Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet bölcsibe adni a babát?

Figyelt kérdés
Igaz hogy néhány hónapos korban elő kell jegyeztetni akkora a túljelentkezés?
2008. máj. 20. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
előjegyeztetni kell. Jobb ha bemész a kiválasztot bölcsibe és közlöd hogy mekkora a babád, mikortól jöhet oda, és mikor jelentkezz, hogy ne maradj le. Azthiszem egyébkent egy éves kortól. Addig gondold meg mennyi időt is szeretnél a babaddal lenni. Utána idegenek nevelik, majd, akik szakemberek ttermészetesen, de jobb lanne, ha tovább otthon lenne veled.Szerintem
2008. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk fél éves kortól lehet beadni. Előtte két hónappal kell szólni, bár én egy kisvárosban lakom, nincs túljelentkezés. Igaz, hogy idegenek nevelik tovább, de nekem nem olyan a szakmám, hogy megtehessem azt , hogy csak úgy lazán kihagyok három évet.... és végül is csak fél napot van ott.
2008. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Persze nem mindenki tud otthonmaradni, ezért írtam így, hogy azért gondolja meg. 1. válaszoló.
2008. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kerületfüggő. A 13.kerületben 6 hetes(!!) kortól lehet beadni, és nem kell előjegyeztetni. A 4. kerületben elő kell jegyeztetni, mégpedig előző évben, hogy következő év szeptemberétől járhasson. De be lehet adni évközben is, csak ahhoz nagy szerencse kell. Nekem 2 évesen szeptemberben megy, ha szerencsénk van.

Boldog babázást! :o)

2008. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez borzasztó!Milyen világot élünk. Szegény anyukák, még a kicsi babájukkal sem tudnak foglalkozni, babusgatni, nevelni... dolgozni kell, hogy el tudja tartani. Felháborító!6 hetes kortól??? Hiszen még épp csak a világra jött és van aki kénytelen elszakadnitőle, nem tud minden percben mellette lenni. Szörnyű lehet, rossz belegondolni!4 hónapos a babócám és minden percet imádok, amit veletöltök. Így is borzasztó fárasztó, hát még munka mellett.

Bocsi tudom nem ilyesmi a válasz, csak elragadtattam magam.:) De sajnos igazam van ugye?

Minden tiszteletem a tietek dolgozó anyukák!

Jó babázást mindenkinek.

2008. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Az előző válaszadónak teljesen igaza van. Főleg az első három év a legfontosabb a babák életében, és akkor kell őket bölcsibe adni. A világ elég szőrnyű...
2008. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Pécsen elég kevés a bölcsi, van, aki már terhesen feliratkozik, hogy majd a kétéves gyerek odajárhasson. A mi bölcsinkbe egy éves kortól járhatnak a gyerekek, de van a városban másik bölcsi, ahová - igaz nem szívesen - a féléves piciket is beveszik. Az enyém nemegészen két évesen lesz bölcsis, már voltunk beiratkozni, most fél éves. Muszáj lesz, mert csak GYES-en nem tudnék ellenni, a másik meg, hogy októberi a baba, én szeptemberben megyek egyetemre, ami nappalis.
2008. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Sziasztok!

Hát én nem sajnálgatnám azt az anyukát aki 6 hetes babát bölcsibe ad,inkább megvetném.Minek szülte??Csak szerencsétlen kicsikét,ő nagyon sajnálatra méltó.Az érthető,ha valaki a gyesből nem tud megélni,és 2 évesen beadja,de én nem találok mentséget arra,hogy kisebb gyereket miért kell lerázni az anyjának.Ha azért,mert annyira jól keres,akkor nem az éhalál elől menekül,valószinüleg fel tudott készülni anyagilag arra a legalább 2 évre.Persze aki csak divatból szül,aztán szegény gyereknek gyakorlatilag nincs is anyja...hát..

Jobban meg kellene gondolni az ilyen anyáknak,hogy valóban kell-e nekik az a gyerek.Mert náluk minden fontosabb szokott lenni a gyereknél.

Persze aki meg rá van kényszerülve valóban,annak nagyon rossz lehet.Én nem lennék képes a kicsi gyerekemmel ezt tenni,csak ha nagyon komoly okom lenne rá.

2008. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Kedves utolsó válaszoló! Szerinted jókedvében teszi? Nyilván olyan rossz a helyzet, hogy muszáj neki valamit csinálni, mert különben éhenhalnának. Képzeld, van olyan család, ahol örülnek, ha a két szülő összesen keres 80 ezer forintot, és akkor még sokat mondok. Meg olyan is van, ahol az apuka fogja magát és lelép. És akkor az anyuka mit csinál? Hát muszáj elmenni dolgozni. Ritkán, de olyan is van, hogy az anyuka tűnik el. Na, nem tudom, hogy egy apuka hogy oldaná meg ezt, ha nem lenne bölcsi. Persze ő is mehet GYED-re, de az mire elég manapság. Attól egy szülő nem rossz, mert bölcsibe adja a gyerekét. A mi szüleinket még mind úgy nevelték fel, hogy három hónap szabi után (jobb esetben) mentek vissza dolgozni az anyukák, és akkor vagy nagyi vigyázott a babákra, vagy mentek napos, ill. hetes bölcsibe (pl. ahol folyamatos műszak volt). Mégsem gondolom, hogy a nagymamáim rossz anyák lettek volna. Természetesen nem helyeslem, hogy ezt kell(ett) tenni, és szerintem is az a jó, és normális, ha az anya otthon maradhat a gyerekével (bár szerintem a normális az lenne, ha az apa is otthon maradhatna legalább egy-fél évet, hiszen ők így egy család, így kevesebb nehézség lenne a családokban szerintem), de sajnos erre nem mindig van lehetőség. A bölcsiben viszont nem ketrecben tartják a gyerekeket, nem ostorral idomítják őket, szóval nem olyan nagy tragédia. Csak jobb lenne, ha erre nem lenne szükség.

Aki meg olyan piszok jól keres, az valószínűleg azért megy vissza dolgozni, mert ha két-három évig otthon lenne, már el is bukott volna mindent, amit előtte hosszú évekig felépített. Lehet, hogy annak,aki ezt nem éli át, nehéz elképzelni, hogy ez is fontos egy nő életében, de én át tudom érezni, és egy jól menő piercing szalonból mentem GYED-re, ahol igaz, nem kerestem milliókat, de fájt a szívem, hogy az egészet abba kell hagynom, pedig nagyon népszerű voltam, nagyon jó helyen volt a szalonom. És majd másfél év múlva szinte a nulláról kell kezdenem. Ha valaki ugyanezt egy olyan munkakörnél éli át, ahol ráadásul nem kis pénzeket keres, hát meg tudom érteni, hogy pár hónap után visszamegy dolgozni. Csak éppen ők a legritkább esetben adják bölcsibe a gyerekeiket, inkább hívnak egy bébiszittert, akit csak akkor alkalmaznak, amikor szükséges, nyilván kevesebb munkát vállalnak, hogy többet lehessenek a gyerekkel, de az érthető, hogy nem teheteik meg, hogy két évig egyáltalán nem dolgoznak.

2008. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak.

Az anyuka nem azt írta,hogy muszályból megy dolgozni,hanem"OLYAN A SZAKMÀM".Hát az enye´m is olyan,de 2 évet itthon maradok.Eszembe sem jutna bölcsibe adni.Szege´ny gyerekek!!!!

2008. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!