Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekem 10 hónapos és van...

Gyermekem 10 hónapos és van egy csomó a nyakán, ami jól kitapintható! Ez mitől lehet? És mi lehet ez?

Figyelt kérdés

gyermekem születése óta van egy egy görcs a nyakán ez borsó szem nagyságú és elég kemény, nem is nagyon foglalkoztam vele, mert azt mondták családon belül, hogy biztos születésnél meghúzódott az ínszalag, de azóta sem tűnttel! Van okom aggodalomra? Mit tegyek orvoshoz vigyem? Segítsetek nagyon aggódom, hogy mi lehet az!


Előre is köszönöm


10 hónapos kisfiú anyukája


2009. aug. 6. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy ez a nyirokcsomója? A barinőm kisfiának is van egy ilyen a füle alatt a nyakán, vitték orvosokhoz is de azt mondták nincs gond majd elmúlik. Most két éves és még nem múlott el. A ti dokitok látta már? Gondolom csak feltűnt már neki az idők során, és ha ő ezt nem tartotta kórosnak akkor ne aggódj. Én azért a saját magam megnyugtatására biztos hogy kivizsgáltatnám, megnézetném. 15 hós kislány anyukája
2009. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,ez megnyugtat-e,én 37 éves,2 gyerekes anyuka vagyok,és gyerekkorom óta kitapintható egy borsószem nagyságú kis göb(nyirokcsomó)a nyakamon.Makk egészséges vagyok,még soha nem okozott problémát.
2009. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugi, ha a füle alatti részen van kb. akkor az nyirokcsomó, és normálsi jelenség. A mi dokink azt mondta, hogy azt jelzi, hogy dolgozik az immunrendszere. Nálunk fogzás idején szokott picit nagyobb lenni.

Annyit mondott, hogy akkor vigyük hozzá, ha nőni kezd a csomó.

16 hós, és még néha ott a csomó.


A mi dokink minden hónapban, vagy oltáskor megvizsgálja, áttapogatja a nyakát is, plusz a comb belső részén is van egy pont, amit mindig kihangsúlyoz, hogy nagyon szépen tapintható.

2009. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Hát remélem nálunk sem lesz semmi baj!


Jó egészséget kívánok mindenkinek!

2009. aug. 6. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!