Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam? 6 hónapos...

Hogy csináljam? 6 hónapos babám se nem iszik se nem eszik!

Figyelt kérdés
Se vízet,se teát se gyümit! SEMMIT!!! Próbáljak valamilyen tejpépet? Vagy mit csináljak??? Vagy még várjak a hozzátáplálással? Jó lenne, ha már legalább egy pár kanállal elfogadna vmi gyümit! De nem, neki csak a cici kell!!!
2009. aug. 10. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
próbálj neki pici gyümilevet adni, de ne siess, akár 1 -2 hétig is próbálkozz. aztán jöhet a gyümi. de lassan, és keveset. és közben szoptasd, és akkor eszik is, és iszik is
2009. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

MÉg több kitartás, még több türelem!:) cicifüggő, a tejed mindennél finomabb neki, egyem a kis szivét:) de 6 hósan még semmivel sem vagytok elkésve! Italok: hát a picim sem akart inni, nagyon nehéz volt rájönnöm, hogy győzzem meg az ivásról. Elkezdtem konkrétan 10 percenként üvegből itatni, egy- két korty után abbahagyta. Elején napi 20 ml fogyott, aztán 40 ml. Két szopi közt ha kicsit nyüszög, próbálni kell. Na de ez nálunk nem volt egyszerű, mert csak az avent 2 lyukú cumijából fogadta el az anyatej- meleg baby mecsek teát, semmi mást. Ahogy a teáját 10mp- re megmikróztam, mindjárt itta is:) szóval kezdj kísérletezni, milyen innivalót fogad el, próbáld langyosan adni, ne szobahős hidegen.

Kaják: a tejci után a savas alma, amit a szájába tukmálunk, először lehet hogy iszonyat:( fintorog, kiköpi. Szerintem a babák 80%-a ezt csinálja. De akkor is próbálkozni kell! Ha az otthon pépesített barack , alma, banán nem ízlik, vegyél hippet vagy kecskemétit, próbálj sütőtökös cuccokat, hátha neki a bolti az elején jobban bejön. Abból sem fog egy kanálnál többet enni, de ha mindennap szopi előtt kitartóan próbálkozol, hidd el hogy meg lesz az eredmény!

2009. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ugyanígy vagyunk, csak lassan 7 hósak. Semmi nem kell neki, pedig már 20 félét kipróbáltam, a tejpép sem.

Kétségbe vagyok esve, mivel 1 éves korában kell mennem dolgozni. Mi lesz akkor? Cumisüveget sem fogad el, vizet is csak pár kanállal.

2009. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyanez volt a problémánk. Cici előtt adtam neki egy egy kanállal anyatejjel kevert gyümölcsöt. Majd cici után is, és ha eszembe jutott két etetés között akkor is. Barackot meg almát próbáltam először, édesebb fajtát. Pár nap múlva csak magában adtam a gyümölcsöt szopi előtt és után, aztán már csak szopi előtt. Teljesen még nem sikerült kiváltani egy szopit sem,de már haladunk. Délelőtti kaja 80gyümölcs utána 100-120szopi. Türelem és kitartás. Ja amúgy az anyatejen kívül Ő sem fogad el plussz folyadékot.
2009. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbálkozom...és köszönöm a válaszokat! Kipróbálom őket...:)
2009. aug. 10. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!