Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy mostanában...

Mitől lehet, hogy mostanában sokat szédülök?

Figyelt kérdés
Babám 3 hónapos, szoptatom. Mostanában elég gyakran rámjön tompaság, szédülés. Néha a kajától undorodom. Terhes biztos nem vagyok, akkor mitől van?
2009. aug. 11. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony a vérnyomásod vagy vashiányos vagy.

Nálam is volt, a szoptatás közben.

Elég durván be lehet szédülni.

Nagyon sok folyadékot kell inni, és - mivel szoptatás közben öngól a kávé - zöld teát vagy más élénkítőt.

Próbálj meg napközben aludni félórákat, amikor a pici szundizik.

2009. aug. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a szoptatástól. Szedjél valami kismamavitamint.

Én is szoktam szédelegni, "gyengélkedni", voltam már teljes testkivizsgáláson, aztán arra jutottak a dokik, hogy a szoptatástól van.

Menj el egy vérvételre, vagy vizeletvizsgálatra, ha van időd, ártani nem árt.

Üdv, 8 hónapos anyuka.

2009. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az első két válaszadó írta! Dokidtól kérjél beutalót vérvételre (sosem árt), abból sokminden kiderül! Én is alacsony vérnyomású vagyok és időnként szoktam szédülni. Ha hirtelen szédülsz nyalj be egy-két csipet sót, a nátrium megemeli a vérnyomást, egy gyors segítség, nálam be szokott válni! Én 11 hónapja szoptatok szedem a terhesvitamint és a vasat folyamatosan. Vérvételen is voltam, mert mikor a babám 5 hó körül volt én is szédülgettem, de a vérképem tökéletes lett szerencsére. A sok folyadék is fontos, hiszen a babád mindent kiszív belőled ami neked kell, ezért neked több folyadék kell mint általában!


Jó egészséget és boldog babázást!

2009. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszyokat! Vitamint és vasat is szedek, mert terhesség alatt felírta az orvos. Vényomásom meg mindig alacsonyabb picit, de ennyire még nem éreztem sose a szédülést. Kb 1 hete kezdődött.

Megfogadom tanácsaitokat, kivizsgáltatom magam. Addig pedig még több folyadékot öntök magamba.

2009. aug. 11. 09:07
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, vettek vért és megmérték a vérnyomásom, ami 100/60. Kicsit alacsony, ez a baj. A vérem: vas normál, sőt a felső értéknél van, úgyhogy most 2 naponként fogom szendi a vas tabikat. A cukor szint picit a normál alatt van, de az még belefér, mert lehet az éh gyomor miatt volt. Mondta, hogy sok folyadékot igyak, esetleg kávét, vagy teát. Öngól veszély :) 3 hónap múlva újra vérvétel.
2009. aug. 13. 11:34
 6/6 Satine29 válasza:
Mi lett veled azóta? Kiderült mi volt a baj?
2015. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!