Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok babámnak...

Mikortól adhatok babámnak mogyorókrémet?

Figyelt kérdés
most lesz 6 hónapos és remeg mikor kaját lát.Megkóstolta a palacsintát és üvöltött amikor elakartam venni tőle.félek nutellás palacsintát adni neki a mogyi végett .Nem lehet tőle baja? Vagy milyet adhatnék neki?
2009. aug. 13. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Lehetőleg ne adj neki 8-10 éves kora előtt, mert erősen hajlamossá teheti az allergiára!!!

Vannak viszont csokikrémek, pl. a Nesquik Sirup-ban sincs mogyoró és nagyon fincsi.


Készíthetsz csokis pudingot is, ezt is biztosan szereti majd.


De én inkább a gyümölcsöket, zöldségeket adnám a babámnak, ha most rászoktatod a csokira, édességekre annak nem lesz jó vége.

A gyümölcsök is finom édesek és egészséges a fogyasztásuk! Adj neki banánt, imádni fogja! :D

2009. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze....10 éves koráig ne egyen mogyorót? ilyet még nem hallottam....
2009. aug. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem 8-10 hónapot akartál írni nem? Amúgy gyümit is kap szinte minden félét,és szereti is,viszont a babafőzelékeket nem hajlandó megenni.
2009. aug. 13. 00:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Első beíró vagyok!


NEM! Nem elírtam, tényleg orvosi javaslat alapján írtam be a 8-10 ÉVES kort!!!

Én is megdöbbentem anno ezen, akkoriban nekem 6-7 évesek voltak a gyerekeim és imádták a Nutellát... Én sem hallottam addig erről!

Na, ezután én beszüntettem a mogyorókrémet és ha mégis erre vágytak, akkor inkább csokoládékrémet vettem.


------------------------

[link]


Csak mértékletesen a földimogyoróval

Az amerikai iskolás-gyermekek nagy százalékának kedvence a sós földimogyoró krémmel kent kenyér, ezt eszik reggelire, sőt az iskolába tízóraira is ilyen kenyeret visznek magukkal. Talán ennek "köszönhető", hogy az Egyesült Államokban a földimogyoró a tápanyagok által kiváltott allergiás reakciók egyik leggyakoribb oka. Nemzetközi megfigyelések szerint az USA-ban minden 100 gyermekből legalább három allergiás a földimogyoróra. Angliában, ahol csak nemrég jött divatba a mogyorókrém fogyasztása, a négyéves gyermekeknek már egy százaléka allergiás erre. Németországban is megfigyelték a mogyoró okozta allergiások gyorsan növekedő számát.


A földimogyoró-allergiás esetek szaporodásának oka egyelőre ismeretlen. Tény, hogy az Egyesült Államokban a gyermekkori esetek száma 1981 és 1991 között megduplázódott. Az egyik ok feltehetően az, hogy manapság a gyermekek sokkal több földimogyoróval készült élelmiszerrel (kenhető sós, vagy csokoládés mogyorókrém és más édesipari termékek) találkoznak már egészen fiatal életkorban, amikor immunrendszerük még nem elég érett ahhoz, hogy megfelelően reagáljon a benne lévő allergénekre. Hazánkban szerencsére még nem figyelhető meg növekvő tendencia, ám nem árt óvatosnak lenni, hiszen nálunk is a gyerekek kedvencévé vált a csokoládés földimogyoró krém. Különösen azoknak a gyerekeknek, akik asztmásak, vagy családjukban előfordul földimogyoró, vagy más ételallergia, három éves korukig ne adjunk földimogyorót tartalmazó élelmiszert. A gyermekek ugyanis gyakran "kinövik" a tej-, tojás-, vagy szójaallergiájukat, a földimogyoró-allergia azonban legtöbbször életre szóló. Az ilyen allergiában szenvedőknek gondosan el kell olvasni az élelmiszerek összetételét jelző címkéket és kerülni kell a földimogyorót tartalmazókat. Persze ez nem azt jelenti, hogy aki nem allergiás rá, az se egyen ebből a csemegéből, hiszen a benne lévő növényi olaj és vitaminok táplálkozás-biológiai szempontból értékesek.


Vitaminsziget.com

-------------------------


[link]


Mikortól kaphat földimogyorót a gyerek?

