Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 18 hónapos és 5-én...

Kisfiam 18 hónapos és 5-én műtik rejett herével! Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, a műtéttől, de főként az altatástól, és attól, hogy nem lehetek ott vele az altatásnál sem. Ráadásul most várjuk a második babát is, ma vagyok 33 hetes, nyitott méhszájjal, ma is keményedtem eleget a hír hallatán. Nagyon szerettük volna elkerülni a műtétet, de nem segített a hormonkezelés sem. Azt mondják rutinműtét, és el is hiszem, csak más ha az ember saját gyerekén végeznek rutin beavatkozást. Ráadásul már eleve fél a dokiktól volt sajnos elég tapasztalata velük.

Nagyon rettegek az egésztől, aki tud nyugtasson meg.

Egyébként a SOTE 1. Gyerekklinikáján műtik, ha a kórházról van tapasztalatotok, azt is várom!


2008. máj. 20. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem nagyon meg tudlak nyugtatni."Megörültem" mikor láttam hol fogják műteni.Kisfiamat április8-án műtötték itt.Vízsérv.Heregolyóval ügyködtek.Nálunk is ez volt az első altatás mi is nagyon izgultunk.Abszolut pozitív tapasztalatokkal jöttünk haza még aznap estére.Nagyon gyerekközpontú.Teljesen el voltunk varázsolva ahogy ott a gyerekekkel bánnak.Dr Kiss Imre műtötte.Először a kisfiam plüssbárányát vizsgálták,hogy ne sírjon.A műtőig kisérhettük el.Akkor én is elsírtam magam,mikor becsukták az ajtót,de azt hiszem ez természetes.Műtét előtt kapnak egy bátorító kúpot,amitől elég viccesen viselkednek,nem nagyon izgatja őket semmi.Az ébredés az változó.Kisfiam nyugodt volt és csendes,kicsit nyűgös(2 éves),de volt aki dobálta magát és órákig sírt.Ott vagy vele, vigasztalod nem tudsz mást tenni.Mivel pisilt és ivott ébredés után, hazajöhettünk aznap.Kérdezz nyugodtan ha van még kérdésed!És még a bohócdoktorok is aznap jöttek.
2008. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Eloszor is nyugodj meg!Hogyan is tudnam megnyugtatni a pici fiadat,ha latja,erzi rajtad a rettegest,akkor is ha nem mondod neki!18 honaposan meg latjak az aurat is,es azonnal tudjak a szinebol ha valami nem stimmel!Tudom borzasztoak a mutetek,de szukseg van rajuk!Csak pozitivan,felesleges aggodassal csak bizonytalan jelened es jovod lehet!Vèdd korul gondolatban azt a pici fiut egy vedopajzs-zsal,hidd el hasznal!Bizz magadban es az orvosokban,koszond meg hogy odafent vigyaznak a pici babadra!A rettegessel csak bajt hozunk magunkra,mert tele van negativ energiaval!Nyugi!Nem tortenhet semmi baj!Fordulj a babahoz sok szeretettel es mondd neki,hogy minden rendben VAN!Semmitol se feljen!Es Te sem!!!!

Minden jot!Legyetek nagyon boldogok!!!!

2008. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elősször is nagyon köszönöm a válaszokat!

Az első hozzászólótól szeretném kérdezni, hogy ha nyolcra hívnak be, kb mikor műtik? Nekünk is Kiss Imre fogja műteni. És szintén van vízsérvünk is. :(

Műtét után hogyan kezeltétek a pelenkás területet?

A műtőbe menet fel se fogják hogy mi már nem megyünk velük? Mikor láthatom először, már ébren van, vagy még alszik? Mennyi ideig tart kb a műtét? Annyi kérdésem lenne még de hirtelen csak ennyi jut az eszembe.


Előre is köszönöm a válaszod!

2008. máj. 20. 17:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja igen.. ébredés után ágyban vannak? Vagy ölbe lehet venni? Meddig nem ehet utána még? Apa is ott lehet vagy csak egyikünk?
2008. máj. 20. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Fél 10-kor kezdődnek a műtétek.Előtte többen is megvizsgálják,és neked rengeteg kérdést tesznek fel.Még azt is hogy hány szobás a lakás és van-e szőnyeg.2-3 orvos is műt,gyorsan haladnak.Ezek rövid műtétek,Martint dél körül műtötték.Minden műtétes 8-ra megy.Csak szegény addig nem ehet ihat.Mondjuk el volt foglalva mással.45-50 perces volt a műtét.Két problémával hosszabb lehet.Nekünk még egy kis letapadás is volt.A műtő előtt vártuk meg.Így azonnal láthatod.És Martin még kb 1 óráig aludt.Beleteszik a kiságyba és így mellette vgy mikor ébred.Azonnal fel is veheted.A hasaalján van egy pár cm-es vágás ez egy kis tapasszal le volt ragasztva 1 hétig.2 nap után lehet zuhizni ezt letakarva.Mi egyszer kicseréltük mert csak vizes lett.1hét múlva leveszik aztán két nap és fürödhet.Ez persze a vízsérves része a dolognak.

A bátorítótól nagyon álmosak lesznek és nem tunak ülni éllni,nem szabad ilyenkor már kiengedni őket a kiságyból.Martinnak tetszett ez a fura érzés sokat nevetett saját magán.Aztán mikor tolják a műtőbe,nézeget hátra,hogy megyek-e.De elég nyugodtan fekszik.Azt mondták bent csak egy kicsi nyűgi volt.Még ébren szúrták be neki az infúziót a kézfejébe,ezt is jól tűrte állítólag..Sokan a bokájukba kapják.Persze ezeket a benti dolgokat gondolom egy kicsit már elferdítik a szülők nyugalma érdekében.De akkor már túl van rajta.Kérdezz nyugodtan ha van még kérdésed!

