Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Lassan a feje...

Segítség! Lassan a feje tetejére áll a lakás! Ti mikor végzitek el a házimunkát?

Figyelt kérdés

8 hós a babám, s napi 1-szer alszik kb. 2,5-3 órát. Ha ébren van, muszáj vele foglalkoznom, különben nyüszít. Ha olyan napja van, esetleg tudok mellette vasalni, illetve együtt szoktunk hétközben "kisbevásárolni". Mindennap én készítem neki a hamit (de. gyümölcs, délben főzelék hússal vagy a nélkül, du. szintén főzelék, de általában nem ugyanaz, mint délben), saját magunknak csak hétvégén főzünk - felváltva a párommal -, hétközben apa a munkahelyéről hoz nekem is ebédet. Emellett idegennyelvet is tanulok, amivel ugye napi szinten kellene foglalkozni. Napi 1 órát hivatalos ügyek miatt muszáj a számítógép előtt ülnöm. A szombat délelőtt egy az egyben elmegy a nagybevásárlással.

Szóval lassan feje tetejére áll a lakás.

Minden ötletet szívesen fogadok. Előre is köszönöm!


2009. aug. 10. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk úgy működik a házimunka, hogy amikor délután hazajön a férjem a munkából, akkor elviszi a gyereket a játszótérre és én közben tudom csinálni a dolgomat. Napközben is tudok csinálni pár dolgot: a mosást már együtt rakjuk be, együtt teregetünk, ez kb. 1 éves korától van így. Amikor főzök, felrakom a konyhapultra, kezébe nyomok egy fakanalat, ruhacsipeszt, nyers répát, bármit és ő elvan.

2009. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én így csináltam...


Amikor aludt, akkor takarítottam, mosogattam, főztem.... Megjegyzem, hetente egyszer mosok fel. Ha ébren volt, akkor porszívóztam gyorsan, addig a kiságyban volt.

Sétáltunk, közösen vásároltunk. A számítógép elé én esténként, éjjelente ültem, amikor már aludt. Sőt, volt olyan, hogy későeste/éjjel főztem, sütöttem.

Azt meg fogadd meg jótanácsként, hogy nem szabad folyton mellette lenni! A fejedre fog nőni, és később, amikor még ennyit sem fog aludni, akkor egy pillanatnyi szabad időd sem lesz. Igenis hagy "nyüszítsen" egy kicsit. Meg kell tanulnia, hogy egyedül is elszöszmötöljön. A "nyüszítéssel" pedig később is sokmindent el fog érni, ha nem vagy elég erős.


16.5 hós a fiam, és szépen elvan magában is...

De ha anyu vigyáz rá, ő folyton a nyomában van, nem hagyja egyedül játszani, és ha a gyerek nyüsszent egyet, már elért vele mindent... Nálam máshogy működik, tudja, hogy nyüszizéssel nem ér el semmit:)

2009. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám ugyan még csak 3 hós, de annyit sem alszik, mint a tiéd. Összesen alszik 2 órát, azt is 5-6 részletben, úgyhogy a napom nagyrésze az ő szórakoztatásával, altatásával telik.

A házimunka nehéz mellette, de vhogy megcsinálom. Mosást könnyű elindítani, tergeni akkor szoktam, amikor nyugodt, és elvan, vagy ha alszik. Vasalás este, miután elaludt (szerencsére, most már korábban elalszik, de elején este 10-kor láttam neki). Pakolászni 1 kézzel is megy már, porszívózni mindig akkor porszívózom, amikor ébren van. Beültetem hintaszékébe, ha látom kezd nyűgölődni, befejezem, van, hogy több részletben porszívózok fel (mindig viszem magammal, így szemelőtt tudjuk egymást tartani). Bevásárlást nálunk hétköznap reggel vagy este apa csinálja, kap egy listát, így hétvégén csak jóformán a friss dolgok kellenek (kenyér meg ilyenek). Férjem mikor hazajön (este 6), akkor neki lepasszolom a babám, hogy ami sürgős, azt megcsináljam, vagy egy kicsit rendezkedjem. Ennek a is időnek ő is örül, mert egész nap nincs otthon, este 7-kor meg már fürdetünk és alvás. Persze este, mikor már alszik több mindent tudok csináni, meg néha apát is befogom, ha már nagyon összejöttek a dolgok. Szombatra marad a portörlés meg ilyenek, mert általában akkor mindig jön hozzánk vki, úgyhogy megy a gyors takarítás. Amíg én rakodok apánál a gyerek, ha alszik, akkor mind a 2-en rakodunk, utána pihenünk.

De a nagy-nagy takarításhoz (ablakmosás ilyenek) lehet takarítónői segítséget fogok kérni (egy-két alkalommal nem túl vészes).

2009. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok! Arra jutottam, hogy muszáj lesz korábban kelnem reggelente, hogy míg ő alszik, egy-két dologgal elvégezhessek (pl. reggel megfőzöm az aznapi hamijait, kivasalok stb.), hogy amíg napközben alszik, haladhassak a hivatalos dolgokkal, illetve a tanulással. Sajnos a hivatalosakat muszáj napközben, mert esténként már senkit sem érek utol telefonon. Este ha apa hazaér (valamikor 17.30 és 18.00 között), együtt szoktunk sétálni. Hétközben jóformán csak ekkor tudunk beszélgetni, így nem szeretném egyedül küldeni sétálni a babával. Hétvégén így is épp eleget segít azzal, hogy vigyáz a babára vagy épp főz. Sajnos csak a hétköznapokat tudom máshogy szervezni.

S igen, biztos igazatok van, hogy hagynom kell, hogy megtanuljon egyedül is szöszmötölni. Néha egy-egy félórát el is van egymaga, ha én is abban a helyiségben vagyok mint ő. De egyszerűen nem tudom hallgatni, ha sír. Még egyszer köszönöm!

2009. aug. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!