Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista gyermekek anyukái,...

Autista gyermekek anyukái, hozzátok szólna a kérdésem! Válaszolnátok nekem őszintén?

Figyelt kérdés

Mikortól diagnosztizálták babátoknál az autizmust és annak bármelyik fajtáját?

Babáknak milyenek voltak?

Voltak 1 éves koruk körül erre utaló jelek;esetleg bármilyen szokatlan vagy furcsa dolgaik?


2012. nov. 3. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Észrevettem,,már nagyon hamar,hogy nem igazán mosolygott ránk,vagy csak meredten nézett.Aztán kb másfél éves volt amikor megmondták,hogy autizmus,de valahol már sejtettem.Nem akart közöségbe menni,ha elvittük a játszótérre soha nem játszott a gyerekekkel,mindig csak egyedül.Soha nem néz ránk,pedig már 6 éves.Csak ha megkérem rá,bár mostanra már jobb a helyzet.Van barátja,és szépen fejlődik.Néha még nevet is.
2012. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De van sok fajtája is.Van olyan a csoportba ahova járunk,hogy én meg nem mondtam volna külső szemlélőként,hogy autista.Vidám kislány és rettenetes okos.első voltam
2012. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja azt még hozzá tenném,hogy biztosat csak 4 évesen mondtak.Addig mindig azt mondták,hogy valószínű az,de...És akkor jöttek,hogy csak figyelmetlen,még kicsi stb,de biztos voltam benne,hogy nem.
2012. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én fiam nem autista csak sok arra utaló jel volt mintha az lenne. De a lényeg amit akarok írni hogy 3 éves kor előtt nem nagyon szoktak biztos diagnózist mondani hacsak nem súlyosabb a helyzet mert ennek is fokozatai vannak.
2012. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Nagyon aggódom a kisfiam miatt,ezért kérdeztem.

2012. nov. 3. 08:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért, milyen tünetekből gondolod hogy más mint a többi, mennyi idős?
2012. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig is egy bűbájos gyerek volt, de volt benne valami furcsa. Egy anyuka a játszótérről azt mondta rá: olyan, mint akit tündérek cseréltek el.

Amúgy mindig volt is vele valami: olyan bukós volt, hogy szinte csak gyógytápszeren élt. Feszes izomzattal tornáztatni kellett, 2 évesen még alig volt pár értékelhető szava, alig lett szobatiszta mert retteg(ett?) a wc-től. Mindig is extrám válogatós volt evés terén. Amúgy aranyos, barátságos, szép kislány, okos is nagyon. 2 éves korától futkostam orvostól orvosig, hogy mi a baja, 5 éves korában mondták ki, hogy autista.

Nekünk a tsmt torna hozta a javulást.

Integráltan nevelhető, sőt a környezete 99%-a nem tudja róla, hogy autista...kicsit furcsa, de azt sem tudnák megmondani miért.

2012. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!