Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok miket eszik...

7 hónapos babátok miket eszik már és mennyit?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Éppen most akartam megkérdezni én is,komolyan!:)

Hát egyelőre nap kap túl sok félét,azaz nem szeret túl sok félét.Sárgarépa,sütőtök,krumpli,gyümölcsök közül:sárgabarack(üveges),őszibarack,banán,alma.

A hozzátáplálást az 5. hónap környékén kezdtük,eleinte nagyon nehezen ment,de még most sem merek újabb ízeket kóstoltatni,pedig egyszer muszáj lesz.

Hússal még nem próbálkoztam.

Gyümölcslevet higítva és a teát is megissza,a vizet sehogy sem.:(

A pontos mennyiséget nem mértem meg grammban,de például tízóraira 1-1,5 db banán+1 db őszibari pürésítve.

Most készül az ebédje,3 nagyobb sárgarépa+ 1 közepes szem krumpli fél üveg sütőtökkel.

Van amikor marad egy kevés,de inkább többet készítek,mint kevesebbet.

Ti mit esztek? :)

2009. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia.Almát,banánt barackot és kapott már kis meggyet is.krumpli,sütőtök,répa,brokkoli,és csirkehusi,pulykahusi,cukkini,rizs..A főzikből megeszik egy kisüvegnyit,persze én főzök neki.A tizórait az változó,és attól függ mennyi gyümi,rizs vagy esetleg tejpép van benne.
2009. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az én fiam válogatós, nem sokat eszik még, alma, banán, málna, barackok, ezek üvegesek.

főzelékből a krumpli, húst még nem kap, a cukkini, répa, sütőtök nem ízlett neki, kétségbe vagyok már esve, hogy nem ízlik nekisemmi, pedig anya cicije egyszer nem lesz, vagyis lesz, csak tej nem lesz benne, :)) és akkor nem tudom, hogy mi lesz. vizet kap, de csak pár korty, most hígtott gyümi levet is kap, az jobban megy neki.

2009. aug. 5. 13:42
 4/10 A kérdező kommentje:

Én inkább üvegeset adok /lehet lepontozni :-))/

Szereti még az áfonya-almát is, de az alma-banán a kedvenc. Ma pl. 3 félét bontottam fle neki, már olyan mérges voltam, cukkinit, csak úgy köpte ki, próbálkoztam a husissal is, de csak úgy prüszkölt tóle, és az alma-krumpli, amit szeret, szóval még azt sem ette, így szopizott. :-))

2009. aug. 5. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:

A kislányom 6ésfél hós, és ő is nagyon válogatós.A gyümik közül az almán kívül szinte bármit megeszik, bár közel sem akkora mennyiséget, mint az első válaszadónál, ha annak a felét megeszi, már örülök, viaszont vannak napjai, amikor egyszerűen nem nyitja ki a száját, így a tízórai kimarad.Viszont az uzsi az gáz!Egyszerűen úgy érzem, utál minden kaját, ami nem édes.Sem a krumpli, sem a répa, sem a borsó...semmit nem akar megenni, csak esetleg ha keverek hozzá egy kis baánát, de ez is ritka. Az üvegesek közül még úgy ahogy meg tudok vele etetni egy kis sütőtökös csirkét vagy gesztenyepürés csirkét, de az összes többit dobom a kukába, mert hiába kóstoltatom vele, nem kell neki.Nem szeretném neki erőltetni,úgyhogy próbálgatok tovább, aztán lesz, ami lesz, azt nem lehet rá mondani,hogy alultáplált:)

Egyszercsak majd fog enni, ha nem lesz más, éhen csak nem hal.

2009. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál már neki főzni? Azt olvastam vannak babák akik a bébiételeket nem szeretik.
2009. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia.A 2. vagyok.Nálunk is volt olyan hogy nem evett meg semmit a baba.csiáltam almát,de ugy hogy megfőztem és abba tettem csirkehusit,na azt megette,aztán mindig kevesebb fözött alma,és több más zöldség.elöbb utobb megeszik.Egyébként a te dolgod,hogy főzöl e neki vagy veszed.én senkit nem itélek el ezért.ritkán én is adok neki üvegest.jok azok,nincs baj velük semmi.
2009. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos fiú: alma, krumpli, sárgarépa, fehér répa, cukkini, spenót, brokkoli, cékla, borsó, durum tészta, rizs, barack, meggy, gesztenye, banán, körte.

Ő nagyon jó étvágyú és szívesen fogadja az ételt, szereti az új ízeket. Mostanában a főzelékeket pici olajjal készítem, van hogy futtatok rajta vöröshagymát vagy fokhagymát, így nagyon szereti. Emellett anyatejes,

kb. 5 x szopik - amikor ő kér. Rengeteg vizet megiszik a nagy melegben.

2009. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a husit eszi - csak csirkét adok még. natur joghurtot gyümölccsel, főzelékbe sajtot kap néha. A túrót nem szereti sehogy. Már kétszer evett pici vajaskenyér falatokat. Mindenki le van hidalva hogy ennyi mindent eszik, de azt mondják az okosok, hogy ha ő szereti akkor ne fogjam vissza.
2009. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 13.24-es vagyok.15.12-es,ti aztán jol belehúztatok.Ti lesztek azok a tipikus 1 éves babák akik pörköltet esznek ebédre.ezt most nem lehurrogásnak szántam.Én nem vagyok ilyen bátor,de ez az én bajom.gratula nektek.
2009. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!