Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 13hónaposnak mennyi az...

Egy 13hónaposnak mennyi az alvás és mozgás igénye?

Figyelt kérdés
Alszik délelőtt kb 1órát és délután 1.5felet.Este viszont borzasztóan alszik.Tegnap ha 15ször nem kelt fel egyszer sem.Már tökre ki vagyok mert én sem tudok pihenni.Mivel délelőtt is alszik így csak délután megyünk a játszótérre,de egyébként sokat játszok vele.Nagyon tanulékony már szaladgál és beszélgetünk is.Egész sok szót tud,persze nem teljesen tisztán mondja,de felismerhetően.Azt mondják hagyjam ki a délelőtti alvást és csak délután aludjon és jobban fog aludni este csak az a gondom mivel én is tökre fáradt vagyok az éjszakák miatt örülök,hogy délelőtt van egy fél óra pihenőm nekem is.Nem vagyok benne biztos ,hogy ezt még el kell hagyni nem beszélve róla ha nem alszik eleget bepattanásosodik az arca,de csúnyán.Születése óta ilyen,így ezt nem tudom felborítsam e viszont az éjszakákat is rendbe kellene tenni.az is tény,hogy ő első perctől kezdve minél fáradtabb volt,annál nyűgösebb ..,nem kidőlt hanem túlpörgött és megvigasztalhatatlanul sírt.Ezért sem tudom jó ötlet e már ez...segítsen aki tud.Köszönöm
2009. aug. 10. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányom 10 hós korától napi 1x alszik.Azt is de´lben 1,5-2 órát.Egész nap megsem áll.Este 1/2 9 kopr megy lefeküdni.

Szerintem elég lenne neki napi egyszeri alvás.Tapasztald ki mikor annyira fáradt,hogy csak letedd,és aludjon.Menj vele de.is séta´lni,bevása´rolni.Akkor fennt marad.Vagy ha alszik alszik.

A lánom a mai napig ébred e´jjelente még 2x.Minden éjjel.Születe´sétöl csak 2x aludta át az éjjelt.Gondolhatod.A lányom 18 hónapos múlt.A kistesó úton.....

2009. aug. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is hasonló cipőben járunk lányom 14 hónapos lesz lassan. Pár hete már csak 1x alszik. Mert míg 2x aludt (de. 1,5-2 órát, du. 1 órát), akkor este nehezen aludt el és éjjel vagy hajnalban majdnem minden nap felkelt és ez várasztó volt. Most mióta 1x alszik (ebéd után 2 órát), nem kell kinlódni, hogy aludjon el, csak letenni és alszik, aztán utána pedig elvagyunk játszunk kint és bent, és este fél kilenctől reggel kb. fél nyolcig-nyolcig alszik. A délelőttöket elfoglaljuk valamivel. Vagy elmegyünk vásárolni az ebédhez valamit, vagy mindig kiugrunk egy kicsit, utána én főzök és még egy kis játékra is van idő délig és fél egytől alszik. Én is nagy dilemmában voltam, hogy szűntessem-e meg a délelőtti alvást, mert akkor hogyan fogok főzni, meg a dolgomat végezni, de azért így is meg lehet oldani. Próbáljátok ki, sok sikert és nyugodt éjszakákat kívánok.
2009. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok a kérdésedre nem válaszoltam, nem tudom, hogy mennyi a mozgás- és alvásigényük 13 hónapos korban, de én úgy gondoltam, hogy a napi 2x alvás már sok. Tehát 4-4,5 órát fent van utána alszik kb. 2-2,5 órát, aztán megint kb. 4,5 órát fent van és utána alszik reggelig. Ez nekünk bevált (hozzáteszem, hogy egyelőre bevált), remélem így is marad.
2009. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13 hónaposan jött ki nekünk a két hátsó rágófoga akkor nagyon szenvedtünk éjszaka, de utánna vissza állt az alvásunk. A többi fog nem kínzott minket ennyire, meg se hagyta nézni. Amikor áttörték az ínyt akkor lett jobb. Mi is kétszer alszunk még. Te látod mennyire fáradt nap közben, ha úgy érzed még aludhat kétszer.
2009. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!