Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam a 6 hetes...

Hogy altassam a 6 hetes babámat? Amint a saját ágyába kerül, felébred és elkezd reklamálni.

Figyelt kérdés

Képes akár fél órát reklamálni mire elkezd sírni. De nem alszik el. Próbálom úgy, hogy ott szoptatom utoljára és büfi után akár fent van, akár elaludt már, letezem. Erre 5 perc múlva felébred. Akkor símogatom a pociját és van, hogy csendben énekelgetek, dúdolok, vagy csak csöndben ülök. De ő csak nyög, reklamál, ugrándozik, ficereg.

Tegnap kipróbáltuk. Elkezdtünk az ágya köré ülve beszélgetni. Akkor abbahagyta a nyögést, nem húzkodta a lábát, csak figyelt. Tehát nem a hasa fáj, mint elősször hittük. Kikapcsoltuk a kisvillanyt, rögtön megint elkezdett reklamálni. Bekapcsoltuk, elhallgatott. Olyan, mint ha az alvással kapcsolatos dolgok ellen küzdene. Kivittük a nappaliba, beraktuk a kocsijába, ott meg úgy elaludt, mint akit fejbe vertek, 5 órán át fel sem ébredt.


Minden ötletet szívesen fogadok.


2009. aug. 8. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradj az ágya mellett,és jobb,ha nem lát benneteket és ne foglalkozz vele,mert akkor szórakoztatod,ami tetszik neki.Valószínűleg túl kiváncsi,és azért nem akar aludni.Ha végképp nem alszik,akkor hagyd valameddig a kosijában aludni.Valamiért ott jobban érzi magát,
2009. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasfajos a kislanyom.O ugyanezt csinalta.Csak riszalta magat hason.Jart keze laba stb.Volt hogy nagyon sirt a hasa miadt es csak a babakocsiba nyugodott meg es aludt el.Engem is nagyon kiakasztott.Es mar olyankor is ezt csinalta ha nem fajt a hasa es mar egesz nap csak a babakocsiban aludt.en ezt megelegeltem mert megsem lehetett mozgulni!Igy 1-szer 1-szer megprobaltam azt hogy kifarasztottam amikor nem a hasa fajt.Nem hagytam vissza aludni kaja utan.Beszelgettem hozza,hagytam hanyadt nezelodni,nezegette a jatekait aztan elkezdett sirni hogy almos.De mar csak akkor forditottam a hasara ha elegge sirt.Hasra tettem bekapta a cumit es ennyi volt.aztan egyre suroben csinaltam.Mara mar a kisagyban alszik 100%-an.Kaja utan van hogy 1 orat is font van aztan elfarad hasra teszem es alszik is.Aldom magam hogy nem hagytam ra hogy hagy aludjon a babakocsiba.Nehez lett volna leszoktatni rola.Ha nagyon sir tedd be de ha csak nyafog vagy ilyasmi probald nagyon kifarasztani kicsit hagy sirjon tedd le aludni es hagyd ott.Ha esetleg cumizik mint mi en ha kellett bementem 20-szor odaadni a cumijat de jottem is ki.Hidd el par nap/het es megszokja.Neki is jobb es nektek is.Muszaj neked okosabbnak lenni!Nagyon okosak a babak!!!!Az en lanyom is 10 hetes de mar most nagyon rafkos es ha olyan lennek sok mindent elerne nallam!De nem hagyom ra a dolgokat es igy megtanulja hogy van egy rendszer,mit lehet es mit nem.Nagyon imadom a lanyom a legjobbat akarom neki de neha muszaj ilyen dolgokhoz fojamodni!Remelem erted amit irni akartam!
2009. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, azért is érzi jobban magát a babakocsiban, mert az szűkebb és nagyobb biztonságban érzi magát. Próbáld a kiságyában vagy bebugyolálni, vagy kipárnázni. Az anyaméhben hozzászoktak, h. körbe vannak véve, ezért sok baba idekint is igényli, h. vmilyen módon ki legyen párnázva.

Az esti szopi után leteszem és van, h. még 1-1,5 órát is fent van, ilyenkor elvan magában, és amikor elfárad, ezt jelzi és akkor cumit a szájába adom és alszik. De ha kiköpi és felnyög, felsír, akkor cumi ismét be és kijövök a szobájából. De ilyenkor már nem beszélünk hozzá.

2009. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekünk az vált be, hogy a kicsi a plédecskéjébe be van tekerve, és a szemecskéjét lecsukom, egyszerüen úgy simogatom, hogy a szeme előtt, picit hozzáérve- ahogy a halottaknak húzzák le a szemét, tudom morbid- simogatom, és a pár ilyen után úgy alszik, mint akit lecsaptak.

A fürdés előtt eszik, fürdés után kap maszírozást még.

2009. aug. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek tokjo tanacsok. Az en kisfiam detto ugyanilyen, 7hetes. Eves utan legtobbszor faj a hasa, de mar mashogy sir, sokkal enyhebben. De sajnos van ugy hogy 2-3 orakat nem alszik, vagy csak max 10 percig es ujra felriad valamitol, pedig csend van stb. Ma este mar nem hagytam, csak letettem hasra meg nyoszorgott,mozgolodott, de hagytam es lass csodat elaludt magatol. Sok sikert mindannyionknak! ciao
2009. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!