Forrás: Inforádió

2008. október 30.


Lehet-e földimogyorót adni a gyereknek, és ha igen, hány éves kortól? Az anyukák nem ok nélkül aggódnak: a fejlett országban egyre többen allergiásak a finomságra, amely ritkán extrém allergiás reakciót is kiválthat.

A földimogyoró-allergia a legtöbb embernél gyerekkorban alakul ki, és nem gyógyítható, éppen ezért az e betegségben szenvedőknek kerülniük kell az olyan élelmiszerek fogyasztását, amelyekben akár csak egész kis mennyiségben fordul elő ez a hüvelyes zöldség.


Az allergiát érdemes komolyan venni: leggyakoribb tünete a csalánkiütés a száj környékén, vagy akár az egész testen, de jelentkezhet az arc duzzanata, hányinger és hasi fájdalom is. Ritka ugyan, de a földimogyoró az arra érzékenyekből akár életveszélyes anafilaxiás reakciót is kiválthat, ami nehéz légzéssel, nyelvduzzanattal és ájuláshoz vezető vérnyomáseséssel jár.


A gyerekeknek - a fulladásveszély miatt - egészben egyébként sem javallott földimogyorót adni ötéves korukig. A harmadik születésnap előtt akkor sem érdemes megkóstoltatni a kicsikkel ezt a finomságot, ha a közeli rokonai között akad allergiás, asztmás vagy szénanáthás, e kor után azonban fokozatosan bevezethető az étrendbe.


A szakértők szerint először érdemes szószokba keverni a mogyorót, vagy a mogyoróvajat megkóstoltatni a kicsikkel; az olyan gyerekek, akiknek közeli hozzátartozóik nem szenvednek atópiás (veleszületett allergiás túlérzékenység) betegségekben, a szoptatás befejeztével, az elválasztás után már kaphatnak belőle.


A felmérések szerint minden száz, hat év alatti gyerek közül három allergiás a földimogyoróra, a betegek száma pedig egyre nő a fejlett országokban. Az allergiás reakció azért alakul ki, mert a szervezet az adott ételt, például a mogyorót veszélyes anyagként azonosítja, így hisztamint szabadít fel. Ennek hatására jelentkeznek a tünetek.


A szakértők a szoptatós anyáknak is azt javasolják, hogy ha családjukban előfordult már asztma vagy szénanátha, lehetőleg ne egyenek földimogyorót. Amire egyébként szüksége van a szervezetnek, mert különféle fehérjéket, az energia felszabadításához szükséges B-vitamint, valamint vasat és cinket is tartalmaz.


A földimogyoróban emellett "jó" zsírok vannak: a kutatások szerint azoknál, akik gyakran fogyasztják ezt a finomságot, ritkábban fordulnak elő szív- és érrendszeri betegségek.


------------------------------


[link]


Kerüljék a várandósok a diót, mogyorót!


"... A kisgyermekek számára három éves korig nem ajánlott a mogyorófélék fogyasztása, mivel ilyenkor az immunrendszer még fejlődésben van, és sokkal sebezhetőbb az allergének támadásai tekintetében, magyarázta Dr. Jennifer Appleyard, a detroiti St. John Kórház és Egészségügyi Központ allergológusa és immunológusa..." (részlet)


-----------------------------


[link]


Halált okozhat a földimogyoró


-------------------------------


[link]


Földimogyoró-allergia gyermekekben


-----------------------------


Na, most hirtelen nem találom ezt az akkoriban hirdetett 8-10 éves kort (ez kb. 13 éve volt), talán azóta az orvostudomány tovább lépett és az újabb kutatásoknál már 3-6 éves kort hoztak ki?...


Mindenesetre számomra is megdöbbentő volt az információ annakidején, hogy nem lehet szabadon adni a gyerekeknek ezt a gyerekeknek készült élelmiszert, mert allergiát okozhat!


Tényleg már elég sokkoló, hogy szinte minden allergiát okozhat???... 8-o

Az én gyerekkoromban (és 18 éve a gyerekeim születésekor) még nem volt ilyen sem, hogy 1 éves korig tiltották volna a tejet, mert ma már ez is allergizál...

2009. aug. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon informatívra sikerült :))), nem lehet mit hozzátenni. Köszönjük!
2009. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!