Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor nekiindult a babátok,...

Mikor nekiindult a babátok, mindent elpakoltatok?

Figyelt kérdés

Mikor kúszni/mászni kezdett a kicsitek, mire figyeltetek? Vagy csak azokat a dolgokat raktátok el az útból, ami, ha ráesik, tényleg bajt okozhat?

Valaki azt mondja, semmit nem szabad elrakni, mert így tanulja meg, hogy nem szabad, és egy idő után már nem is érdekli. De egy fél éves még nem is érti, hogy nem szabad. De hol a CD-ket veszem ki a kezéből, hol a papucsomat simogatja, az előbb, mire szememet megpillantottam, a porszívó csövét kezdte volna pont lucsizni. De van egy-két dolog a szobában, amit akár a fejére is ránthat. De szerintem a szülői fantázia nem olyan nagy, hogy el tudjuk képzelni, miket fedeznek fel! Milyen óvintézkedéseket tegyek?


2009. aug. 5. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
8 hónapos babám van, hetek óta kúszik, ezzel együtt elkezdett pakolni is. Én az alsó polcról felraktam a dvd-ket, helyébe odaraktam a saját kis játékait, csörgőit, így most azokat pakolja, de az legális :) A sarokban van egy halom kábel, azokre egyelőre rádobtam egy pokrócot, hogy ne tudja rángatni őket. Lassan be kell dugaszolni a konnektorokat. De a legjobb védelem szerintem, hogy mindig figyelem,hogy mit művel. Ha kimegyek a szobából, akár 1 pillanatra is, egyből berakom a járókába. Szerencsére azt is szereti.
2009. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mikor a tesóm megindult anyáék semmit sem pakoltak el,hanem nagyon figyeltek rá,és ha vmi olyat csinált ami veszélyes volt,akkor anya mondta neki h ezt nem szabad meg minden.persze annyit tehetsz,hogy a vegyszereket meg iesmiket magasra teszel,vagy oda,ahol nem érheti el.
2009. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szobában nem tartunk vegyszereket, az ajtón túl pedig még földön nem járt:-))

Nekünk is van járókánk, de mikor pont ügyesen okosan eljátszik, nekem meg pipilni kell, nincs szívem bedobni a kis börtönébe! De valószínűleg mégis ez lesz a megoldás. Mert persze figyeli az ember, de lassan úgy érzem magam, mint egy bodyguard, azért ez sem normális! :-))

2009. aug. 5. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ami nagyon veszélyes lehet, azt pakold el, vagy tedd úgy, hogy ne legyen szem előtt. Én pl. a konyhába sosem engedtem, de rá kellett jönnöm, hogy nem tudom kizárni. Ezért amit lehetett elpakoltam és tettem ki neki dobozokat, üres műanyagokat, amiket pakolhat, játszhat vele. Sajnos a papucsnyalogatást, a cd pakolást, tv ütögetést mi sem tudjuk kikerülni. ezért vannak dolgok, amiket eltüntettünk, vannak amiket nem szabad, van amit megnézhet, de nem játszhat vele és van amit szabad kategória. Egy tanács!Semmire ne mondd, hogy "Nem szabad!" mert azt daffke csinálja..legalább is nálunk. Én hagytam, hogy megnézze, aztán elmagyarázom neki, hogy azzal nem játszunk, majd elterelem a figyelmét. 1-2 próba után nem is érdekli. Apukája viszont tílt dolgokat, amit ha ő otthon van azért is és csak akkor csinálja:)))Sok sikert!
2009. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy le kell menni az ő szintjükre és ezt most szó szerint értsd! :D Hasalj le és kússz végig a szobán mit látsz... Ami olyan, hogy magára rántja belenyúl, veszélyes, pakold el! A CD-ktől nem hiszem hogy sok baja lesz, az én fiamnak is az volt az első, amit elkezdett lepakolni. Míg kipakol 15-20-at addig elvan vele, én meg utána győzzem visszapakolni. :) Az elérhető konnektorokba biztonsági dugót vettünk (Tescoban kb.4-500 Ft 4 db), az asztal aljából is elraktunk mindent. Sajna még így is maradnak dolgok, amikkel nem kéne, hogy játsszon, akkor szólunk (távirányító, telefon, billentyűzet). A virág elé fotelt toltam, mert hiába mondtam neki, hogy ne húzza a levelét (dőlt az egész állványostól), annál gyorsabban kavart felé és vigyorgott hozzá... :) Amúgy hihetetlen hogy feltalálják magukat, biztos, hogyha egy dolgot elől hagysz, amivel nem kéne játszani, ő meg fogja találni!
2009. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Igen,én a picimre bíztam mit kell elpakolnom.Elsőnek eldugtuk a kábeleket,vagdugókat tetünk a konektorba,majd négykézlább áltam és megpróbáltam megnézni mi az ami a keze ügyébe akadhat.Nagyon sok mindent csak feljebb raktam,de az ágyalá pl betetem olyan kis dobozokat,flakonokat,vastagabb füzeteket amiket megkaparinthat.de figyeltem az elején hogy őt mi az ami érdekli és sokszor még ma is találok olyat a kezébe amit elfelejtettem elrakni.De a papucsok nálunk is nagy kics,és rendszerint elől hagyjuk,de már pontosan tudja hogy nem szabad,mert vissza néz és vigyorog amikor megy a papucsért.De nem teszel el mindent.ma pl az éjjelilámpát huzta le,nem teszem azt sem.maj kinövi ezt is.ja,7 hós.
2009. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!