Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktathatnám le lassan...

Hogy szoktathatnám le lassan 14 hós lányom a rugdosásról?

Figyelt kérdés

Mikor öltöztetem, pelenkázom állati módon rugdos, és az hagyján, hogy nagyon fáj akár a mellem találja el, akár a hasam, de a gond leginkább az, hogy 10 hetes várandós vagyok, és féltem a hasam (az mellett, hogy azért fáj úgy magában is...)

Próbáltam már hetekig szépen kérni, lefogni, ráverni, semmi nem használt...

Messzebb nem tudok már állni, így sem érem el...

Ötlet, javaslat?


2009. aug. 6. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még ugyan nincs babám(már nagyon szeretnék), de anyukám mesélte, hogy mikor kicsi voltam, talán pont 13-14 hós, akkor én is rugdostam, és ő is várandós volt a tesómmal.Többször kért, hogy hagyjam abba, nem hagytam, ráütött a fenekemre, vagy a lábamra úgy mondta nagyon határozottan, hogy ezt nem lehet, mert fáj és mert a tesó a pocijában van, abba is hagytam a rugdosást.és mielőtt írnának hogy milyen agresszív anyukám van, és a verés semmire sem jó, mert gondot okoz a személyiség fejlődésében közlöm, hogy teljesen egészséges, normális vagyok, türelmes, nem vagyok agresszív és nem gondolom, hogy mindenre a verés a megoldás. Igen, el kell mondani mit nem szabad, de ha nem érti meg, egy pici verés nem árt.
2009. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolnám, hogy mostantól ne te végezd ezeket a feladatokat, ha megoldható. Bármikor megrúghat úgy, hogy baj legyen belőle. A rugdalásról való leszoktatást, emiatt inkább másnak tanácsolnám. Én az alábbi módszert alkalmaznám: Amikor elkezd rugdosni, az illető szóljon rá, hogy "Nem szabad, mert fáj.". Ez biztos, hogy az elején nem fogja őt meghatni, de jó, ha megtanulja, hogy először szépen szóltok hozzá és nem minden előjel nélkül jön büntetés. Második alkalommal próbáld ki azt, pontosabban az, aki pelenkázza vagy öltözteti, hogy ráhajol a kicsire és az alkarjával lefogja a baba kezét és lábát, (ekkor várható majd egy kiadós üvöltés) majd az arcához hajolsz és meg kell mondani a picinek, hogy nem szabad rugdosni, mert fáj. Már nem olyan pici, tehát felfogja, hogy miről van szó, de várható némi ellenállás. Akkor engedd el, hogyha látod, hogy létrejött a szemkontaktus, tehát biztosan rád figyelt. Lehet, hogy emiatt elhúzódik a pelenkázás és az öltöztetés, és többször el kell vele ezt játszani, de majd, nem rögtön, meglesz az eredménye. Azonban fontos, hogy amint elkészültetek, öleld át és szeretgesd meg. A lényeg, hogy ne veszítsd el a nyugalmad, mert nem azért rugdal, mert nem szeret, hanem mert még nem érti, hogy nem szabad, mert ezzel fájdalmat okoz. Esetleg még ajánlom, hogy nagyon gyengéden, hogy ne fájjon a picinek, de érezze, hogy kellemetlen, meg is "csípheted". Ilyenkor mindig el kell mondani, hogy "Látod, neked is fáj, ha megcsíplek. Nekem is fáj, ha megrúgsz. Ezért nem szabad, mert nem esik jól."

Remélem, neked is beválik!

2009. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg, hogy leteszed a földre, és ott pelenkázod. nem lesz jobb a helyzet, sőt rosszabb, mert még inkább ficánkolni fog. viszont ha fölé hajolsz, akkor nem tud megrúgni. hihetetlen, de én minden pelenkázásnál olyan dolgot adok a kezébe, ami "nagyon" érdekes. igaz, csak 11 hós a fiam, de ami leköti néhány percig: távirányító, mobil, fogkefe, fésű, kiscipője, kulcscsomó. ezeket tömi a szájába, rázza, nézi, elvan vele, észre sem veszi, hogy átpelenkáztam:-) próbáld ki, hátha még az ő korában is vannak tárgyak, amik érdekesek. a lényeg, hogy olyan legyen, amit máskor napközben nem lát. akár lehet ez egy tubus is, ha épp azt nem szokta megkapni máskor:-)
2009. aug. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valami életkori sajátosság lehet, mert az én lányom is 14 hónapos, és rugdosós.

Én lefogom a lábait, igaz olyankor dobálja magát v. próbálja. De azt már ráhagyom. Bár néha elég sok időt vesz igénybe mire ráteszem a pelust :( (100x megfordul...)

2009. aug. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!