel 6-kor kelek a párommal, hogy mire a pici kell, én a reggeli fürdőszobai tevékenységemet elintézzem. Én is néha kiakadok, mikor Miss Jólöltözöttet látom a bevásárlóközpontban flangálni a babájával és utána beszáll a luxus terepjárójába.

Én is fagyasztóba teszek be nyári dolgokat, és lekvárt is főztünk be a párommal. Nekem sem sok a gyedem, főleg két hitel mellett. És örülök, ha este elnyúlhatok a kádban! Ja és, hogy lyuk van a se..emen! Szóval, ha egy kicsit magadra akarsz fordítani időt, javaslom mikor napközben a babó elalszik, akkor csináld azt, amit szeretnél. Nyúlj el a kanapán, manikűrözz, mosd meg a hajad, ami jól esik. Úgy sem látja senki. Este meg add elő a párodnak, hogy te mennyit dolgoztál! :)))) Nálam is szokott olyan lenni, hogy feszül a húr, olyankor ledőlök a kanapéra, elég egy negyed óra, és kicsit rendezem a gondolataimat. Szóval nyugi! Szerintem minden anyuka küzd ilyen problémákkal, csak nem látod rajtuk.

2009. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia!Én is pont így érzek.Valahogy soha sincs időm magamra,leszámítva napi kb fél órát.Én egyedül nevelem a kislányomat,a férjem két hetente meglátogatja a lányát,de akkor is minek.Nem csinál semmit.Ráadásul anyagilag sem támogat.Amikor alszik a lányka,akkor mosogatok,főzök és egyéb háztartási munkát csinálok,vagy hajat mosok,gyorsan fürdök stb.Mindent kapkodva és feszülten,mivel nekem kell mindent megcsinálni.Két hitellel a nyakamban nem éppen nyugisak a napjaim.Mindig félek,mi lesz holnap?!De a lányomért mindent megteszek és meg is fogok tenni.Csak egy kicsi pihenés jól esne.

Neked is kitartás,a gyereked miatt.

2009. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyit jár nekem is ezen az agyam!!!!!!!!!Én sem értem,hogy tudnak mások egész nap a babájukkal foglakozni.Én nem főztem lekvárt,igaz,a fagyasztó tele van,de hogy ne egy szemétdombon éljünk,mindig van mit csinálni.Sokszor lekiismeretfurdalásom van,hogy nem foglalkozok eleget a fiammal,de muszáj főzni-teregetni-vasalni,stb.És persze a legtöbb dolog 5-10 perces apróság,de mégsem állok meg egész nap.Nem sajnáltatom magam,félre ne értse senki,csak nem tudom,jól csinálom-e igy.
2009. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nálunk nem befőzés van, hanem festés. vagyis festés utáni takartás. eltart 1-2 hétig, de kitaláltam, h napi fél órát szánok rá, mert a fimmal is kell lennem. nem foglalkozom a lakással, peidg dühít, h mennyi minden hátra van még.

a párom meg... hát mostanában szót sem érdemel. nem is részeltezem. szóval hidd el, mindeki küzd ilyen gondokkal, szerintem is lazíts, amikor csak tudsz. nekem a fiamdéli alvása közben van ez, vagy este a kádban, az felér 1 wellness hétvégével időnként:))

nyugi és pihi!!!:)

2009. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam el végig a kérdésedet, mert elég hosszú.

Az elején elakadtam. Én úgy tudom, óránként lehet egy kérdést feltenni. Rosszul tudom?

Bocs az offért.

2009. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

szia

szerintem fontos lenne mindannyiunknak idot szanni mgunkra, de nekem sem megy. nincsenek anyagi gondjaim, de igazibol koltekezni sem szeretek, nem vagyok"plazacica", de megtehetnem, hogy mindenfelet osszevasaroljak a gyereknek, megsem teszem. az uveges bebietelt nem fogadja el, csak amit fozok neki.nekem az a normalis, hogy a ferjemet ebeddel varjam haza, a gyereknek is keszitek, a fagyasztoba teszek el telire stb. sajnos egyaltalan nincs segitsegem(csak a ferjem, de ha nem ugyeletes akkor is neha este er haza), szoval egyedul egesz nap a gyerekkel nekem jolesik neha, ha van mit csinalni, ot is kiviszem magammal es enekelunk, hintazik, jatszik a konyhaban, valahogy jobban telik a nap. csak azt tudom tanacsolni, ne legy elkeseredve, nekem nagyon neheznek tunt mindez mikor 5 honapos volt a gyerekem, sokat sirtam es szinte semmire sem volt ido, de lassan 8 honapos lesz es egyszeruen nem kell mar annyit jatszani vele, hordozgatni, nem cirkuszol mindenert, probal maszni, gurul, felul, szoval elvan magaban, de ott kell lennem a latotereben. szoval, picit legy turelemmel meg, mert valtozni fog a helyzet

