Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosult vagyok az óvodai...

Jogosult vagyok az óvodai (vagy bölcsődei) szolgáltatásra, ha még gyeden vagyok és szülök még egy gyereket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Hogy érted, hogy jogosult? Ha van hely felveszik a gyereket, ha nincs akkor nem. Nincs olyan, hogy jogosult.
2009. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam szépen fogalmazni...

Arra lennék kíváncsi, hogy beírathatom-e bölcsődébe/óvodába a kisfiamat, ha teherbe esek mialatt gyeden vagyok. Nem tudom ez, hogy működik.

2009. aug. 13. 11:06
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen beirathatod. Ha van hely és ha fizeted a díjat.
2009. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Ha van hely,akkor felveszik!Nálunk,ha itthon van valaki gyeden,gyesen,akkor csak 5 éves kortól lehet vinni!Felvették,de csak akkor vihetem,ha viszek munkáltatói igazolást!

2009. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha gyed-en maradsz, míg meg nem szülsz, akkor nem, mert gyed folyósítása alatt még négy órában sem lehet elhelyezni a babát nappali ellátást biztosító intézményben.

A másik, hogy a legtöbb, hanem az összes bölcsőde, óvoda kér munkáltatói igazolást (ami szintén összeegyeztethetetlen a gyed-del).


Ha mindenképpen be szeretnéd rakni bölcsibe, akkor meg kell várni, míg egy éves nem lesz, visszamondani a gyed-et, elmenni gyes-re, vissza kell menni dolgozni (ami lehet tényleges munkavégzés vagy szabadság vagy táppénz). Így kapsz munkáltatói igazolást, fizetést (v. táppénzt) és gyest. Kérdés az, hogy megéri-e.

2009. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsó válaszolóval, ez sajna így működik.
2009. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a segítséget!!

Nem vagyok képben, első babás anyuka vagyok, de szeretnénk kistesót is, lehetőleg minél hamarabb.

Dolgozni azért nem szeretnék visszamenni, mert úgyis hamar eljönnék - és akkor tuti kiutálnának a munkatársaim, hogy pár hónap munka után újból elmegyek betegállományba.

2009. aug. 13. 11:31
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Csak részigazságot írtak a többiek.

Nálunk bölcsibe nem viheted, ha otthon vagy egy kisebbel. Oviba természetesen viheted. Ha elmúlt 3 éves.

Nálunk a "nagy" oviba jár (3,5 éves) és itthon vagyok a kicsivel.

2009. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2009. aug. 13. 14:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bölcsibe is felvennék, mert van hely. Több bölcsisnek van a másodikkal gyesen az anyukája.

Mivel van hely inkább felvesznek még gyereket, mert akkor legalább a dadusfizetéseket jobban lehet kigazdálkodni.

2009. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!