Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény! Hogy is van ez?

Babakötvény! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Kaptam az államkincstártól egy levelet melyben leírja hogy mikor mennyit adnak majd a kicsinek meg hogy én mennyit rakhatok hozzá ha akarok. Nekem kell menni valahova ez ügyben? Ha nem akarok rátenni pénz akkot nem kell nyitni számlát?
2009. aug. 7. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Számlát nyitnod akkor is érdemes,ha máshol több kamatot adnak a babakötvényre.Mert nem egyformák a kamatok se,pénzintézete válogatja.de általában,ha vállalod hogy bizonyos összeget még te is rá teszel,akkor sokkal magasabb lehet rá még pluszba a kamat.általában a jegybanki alapkamatot kapod ha hagyod hogy az államkincstár kezelje a pénzt,az most 8 és fél %,de mi elvittük egy takarékba ahol+5%-al több a kamat.Na azért már megéri.Érdemes ennek jol utána olasni a neten,mert sok pénztől eshet el az ember ha nem jol kezeli.remélem tudtam segíteni.Üdv
2009. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a szülő vállalja,hogy ő is tesz rá pénzt,akkor az állami kincstár(ha nem viszed saját bankba)is vállalja,hogy évente kb. 12-20 ezer ft-ot tesz rá!
2009. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, ha nem nyitsz start-számlát, hogyan akarsz rátenni pénzt? Mert csak a start-számla nyitással tudsz pénzt rátenni. Ha pl.5000-et ráteszel, akkor 500-at ad hozzá az állam, ha 10 000-et, akkor is csak 500-at tesz hozzá, mert ez a max, tehát egy évben max 6000 ft-ot ad az állam, de te annyit teszel rá, amennyit akarsz. Érdemes start-számlát nyitni annak is, aki nem rak rá, mert legalább kamatozik a pénz. Hülyeség, h az állam csak akkor rak hozzá, ha nem nyitsz számlát, mert így sem ő, sem te nem tudsz rárakni pénzt.
2009. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem nyitsz banknál számlát akkor az állam kincstár nyit neked,de így nem tudsz hozzátenni!Viszont az úgyis kamatozik!
2009. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!