Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Teljesen kivagyok.

Mit csináljak? Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés
Egy hetes még csak a baba,anyosom van itt segiteni,de már az agyamra megy.Kiveszi a kezemböl a gyereket,éjszaka bejárkál a szobába,Állandoan az ölében van ha már egy kicsit megmozdul,már mondtam neki szépen,de semmi.Legszivesebben elküldeném a p..ba.
2009. aug. 8. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Hát ne oda küld,hanem köszönjétek meg neki a segítséget,amit eddig adott,de mostantól szeretnétek egy kicsit 3-an lenni és 3 megoldani a dolgokat.Szerintem ha picit fel is huzza az orrát,ugy is megnyugszik,ne aggódj.De ha idegesít muszály ezt megtenned,mert tönkreteszi ezeket az egyébként felejthetetlen szépemlékeket.és még a tejeddel is baj lehet.Ne várd meg ezt.lépjetek a pároddal.
2009. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz tökéletes. Szépen, de határozottan meg kell köszönni az eddigi segítséget. Kérni, hogy ha lehet és szükség lesz rá segjtsen ha szóltok, de most már úgy érzed, hogy bírsz egyedől is a babával. kitartás. Engem a saját anyukám is kiborított néha.
2009. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tudom mit érzel, az én anyósom két hétig volt itt nálunk. (külföldön él, tehát nem küldhettem olyan könnyen haza) Engem sokszor kiborított, soha semmit nem csináltam jól. Amikor már nagyon nem bírtam, akkor megmondtam neki, hogy az én gyerekem és biztos lehet benne, hogy nem akarok neki rosszat. És hagyjon békén, mert ha valamiben segíteni kell,akkor majd szólunk. Volt rá példa, hogy megsértődött és nem szólt hozzám, de akkor is meg kell húzni a határt. Szerintem mond meg te is nyugodtan neki finoman, de határozottan, hogy mit lehet neki és mit nem. Ne hagyd magad, a te gyereked tudod, hogy mi a jó neki. Ügyes vagy!
2009. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondom, hogy szépen küldjétek haza. megköszönve a segítséget, megígérve, hogy jöhet sokat, de az első néhány hétben szeretnétek ti egyedül megtapasztalni a "családot". Férjed mindenképpen legyen ott, mikor megbeszélitek vele ez. Hangsúlyozd, hogy jól vagy, már minden menni fog egyedül, és szeretnéd is kipróbálni magadat egyedül otthon!

Szerintem egy igazi nagymama nem fog ezen megsértődni, hiszen nem egy évre küldöd el, csak a mindennapokat szeretnétek visszakapni! Ne aggódj!

2009. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a párodnak kéne megmondania neki valahogy finoman.
2009. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szegény. Nekem is a lányomat , úgy kellett eleinte nevelnem , hogy százan szoltak bele , hogy mit meg hogy hogyan, közbe szerintem tudtam mit kell egy babával csinálni, de az más helyzet volt, finoman mond meg neki , hogy nagyszerű hogy itt volt, de mostmár ő is elmehetne kicsit pihenni...
2009. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Úgy tűnik,mindannyian kapunk egyszer ilyen "nemkell" segítséget :)

Egyébként miért is a babánál segít?Ha mégsem szeretnéd elküldeni,kérd meg,hogy a házimunkában segítsen inkább,hiszen számodra megerőltetőbb,mint a kicsivel foglalkozni.Mosogatás,vasalás,mosás,főzés....van feladat bőven!

A legfontosabb,hogy most te vagy a friss anyuka,neked kell "gyakorolni" az anyává válást,nem neki.

2009. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos rossz hogy ennyire ott van mindenhol,én se szeretem,mikor az anyósom mindenbe beleszól.De sokkal rosszabb volt a gyerekeim születése után,hogy szó szerint sz.rtak ránk a mamák,és mindenki.Most meg egyik játssza a hűdemamát,másik azóta se ....
2009. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A 16:03-as válaszolóval teljesen egyetértek, meg kell beszélni vele finoman, hogy ha annyira segíteni szeretne, inkább a háztartásban tevékenykedjen. Nektek kell összeszoknotok, nem nekik.
2009. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen.Ugyanebben a cipőben jártam, és azt mondom hogy ez majd idővel még rosszabb lesz.Mondjuk a párodnak kéne beszélnie sztem az anyjával ha olyan a probléma, máskülönben te mond el a nőnek(már bocs,de most a saját anyósom lebeg a szemem előtt) hogy mit NE csináljon.

Ha olyan tipus megérti, vagy ha olyan tipus mint az enyém,akkor megért kb.1 hétig oltogatja közben a kisfiát (aki persze neki ad igazat)és ugyan az megy mint előtte.

Lehet neked szerencséd van, és remélem, mert azt tudom hogy mennyire rossz ez igy hogy te csak örlöd magad ő meg baromi fontosnak érzi magát és ezzel az agyadra megy:(

kitartás 11 hós anyuka

2009. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!