Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha még nincs kialakult...

Baj, ha még nincs kialakult evési rendünk?

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz a kisfiam a héten,de még mindig össze-vissza eszik,napi 6-7szer,kisebb mennyiségeket(100-140 g).

még csak szopizik,este utolsó evésre néha tápszert kap,mert van,hogy nap végére már kevés a tejem,fáradt vagyok.

ráadásul párom is ingerült,nincs türelme a kicsihez,csak idegesít ,ha sír,és engem hibáztat,hogy szerinte már igazán kialakithattam volna egy evési rendet,pl.3-óránként és azt szigorúan betarthatnám..

nehéz így.

tényleg baj,ha megszoptatom a babát,amikor kéri,és nem órához igazítom az evést?

nektek mikor eszik/evett 5 hónaposan?


2009. aug. 11. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor csak "nagyjából" van evési rend. Hiszen egy felnőtt se eszik mindig ugyanakkor!!!! Mondd meg a párodnak, h egyen ő pontosan 3 óránként. Persze, nagyjából kialakul, de függ a hangulattól, időjárástól, napi programtól. Légy türelmes Te a babáddal, ha a párod nem az. És ne aggódj, lesz napirendje, de még egy 3 évesnek sincs "betonban" rögzített evési rendje, pedig én viszonylag szigorú anyuka vagyok, evés szempontjából (reggeli, ebéd, gyümölcs, uzsi, vacsi - ez minden nap van, de nem ugyanakkor, hanem, mikor éhes).

3 kisfiú anyukája (2 és fél évig szopott, és sohasem 3 óránként, hanem amikor kérte!)

2009. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kiegyensúlyozottabb a baba, ha tudja, mikor mi történik. De ne te alakitsd ki, hanem figyeld meg, mondjuk 3-4 napig, mit mikor csinál leginkább, mikor tuti éhes, mikor tuti fáradt (evés után mennyi idővel). Aztán ami a leginkább fix időpont (nálunk ez a reggeli ébredés volt először), először ahhoz tartsátok magatokat, ne hagyd nagyon elcsúszni. És igy szép sorban a többit. Az szerintem sem jó, ha ennyi idősen még nem tudja, mikor mi jön. Hozzáteszem, én nem hiszek ebben a folyton és igény szerint szoptatásban, mert nálam a baba már ekközben is nagyon tisztán jelezte, hogy most éhes, most hasfáj, most álmos, és ő maga alakitotta ki a rendet, és érezhetően nem örül, ha valami csúszik.
2009. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk a 3.hónap végére alakította ki a napjait. Hozzáteszem hogy sosem egyforma, de nagyjából megegyezőek. 6-7körül kelt, utána szopi,10-11körül gyümölcs+tejpép,14körül szopi,17kor szopi+gyümölcs, este 8kor szopi. Fürdés 7kor van, utolsó szopi után ágyikó és alvás.

Úgy etessed a babád ahogy Ő igényli, esetleg segíts neki egy kicsit az időbeosztásban hogy neked is könnyebb legyen.

A párod meg alkalmazkodjon hozzátok,és segítsen mindenben. Az Ő gyereke is. Ja és mond neki hogy csak háromszor ehet egy nap, reggel 5kor,délben és este 8kor.....Ha éhes türtőztesse magát, várja ki az idejét!

2009. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!