2008. máj. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Újra én vagyok.(renianya)Hamarosan ébredés után innia kell.Lassan kortyonként.Ha nem hánnya ki igyon aztán minél többet.Nagyon finom teát adnak.Aztán kapnak egy kis krumpéipürét(akkor ez volt)Amennyit kíván annyit ehet.Apuka is ott lehet,nálunk is így volt.Aztán 3-4 körül megnéz mindenkit a doki,ellát tanácsokkal és mehettek haza.A sebészeten nincs hely mindenki a gégészeten kapott ágyat.Senkinek nem kellett maradni éjszakára.Kiss doki nagyon szimpatikus, kedves.Az altatóorvos műtős is viccelődik gyerekkel,felnőttel egyaránt.Kisfiam már másnap mászókára akart mászni.A műtét napján pisiléskor még csípi sír de másnaptól inkább vissza kell fogni.
2008. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Újabb kérdések merültek fel. Másnap (az én kisfiam örökmozgó) már mehet? vagy aznap felkelhet az ágyból? Nekünk kettő vágást mondott a Kiss doktor, egyet ott ahol nektek volt, meg egyet a zacsija alján. (Ezt nem tudom hogyan lehet tisztántartani, mikor pl a háta közepéig kakálja össze magát... )

Utána kellett szedni gyógyszereket? Ne haragudj hogy ennyit kérdezek, mert bár megnyugtató volt a válaszod, azért nagyon izgulok továbbra is. Remélem nem indul be a szülés addig, mert ha nem lehetek ott, abba pláne belehülyülök.

2008. máj. 20. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:

(renianya)Szia!Már aznap sétálgathat.Olyat úgysem csinál,ami fájdalmat okoz neki.Martin nagyon lassan sétálgatott már ott.A köldöksérvesek még virgoncabbak voltak.Villamossal mentünk haza,otthon már egész este jött-ment.A ti esetetekben talán egy kicsit nehezebben indul majd a séta.De nekik még nagyon gyorsan regenerálódik a szervezetük.És igazából azt nem tudja hogy mi történt vele,mert akkor alszik,így nem fog rajta rágódni mint a felnőttek.Talán ezért is gyorsabban gyógyulnak.Kiss doki elmondja az alsó vágás tisztántartását,ahhoz nem tudok hozzászólni.A felsőt ha tisztítani kell,vízszintesen kell lehúzni a tapaszt és vízszintesen törölni.Mi csak cseréltük és betadinnal bekentük.(vizes lett).

Nekünk nem voltak gyógyszerek és utána sem kellett semmit szedni.A ti esetetekben ismét Kiss doki.

Gyógyszertárban beszerezendők:Mi a műtét és a hazajövetel között intéztük.Szerencsésebb ha már otthon van.

Tapasz,betadin,gézlap(kenni)kamillatea és vazelin ha a kukit is kell esetleg kezelni.Mi azt hittük ez teljesen rendben van és a műtét alatt kiderült,hogy van egy kis letapadás.Egy füst alatt megoldották.

A szülésed az kicsit kényesebb téma.Talán ezzel a pár levéllel egy kicsit megnyugtattalak,Kiss dokinál jó kezekben van a kisfiad.Nekünk a gyerekorvos ajánlotta.Persze akárki akármit mond úgyis ideges leszel.Én is szétmorzsoltam a zsepit és sírdogáltam egy kicsit a műtő előtt.Láttam egy másik anyukát is.

Szerintem kérdezd meg az illetékeseket:védőnőt nőgyógyászt,hogy ezzel kapcsolatban mitévő legyél.De ha esetleg elindul a legjobb helyen leszel.Persze gondolom nem ezt a helyet nézted ki magadnak a szülésre.Talán kaphatsz valamiféle nyugtatót.

Jöhet még kérdés ha van.Szívesen válaszolok.Ha nem felejted el a műtét után ird le milyen volt és hogy vagytok!!!Ha ide válaszolsz el tudom olvasni,gondolom nem törlik.

2008. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!



Nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat! Most úgy érzem nem húzom már addig a babával, pénteken megyek a dokimhoz. Szerencsére az I-esen szülők (persze nem a gyerekklinikán :) így nincsen az sem messze, ha ott lenne gond, de remélem nem lesz. Ha előtte megszülök, akkor pedig eltoljuk a műtétet.

A tegnapi napot átbőgtem, ma már kicsit nyugodtabb vagyok, ha nem jut eszembe, de sajnos sokat jár az agyam. Az a nap meg tudom, hogy maga lesz a pokol. :(

Remélem hamar túl leszünk rajta és a felépülés is gyors lesz.

Mégegyszer köszönöm a megnyugtató válaszokat és mindenképpen írok majd, hogy mi történt velünk.


Judit

2008. máj. 21. 14:45
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia renianya!


Nem vesztem el, de még nem műtötték meg a kisfiam, elhalasztottuk, mert nekem elkezdett nyílni méhszáj, nem mertük megkockáztatni, hogy a műtőajtó előtt szüljek.

Jövő hét csütörtökön lesz a műtét, és már nagyon nagyon ideges vagyok miatta. Szoríts nekünk! Ha megvolt írok, ahogy megígértem.


Judy

2008. aug. 29. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!