Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy sikerül este altatni?

Hogy sikerül este altatni?

Figyelt kérdés

6hetes Kiskakukk este 8kor fürdünk, utána még egy picit cicizik, és jön a 11ig tartó szenvedés.

Ha elpilled, már majdnem alszik, letenném aludni, de abban a pillanatban fel is kel, vagy dumál, vagy sír. 11re fárad ki annyira, hogy álomba sírja magát:(


2009. aug. 7. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nalunk ugyanez volt a helyzet. Az en fiam besargult miutan megszuletett, ugye eleg sokat aludt es ugy tanult meg elaludni hogy a kezemben van vagy kaja utan. Utana jott a ringatos maszkalos idoszak de mivel nem igazan tetszett volna hogy tizenakarhany kilosan is ezt csinaljam leraktam a kisagyba, oldalra fektettem es paskoltam a feneket (a paskolas volt az egyetlen ami megnyugtatta amikor hasfajos volt) azt tudom tanacsolni hogy mikor mar latod hogy faradt, elkezd asitani tedd le a kisagyba, ne ingereld, semmi jatek meg szines dolgok, csak probald nyugtatni es keruld a szemkontaktust. Ha sir, vedd fel, nyugtasd meg de tedd vissza. Eleinte nem fog neki tetszeni mert nem azt szokta meg de a legfontosabb hogy ne add fel. En eleinte parszor 1,5 oraig ezt csinaltam, beletelik par napba de nalunk bevallt. Most mar csak picit megsimogatom, betakarom es mar csukodik is a szeme. Kitartast neked!
2009. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válasz írója nagyon hasznosakat írt.

Kerüld a szemkontaktust, a játékot és mindent, ami egy kicsit is felkeltheti az érdeklődését. Én például nem is énekeltem Neki, mert még az is érdekelné. Szép csendben, lassú mozgásokkal jelezd, hogy este van és itt a pihenés ideje. Majd kimenni a szobájából és persze jön a sírás, hiszen ez nem tetszik neki. Valaki a hagyjuk sírni módszerre, valaki a Ferber-módszerre stb. esküszik. Szerintem ez baba válogatja. Ezt ki kell tapasztalni. Csak következetesen lehet végigcsinálni és nem szabad elgyengülni, azaz mégis fölvenni és ringatni. Kitartást! Elmúlik és az eleje nehéz, de MEGÉRI. Mindkettőtöknek könnyebb lesz.

2009. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babám 6 hetesen még nagyon hasfájós volt, kb 2 hónapos koráig ment nálunk kb ugyanígy, hogy az esti szopi után 2 órát üvöltött, semmivel nem lehetett megnyugtatni, görcsölt a kis hasa. Aztán amikor már nagyon elfáradt akkor elaludt.

Nagyjából 2 hóanposan kezdett enyhülni, nem tudom, hogy magától-e vagy pedig a hasfájás elleni szertől, amit a doktornéni ajánlott. Mert eleinte az Infacolt használtuk, az nem használt, aztán a Sab simplexet, és akkor kezdett enyhülni. Már 4 hónapos és csak akkor nyűglődik a hasa miatt, ha valami olyat ettem ami nem tetszik neki.

Lehet hogy a te babádnak is a hasa fáj ennyire. De ha nem a hasa a baja, akkor próbáld, amit a többiek írtak:)

2009. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!