Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam? Nézegetném...

Hogyan tanítsam? Nézegetném vele a könyveket, ismerkedjen a .

Figyelt kérdés
nézegetném vele a könyveket, ismerkedjen a figurákkal, állatokkal, de kikapja a kezemből könyvet, eldobja, vagy a fejemre tenné. A karikás játékkal még csak 3x ráhelyezi a karikát a rúdra, majd azokat is eldobálja. Nektek is ilyen a babátok? 12hós
2009. aug. 7. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idős és pont ilyen, bár néha-néha türelmesebb.Bízom benne, hogy hamarosan változni fog és figyelmesebb lesz.
2009. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezt csinálja:)

Sztem türelmetlen, meg hát nem is tud 1-2 percnél tovább figyelni, én mindig újra, és újra megpróbálom. Úgy gondolom, h figyel, csak nem intenzíven- mindig mutattam neki, h hol a pocak, lábi, buksi, és sokáig csak rötyögött rajta, ma már mutatja, igaz, van amikor össze-vissza, és azon is nevet, huncutkodik a drága:)

2009. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Én először 3 hónaposan vettem a karomba a picit úgy, hogy könyvet nézegettünk, mondókáztam neki (előtt csak könyv nélkül mondtam). Sose csinálta ezt, max. amikor már nagyobb volt, hamarabb lapozott, mint ahogy az adott oldalon véget ért a szöveg:) Most 13 hónapos, egyedül is nézeget leporellókat, mutogatja az ujjával a képeket, halandzsázik mellé, és amelyik képet meg tudja nevezni, azt mondja is (kutya, labda stb.)

A karikás játékkal viszont pont úgy játszik, mint a te babád.

Szerintem először meg kell tanulniuk, hogy melyik tárgy mire jó, csak aztán használják rendeltetésszerűen:))

2009. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen :-)) Bár nálunk csak 1x teszi fel a karikákat a toronyra, aztán rágcsálás lesz belőle, meg összeütögetés. Vagy, ha mesélek neki, a számban turkál :-). A könyvnézegetést úgy szoktam, hogy, amikor látom, hogy lapozgatja (azt imádja), akkor odamegyek hozzá, és közösen nézzük. Úgy sokkal türelmesebb, mert ő kezdte, ő fedezte fel. Olyankor mutatok neki egy állatot (kutyus), és azt többször elismétlem. Néhány nap után, ha rákérdezek, már mutatja. De mindig csak egyet. Próbálj meg Te belépni a játszókörébe. Ha azt látod, hogy rakosgatja a karikákat, akkor menj és játszátok együtt. Figyeld, hogy éppen mi köti le, és úgy lépj be. Egyébként szerintem most még tényleg rövid ideig köti le a figyelmüket bármi is, hiszen annyi az új felfedeznivaló! :-)))
2009. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 13hónaposak vagyunk és mi is pár hónaposan kezdtük a könyveket.Imádja nézegetni de nem hagyja,hogy olvassak belőle mesét.Egyszerűen nem érdekli.Most ami nagyon bejön neki,vettem az alexandra könyvesboltban olyan könyvet aminek az a neve,hogy rajzoljunk járműveket van hozzá egy mágneses rajztábla is.ebből amúgy több fajta volt-a könyvből.És napok óta az a sláger,hogy rajzolunk együtt,persze főleg csak ő akar de végül is hagyja,hogy a kezébe adjam a tollat és ő firkál.Nagyon tetszik neki,meg a mánia az autó kereke és mindenhol a kerekeket nézi és mondja,hogy kereke és egyfolytában ezt hallom,hogy kereke,de nagyon édes.Van egy montessori macija arra 2karika kell + a feje.a fejet nem teszi fel de a karikák mennek.szétszedni úgy szedi szét,hogy földhöz vágja-meg a formakeresős kockáját is.Már talán kevesebbet dobál de még így is vannak áldozatok:( Gyakorolgatunk fürdés közben a toronyépítővel is az is néha sikerülget már,de azt nehezebb ráilleszteni.Egyszóval kitartást,hidd el napról napra ügyesebb lesz.
2009. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!