Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valamilyen baja a...

Lehet valamilyen baja a babának később ilyen esetben? Nagyon nyugtalan vagyok miatta.

Figyelt kérdés
7 hónapos terhes voltam, amikor hirtelen agyvérzésben meghalt anyukám. Nagyon szerettük egymást, de konfliktusos volt a kapcsolatunk, az ő hibájából (nem részletezem). A halálát megelőző időben is sokat veszekedtünk, illetve a helyzet az, hogy ő nem dolgozott, és mindig tőlem akart pénzt kérni. És egy idő után ezt már nagyon untam, nekem is volt hova tennem a pénzt, plusz ő nem feltétlenül arra költötte, amire érdemes lett volna adni. szerencsére az utolsó telefonbeszélgetésünk viszonylag békés volt, de amikor meghalt, az érzelmi sokkon kívül még az is bejátszott, hogy lelkifurdalásom volt, hogy nem segítettem neki. Holott józan ésszel belátható, hogy ő magának kereste a bajt, lett volna alkalma változtatni, abban segítettem is volna,mondtam is neki, kértem, is, de makacs önfejű volt. És hát nagyon megviselt ez az egész, azt hiszem, még jobban, mintha nagyon jó anyukám lett volna. mer t egy csomó olyan fájó pont volt/van, amit most már sose lehet megoldani, tisztázni. A kisbabbám most 8 hónapos, és nagyon nyugtalan, ideges baba, pedig szerettel és nyugalommal, türelemmel neveljük. azt olvastam, hogy iylen esetben az anya erős érzelmi sokkja kihathat a baba egész további életére. tud-e erről valaki bővebbet? Nagyon nyugtalanít ez engem. :(
2009. aug. 10. 10:17
 1/3 A kérdező kommentje:
végül mégis részleteztem :)
2009. aug. 10. 10:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a terhesség alatti érzelmi állapot kihat a későbbiekre. Nem tehetsz róla, hogy milyen világban élsz, szerintem emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod, egyszerűen mindenkinek más jut, nem élhet mindenki csili-vili burokban sajnos :( De foglalkozz vele nagyon sokat, próbáld kiegyensúlyozottá tenni, nehogy elkapasd, mert azzal csak még ártasz neki, és nagyon figyelj, ha esetleg kiderül, mikor kellene majd pszichológushoz vinni (rengeteg ilyen jel van, pl. a beszédhibák és problémák, mit rajzol a gyerek, hogyan játszik, vizelettartási problémák, amikor már nagyobb... stb.). Segits neki, hogy kibontakozzom, jöjjetek rá, miben jó, mit szeret igazán, és afelé tereljétek :)
2009. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A beszédhiba miatt ne vidd pszichológushoz, pici korban teljesen természetesek a beszédhibák. A válaszóló szerintem a dadogásra gondolt, mert az szokott pszichés eredetű lenni.
2009. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!