Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 10 hónapos. Nincs...

Kislányom 10 hónapos. Nincs vele gond?

Figyelt kérdés
Még nem ül fel egyedül, bár stabilan tud ülni. Nem megy négykézláb és nem áll. Másnál is előfordul?
2009. aug. 6. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne az orvoshoz elvinni vagy egy gyógytornászhoz, lehet, hogy le vannak kissé tapadva az izmai.
2009. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de szerintem 10 hónaposan már fel kéne tudni ülni, és ha mászni nem is, de kúsznia már kéne tudnia.

Én megmutatnám valami szakorvosnak.

2009. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

csatlakozom.

más másznia, ülnie kellene.

vidd el orvoshoz, valószínűleg Dévény-tornát fgo javasolni

2009. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ült még fel egyedül addig nem szabad ülni hagyni, mert az ültetésnek számít. Ez is visszavetheti a mozgásfejlődésben. Sajnos én sem tudtam és mi is hasonlóan jártunk. Megtetézve azzal, hogy mint utólag kiderült hipotóniásak a babám izmai úgyhogy most Dévény-tornára járunk. Szerintem nézesd meg egy dévényessel. Velünk csodákat tett, már négy alkalom után mászott a gyerkőc, 6 alkalom után négykézláb áll és hintázik és már fel is ül.
2009. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ezeket a problémákat 1 éves kora után is tapasztalod,akkor vidd el egy ortopédiai szakrendelésre,ahol megnézik,hogy van-e baj!Lehet csak későn érő tipus vagy nincs ami ösztönözze arra,hogy valamit mozduljon!Megpróbálhatjátok,hogy valamelyik kedvenc játékát messzebbre teszitek,és ha nagyon kell neki,akkor valahogy oda fog jutni érte!

2009. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én fiam nemegészen 10 hós volt, mikor felült egyedül, de előtte már kúszott sokáig. amikor felállt négykézlábra és hintázott, abból ült fel. viszont nálunk volt egy kis lemaradás, mert egy nyaki izomletapadás miatt gyógytornászhoz jártunk. miután felült, egy hónapon belül elindult mászva, nagyon gyorsan méghozzá, aztán felállt kapaszkodva. most itt tartunk, 11 hós.

én a helyedbenbeszélnék a háziorvossal, hogy aggódsz kicsit, adjon beutalót egy gyógytornászhoz, aki megnézi az izomzatát. nem hinném, hogy az orvos nemet mondana. elmentek, és inkább legyen felesleges,de megnyugszol. Ha viszont gond van, akkor nincs elkésve, hogy a gyógytornász kimozdítsa azt az izmot, amit nem használ a gyerkőc megfelelően.

2009. aug. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!!


Ugyanezen ettem magam én is mikor lányom ennyi idős volt. Tehát nálunk 9hosan már stabilan ült, és ha volt miben kapaszkodni felült- de ritkán...szerintem ennyi idősen nem ültetés már ha ugy játszik a gyerek!!!!mit akarnak már? 10hos!

Nálunk olyan volt még, hogy ülve a fenekén tolta magát és ugy haladt-9hotol. Aztán végül 11hot belöltve, rá pár napra hipp hopp elkezdett kúszni...azt kb 2 nap alatt kifejlesztette, és gyorsan is halad- plussz kuszásbol hátrafele is tolja magát és felül. Most ezzel körbejárja a lakást (12 hos). Doktornőnk azt mondta még 2honapon belül van ideje felállni magátol, de szte meglesz az is- Ha vmi mellett áll kapaszkodik szépen és tartja magát.(ezt dnő javasolta, hogy probálgassuk)- persze 1-2 alkalommal tesszük egy nap, h ne erőltessem a lábát. Te is beszélj a dokitokkal, az tud biztosabbat mondani-

2009. aug. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!