Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az a durumtészta?...

Milyen az a durumtészta? Megírnátok a pontos márkáját vagy nevét?

Figyelt kérdés
Kulfoldon élunk,de holnap megyunk Magyarországra nyaralni.Még mi az,amit érdemes megvenni? /magyar termékre gondolok,amit sokszor vesztek a babátoknak/
2009. aug. 6. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem tudják, mi is a durum tészta, illetve mi különbözteti meg a hagyományos tésztaféléktől.


A magyar konyha hagyományainak az évszázadok során oly szerves részeivé váltak a több tojásos tészták, hogy szinte elképzelhetetlen lett bármilyen tésztaféle, mely hozzáadott tojás nélkül készül. A durum búzából azonban tojás, tojáspor és egyéb adalékanyagok nélkül is kiváló főzési értékű tészta készíthető, melynek sem zamat, sem illat tekintetében nem kell szégyenkeznie a tojásos tésztákkal szemben. Sőt - jobban formálható, olasz tészták készítéséhez ideális.


A Durillo tészta durum lisztből készül, nem tartalmaz tojást, viszont rendelkezik a tojásos tészták minden előnyével: ízvilága és illata kiemelkedő, nagy vízfelvevő képessége révén remekül főzhető, színe tojás nélkül is aranysárga, a benne található természetes anyagoknak köszönhetően. Energiatartalma a hagyományos, tojásos tésztáknál alacsonyabb.


A Durillo durum száraztészta kiválóan beilleszthető étrendünkbe, egyaránt felhasználható levesbetétnek és főételnek is. Készíthetünk belőle sós és édes tésztákat egyaránt, nyolc formátuma (spagetti, makaróni, orsó, fodros nagykocka, copfocska, penne, pipa, szarvacska) pedig hozzájárul hogy még színesebbé tegyük vele étkezéseinket.


A Durillo durum tésztát mindenkinek szívből ajánljuk, de különösen azoknak, akik fogyókúráznak, sportolnak, netán tojásérzékenyek.


"Könnyű vele az étel!"

2009. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A durumtészta olyan lisztből készült tészta, ami 1. nem tartalmaz tojást, 2. durumlisztből van (sokkal kedvezőbb az élettani hatása, mint a sima búzalisztnek).

Én főleg cerbonának szoktam venni a durillo termékeit, bár nem régen ezzel kapcsolatban volt a fuzárium-mizéria. Ha jól tudom van tesco-s, Béres Alexandrás és Spar-os durumtészta is.

2009. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kecskeméti bébiételek.Olcsók és finomak és vitamin dúsak.Nálunk ez volt a nyerő,már 3 éves a kislányom,hirtelen ez jutott eszembe.
2009. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tojás nélküliek a durumtészták. Én a Barilla (ugyan nem magyar de nagyon jó)tésztákat használom itthon, abból eszik a kicsi is
2009. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!