2009. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is nagy befőző voltam. A babám 10 héttel született előbb, ő 5 hétig nem lehetett velem. Én a főzésen és az átlagos házimunkán kívül nem csinálok semmit. Rossz volt nézni, ahogy lerohadt a sok gyümi a fáról, de a babám sokkal fontosabb. Gyümölcs lesz jövőre is, viszont ilyen édes pici nem lesz többet a lányom. A férjednek meg azt üzenem, hogy csak 1x csinálja végig 1 napod.

A babád és te most a legfontosabb. Magaddal is törődj, mert ha te kiegyensúlyozott vagy, akkor a picikéd is az lesz. Pihenj amennyit csak tudsz, még ha csótányok szaladgálnak a konyhában, akkor is. :)))))))))))))))))

2009. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hasonlóan az utolsó válaszolóhoz a mottóm:

öreganyám lesza.om a halált.

sose voltam a rend mintapéldánya és a főzési tudásom sem a legjobb(nem is eszi meg a baba),mindig csak annyit takarítok,főzök,amennyi épp jól esik.ha egy szobát meg tudok csinálni egy nap,az már jó.mivel mi inkább este evők vagyunk,így ráérek főzőcskézni,mikor apa már itthon van,és ő foglalkozik a fiunkkal.eleinte könnyebb volt,hiszen akkor szinte csak evett és aludt a manó,most meg úgy néz ki rajta van ez az "anya kell csak" korszak.Ha nem lát üvölt,nyűgös és szinte nem marad el egyedül.és ha jól sejtem hamarosan(csak tudnám mikor)végre lesz foga.

Én is sokat gondolkodtam ezalatt a 9,5hónap alatt mióta megvan a manó,hogy csak és kizárólag Őneki kell az 1.helyen állnia?Minden pénzem rá kell e költenem,én mikor lehetek soron?...és a társai.Arra jöttem rá,hogy a létfontosságú dolgokat megveszem neki,és utána én jövök.Ha ez csak egy kozmetikus,fodrász,vagy épp egy új nadrág is.Mostantól havi 2 "luxust" én is megengedek magamnak.Hiszen nekem is jár a pihenés,a jó érzés,hogy végre kicsit kikapcsoltam.A férjem szerint lusta vagyok,de kérdem én,neki mennyiből állna elmosogatni,felmosni egyszer egyszer?!Én sajnos nem alhatok soká általában 5:20-6között kelünk a fiammal egyetemben.Jobb mint a vekker :-) így ha nagyon fáradt vagyok akkor bizony 1 órácskára délután ledőlők vele.Befőzni nem szoktam,inkább frissen turmixolok amíg tart.Most akarok majd ivólevet készíteni bodzából,almából neki.Kicsit macerás lesz,de majd valahogy megszervezem.

Tehát inkább babázzunk,minthogy azon keseregjünk, mi lett volna/lenne ha....

Fel a fejjel,láthatod,nem vagy egyedül.Mindenkinek megvan a maga keresztje.Mellesleg én már 2 hónapja papírozok a fiammal egyetemben(mindig vinnem kell magammal),lassan átíródik a nevünkre a ház,és kb 22év múlva a miénk is lesz :-)

2009. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

13:06-osnak:Láthatod kicsit szétszórt vagyok,bocsi elírtam óránkéntot akartam írni de mivel egész nap nem tudok a gép előtt ülni napi 1-2 kérdésre jut csak.

Köszi a megértést,majdcsak lesz valahogy.Amúgy férjem elég sokat segít,de eléggé régimódi a gondolkodása(nőké a konyha férfiaké a pénzkersés(ha ez így lenne...)és főállás mellett van másodállása,de most szerintem sem volt igaza azért írtam le.

Mindenkinek további szép babázást,mégegyszer köszi hogy ilyen aranyosak voltatok és megértőek.

2009. aug. 13. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!