Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is igényli a...

Más babája is igényli a folyamatos sétát, ha felveszitek vagy ha büfizik?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam csak úgy hajlandó nyugodtan a karomban maradni büfi közben, ha járkálok vele. Ha felveszem akkor is mindig járkálni kell vele a lakásban. Egy pillanatra sem lehet vele leülni, mert elkezd sírni. Sőt, ha "lelassítok" akkor is elkezd nyűglődni aminek sírás lesz a vége.
2009. aug. 10. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk ugyanez a helyzet, ki is használja a kis piszok :) Rászoktattam az az igazság, amikor 4 kg-s volt könnyen ugráltam vele. Nekem lassan 5 hónapos, most már lefoglalja magát mindenfélével, amiért nyúlni tud és a szájába tudja húzni, így ha leteszem most már nincs gond, igaz este már fürdés előtt akkor is nyügi, olyankor végig ölben van, kint vagyunk a levegőn. Neked mekkora a picur?
2009. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez van. Rövid távon még ok, míg kicsi, de később, mikor már nagyobb, és nehezebb, már igazán kellemetlen. Próbál meg büfi után letenni, és úgy lekötni a figyelmét. Minél idősebb, annál könnyebb lesz.
2009. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

7 hetes a kisfiam, 5600 g a súlya - tehát még nem olyan nehéz. De mivel órákon át kell vele járkálni a lakásban, már nagyon fáj a hátam, zsibbadnak a kezeim. A kis huncut imád nézelődni a lakásban, naponta több órát járkálok vele. Lehet, hogy elrontottuk az elején - le kellett volna tenni...

A figyelmét elég nehéz lekötni, ha leteszem (hogy pihenjek egy kicsit) és mondókázok neki vagy bábozok, azt szereti - de hamar megunja és elkezd sírni és akkor újból jön a járkálás...

Amint leülök vele, egyből elkezd sírni. Ha elindulok - abban a pillanatban abbahagyja! :-)

Sajnos a babakocsis sétákat nem szereti, végig sírja az utat.

Remélem idővel jobb lesz a helyzet! :-))

2009. aug. 10. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

10 hetes a kislányom, kb. annyi idősen, mint a te bébid, az enyém is ezt csinálta. Utálta a babakocsit, csak kézben mászkálva maradt el, illetve csak nagyon rövid ideig tudtam lekötni a figyelmét játékokkal, énekléssel.

Aztán 8-9 hetesen egyik pillanatról a másikra elmaradtak ezek a hosszú séták a lakásban, azt vettem észre, hogy jobban érzi magát a kiságyban, vagy a játszószőnyegen, persze jó sok néznivalóval együtt. Ma már a körforgó a kedvenc, meg a zörgő csörgő dolgok, akár 1 órát is képes mesélni nekik. Úgyhogy kitartás, ez egy kritikus időszak.

2009. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, amit írtál a kommentban. Nálunk még mindig ez van, pedig 3 hós. Gimnasztik labdára letudsz vele ülni, és azon rugózni. Nálunk ez vált be. Ha már nem bírom ráülök, és azon folytatom a mondókázást. Mégsem terheled annyira a hátad.

A kocsiba mi akkor tudtuk beletenni, ha már aludt. Amikor fáradt volt, akkor üvöltött a közelítésére is. Most már bele tudom tenni akkor amikor még jó a kedve, egy ideig elnézelődik benne. Sajnos nem mindig aludt el sírás nélkül, bár most már elalszik benne, csak jól kell időzíteni.

2. válaszoló voltam

2009. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!