Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek 3 hónaposan meg tudta...

Nektek 3 hónaposan meg tudta csinálni a babátok az alábbi "feladatot"?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta, hogy a 3 hónapos státuszon megnézik, hogy a baba mennyire tartja, illetve emeli a fejét, ha hanyatt fekvésből a két kezénél fogva felemeljük ülésbe (remélem érthetően írtam). A kislányom szombaton lesz 3 hónapos, és néhány napja próbálgatom, de teljesen lóg ilyenkor hátra a feje.
2012. nov. 7. 16:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kellene!

A babák már pár naposan meg tudják valamennyire tartani ilyenkor a fejüket!

A fiam másfél hetes volt, amikor kijött a háziorvos és ezt nézte, és mivel ő sem emelte, beírta,hogy hipotón a nyaka. Ha 2 hónapos korára sem változik, akkor kell valamilyen torna.

Nekünk pl. Dévényre kellett járnunk!

2012. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Keveset van sajnos hason, mert utálja, bár igyekszem naponta többször hasra fektetni. Ilyenkor meg tudja emelni a fejét és át is fordítja egyik oldalról a másikra, bár túlzás lenne azt állítani, hogy hosszan nézelődik így. Ha függőlegesen tartom, pl. büfiztetem akkor is elég szépen tartja a fejét.

Egyébként a férjem azt mondja, és mostmár nekem is rémlik, hogy a 2 hónapos státuszon a gyerekorvos megpróbálta így felhúzni, de semmi jelentőséget nem tulajdonított annak, hogy nem megy.

Az előbb kipróbáltam és azért szemmel láthatóan jobban megy, mint egy hete.

2012. nov. 7. 18:35
 13/17 anonim ***** válasza:
Miért lettem leponozva?Egyébként a csípőszűrésre gondoltam.Nálunk kötelező,illetve ajánlott!A kisfiam már a 6 hetes szűrésen megtartotta a buksiját(már előtte is)Utána 2 hónap múlva mentük vissza kontrollra,és volt ott egy 6 hetes kislány(egyszerre 3 babát hívtak be) aki nem tartotta,és őt további vizsgálatokra küldték.Nem rosszból kérdeztem!
2012. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló!


Nem én pontoztalak le. Egyáltalán nem vettem rossz néven, amit írtál.

2012. nov. 7. 19:03
 15/17 A kérdező kommentje:

Talátam egy anyagot a neten.

Ezt írja a 12 hetes babáról:

"Mikor ülő helyzetbe húzzák, feje már kevésbé lóg."

Ezt a 20 hetesről:

"Sok gyerek megpróbálja felhúzni magát, mikor megfogják a kezét. A fej még egy kicsit hátra csuklik."

Ezt pedig a 24 hetesről:

"Amikor megfogják kezét, felemeli a fejét, és húzza fel magát az ülő helyzet felé. Miközben felemelkedik, a mellére szorítja az állát."


Végülis a 12 hetesnek megfelel, amit a kislányom tud. Anyukám megkérdezett egy jóhírű gyerekorvost is és Ő is azt mondta, hogy ezt 6 hónaposan kell tudni. Így egy kicsit megnyugodtam.

Ettől függetlenül elhiszem, hogy a Ti babáitok tudják már. Nagyon ügyesek lehetnek.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ.

2012. nov. 8. 12:04
 16/17 Katicaolaj ***** válasza:
2012. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Baj lehet, de te tudod!

Nem tudom milyen jó nevű orvos mondhat ilyet, de hülyeséget beszél! Már a kórházban nézik ezt, tehát még véletlenül sem 12 hetes korig kell csinálnia!

Sok szülő nem akarja elfogadni,hogy van egy kis gond, és későn viszi fejlesztésre!

2012. nov. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!