Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek néha úgy, h...

Nem érzitek néha úgy, h lehetetlen eligazodni?

Figyelt kérdés

szóval annyi az infó a babaetetősről, nevelésről, altatásról, h az őrület. persze nincs 2 egyforma vélemény általában. csak szemzgetésképp:

együtt alvás - külön alvás

komp - nem komp

korai - késői hozzátáplálás

mikor terhes voltam 1 éves kor után ajánlották a glutént, most már 6 hónaptól.

ahány doki, védőnő, anyuka, nagyi, annyi tapasztalat. ez idáig rendben is van.

de ehhez hozzájön a net rengeteg infója, ami egy akkora halmaz, h hihetetlen. nekem káosz.

14 hónapos a fiam, szóval már sok mindenen túlvagyunk, autósülés-vásárlás, hozzátáplálás, altatás... ti ki tudtok igazodni? csak a véleményetek érdekelne a témáról.

én egyébként az ösztöneimre hallgatok. remélem továbbra sem hagy cserben:)


2009. aug. 7. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hu ezzel teljesen egyett ertek...nekem 5 honapos a kisfiam, ahany ember ennyi felet mond, ahany hely annyi felet ir...szoval en meghallgatok mindent, elolvasok mindent, es ugy csinalom ahogyan en akarom, es en erzem. Neha igaz tanacsot kerek anyukamtol es egy szinten angliaban elo baratnomtol, de ennyi.Es az a baj, hogy rengeteg olyan oldal es cikk van ami remisztgeti a kismamakat, nem segiti oket. Igazabol nem is ertem miert...
2009. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én kezdö anyaként nagyon sok informàciot szereztem be,de öszintén azok 90%-àt nem hasznositottam,ugyanis nem tartottam öket okos informàcioknak.

Ruha terén egyértelmüen senkit nem kérdeztem,ami megtetszett idöjàràsnak megfelelöen megvettem,a mai napig is igy teszek.

Babakocsiban nem a màrkàt néztem,szàmomra a lényeg az volt hogy guruljon.

Kokuszmatrac,meg bébiör eszem àgàban sem volt megvenni,szerencsére ,hisz kislànyom velem alszik el.

Ha a dokimra hallgatok,gyermekem rég halott,hisz 40! fokos làzzal vittem el,azt mondta ez csak egy àtmeneti virus,elmulik magàtol,még aznap éjjel kikötöttünk a sürgösségi osztàlyon,4 napi infuziora tették a babàmat hugyholyaggyulladàs miatt!

Hozzàtàplàlàs:

Hàt it ugy vagyok,mindenkinek szive-joga eldönteni,én addig vàrtam amig minden étkezésnél elég volt a 150 ml tàpi.

Ma màr 200-at iszik,igy én hozzàtàplàltam pàr napja,egyébként 5 honapos a babàm.

Komp:Nagyon tetszik nekem,és szeretnék,nem azért hogy hamar megtanuljon jàrni,hanem a konyhàban jobban fogok tudni sürögni,forogni,ha beleteszem a kompba.

Mindig a szivemre hallgatok,kivéve az ételek bevezetésénél.

Ott elöszedem a tàblàzatot,és betartom,tehàt nem adok neki 1 éves kora elött olyan dolgokat,ami nem ajànlott.

Igen,hallgass az ösztöneidre!

2009. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szia!Jaj,dehogynem!Bosszantó is kicsit,hogy miért mozog ennyi féle információ,ennyi teljesen eltérő ráadásul...

Hasonlóan hozzád,én is a saját megérzéseimre támaszkodok,de alapvetően nem nagyon térek el a "megszokottól"...és az eltelt 7 hónap alatt mindig jól tettem.A kisfiam elégedett,vidám és boldog,ez azt jelenti,hogy annyira azért csak nem rontottam el anyukaként :)

2009. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, teljesen bekavar, minden ismerős mást mond, már meg sem merek senkit kérdezni, inkább eldöntöm magam, ami megint nem biztos, hogy jó.... Illetve hihetetlen, mennyi felesleges dolgot árulnak, de aztán a nagy részéről (pl. babakocsi), kiderült alapvetően alig van pár fajta, ha szépen végigvesszük, melyik mit is tud akkor... Csak fel van fújva az egész, és jó üzlet, a szülők úgyis megveszik a gyerekeiknek alapon. Én is teszem a dolgom legjobb tudásom szerint, aztán meglátjuk :)
2009. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ez igy igaz,de teljesen rendben is van.Ránk felnöttekre se lehet egy mintát húzni hátmég a kicsikre akik komunikálni nem tudnak igy csak találgatunk mi jo nekik is mi nem.A 2.babámat nevelem,igy ezen én már jókat nevetek.Számomra fontos,és szavahihető szakember véleményére halgatok,és figyelem a babám neki mi a jó.ő mit szeretne.Egy két ilyen ember jó ha van,akinek a tanácsárira adsz,a többit meg engedd el a füled mellett.100%-os jó tanács pedig sosincs.
2009. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De nagyon.Főleg így 1.babásként.Már a terhesség alatt annyi pro/kontra véleményt,tanácsot kaptam....aztán csak azt csináltam ami nekünk a legjobb.Már 9hónapos múlt a fiam,mostanra nagyjából kitapasztaltam mi az ami jó.Persze most is utána kérdezek,olvasok,és aztán szelektálom,vagy épp összeolvasztom a 2-3-több tanácsot.

Pl a védőnőm mindenképp tápot javasolt a 4hónapos lustán szopó babámnak a gyermekorvos meg a gyümölcsök bevezetését.Így a tapasztaltabb orvosra hallgattam,és a mai napig nem kapott tápszert.Pedig nem szopik már.

Szóval kérdezni,utána nézni nem bűn,csak tudni kell meghallani a belső hangunk,hogy jól csináljuk.

2009. aug. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyon zavaró! Én is teljesen tanácstalan vagyok néha a sokféle, teljesen eltérő információtól!

Pedig nekem a negyedik gyerekem, s gyógypedagógusként vannak szakmai tapasztalataim is.

De, mivel a többi gyerekem már nagy teljesen megváltozott minden. Ezelőtt nem volt net, nem volt ennyi információ, még a védőnő, orvos sem mondott ennyi mindent, s főként nem ennyire eltérő dolgokat!

Sokkal kevesebbet idegeskedtem azon, hogy mit hogyan csináljak.

S abban sem vagyok biztos, hogy amit most mondanak az jó! Van 3 teljesen egészséges, értelmes gyerekem, akiket még teljesen máshogy tápláltam hozzá, nehéz, nehezen irányítható babakocsiban toltam,a gyerekülés pl. a nagylányomnál hungarocelből! készült, semennyire nem volt dönthető, s 8 hónapos volt mikor kapta. Hordozót talán nem is lehetett kapni, sülést is csak ilyet.

Tehát jól megváltozott a világ, s sajnos sokszor tényleg sok minden a kismamák pénztárcájára megy ki.

Annak idején hozzátápláltunk már 3 hósan, s nem volt gondom az új ételekkel, a fiaim is 4 hónaposan már ettek, pedig mind három gyerekem szopizott.

Most viszont a pici ( lassan 7 hónapos), s semmit nem hajlandó elfogadni a cicin kívül. Így nem igazán vagyok biztos benne, hogy jól tettem, hogy az új módszerekre hallgattam. Dehát az anya mindig a legjobbat szeretné a babájának!

2009. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!