Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket szoktatok...

Milyen ételeket szoktatok főzni ebédre, amik gyorsak és egyszerűek, baba mellett, egyedül?

Figyelt kérdés

11hós a lányom, és még mindig nehezen oldom meg a főzést. 8 körül kezdem, mert 7-kor ébred, viszont 10-kor már szeret elaludni. (Közben tízóraizunk is, ami mostanság fél órát is eltart(most rosszevős időszakunk éljük).Ilyenkor abba kell hagynom, mert minden behallatszik hozzá(kicsi a ház).

Szóval sosem végzek időben, sokszor belenyúlik a dolog a délutánba.

Ti hogy csináljátok? Miket főztök, amikkel nem kell sokat bíbelődni???


2009. aug. 5. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Knorr rafinériákat. Egy kis husi, krumpli, szósz és be a sütőbe. Egyszerű,gyors és finom.
2009. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ma például öntött kiflit készítek,de gyorsfagyasztott husikkal sem kell bíbelődni sokat( na volt már rá példa hogy koksz lett :D ).De hamar meg van a tészta féle is,pl túrós csusza,makaróni,spagetti.
2009. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én gyakorlatilag mindent főzök,mert olyan edényem van amibe csak oda kell rakni,felforralni és elzárni,aztán már nem kell figyelni rá,csak kb 1 óra múlva ránézek,hogy puha e.ha nem megint alágyujtok,forrjon egyett aztán megint elzárom utána már csak habarni kell.Igy fözöm a leveseket,a főzelékeket,tésztákat.A pörkölteket.nagyon szeretem ezt az edényt mert igy tényleg gyerekjáték a főzés.pár perc amit rá kell fordítani.az a lényeg,hogy dupla préselt legyen az alja az edénynek.sok fajta van ilyan nem a legdrágább zeptert kell megvenni.
2009. aug. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rakott krumpli (este megfőzöd a hozzávalókat, másnap csak összeállítod)

Fasírt, tört krumplival, vagy főzelékkel

Paprikás krumpli is gyorsan megvan.

Brassói (kuktában)

Pörkölt (kuktában)

Rántott hús

Rántott sajt

Ha frissen el tudod készíteni, akkor lehet, hogy csak csirkemell szeleteket befűszerezed, pici olajban kisütöd és tálaláskor sajtot reszelsz rá, vagy tükörtojás, vagy fokhagyma (mint a cigánypecsenye) és valami köret.

Ezek egyszerűek.

A legtöbb időt azzal lehet megspórolni, ha írsz 1-2 hétre előre menütervet, így már előző nap kiveheted hozzá a mélyhűtőből a hozzávalókat, elő tudsz készülni.

Sok szerencsét.

2009. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! A menüterv tényleg jó ötlet!

A kukta valóban ennyire beválik? Még sosem jutott eszembe, h vegyek, mert drága. Vagy van olcsóbb kategóriás is?

2009. aug. 5. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rántott dolgok elég gyorsak és most sokfélét lehet (husi, cukkíni, padlizsán, gomba, karfiol), ezeket én frissen sütöm mielőtt ennénk, így nem baj hogy sistereg az olaj. Köretnek a rizs, főttkrumpli, héjban főtt/sült krumpli, tarhonya, csendben elkészíthetők. A főtt tészta kicsit zajos, viszont gyorsan megvan akár vacsi előtt negyed órával. A pörkölt félék is jók (sertés, csirke, gomba, csikós/borsos tokány) mert elég egyszer-kétszer megkavarni, ami nem zajos, amúgy elfődögél magában. A sütőben sütött husik (csirke/pulykamell, egész csirke, comb, egybefasírt, egybe karaj, hal) szintén ezért jók, mert ugyan lassan készülnek el, de tök csendben sülnek a sütőben, elég párszor rájuk nézni. A főzelékfélék (kedvenceink a zöldbab és a finomfőzelék) nagyon gyorsan megvannak, tényleg max egy fél óra. Mielőtt elalszik a babád próbálj mindent előkészíteni (megpucolni, feldarabolni, besózni, lábosokat elővenni, tepsit kivajazni, hagymát lepirítani, stb.), így amikor elalszik csak beteszed a dolgokat a fazékba, sütőbe és időnként ránézel. A mosogatás pedig maradhat délutánra. Plusz ha nagyobb adagot főzöl egyszerre és nem gond hogy ugyanazt eszitek két napig, akkor elég csak minden másnap főzni. Jó főzöcskézést!
2009. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az árát nem tudom, de nekem 2,5 literes van, de nekünk a párommal ez bőven elég.

Én nagyon szeretem. Még a marhahús is 40 perc alatt kész benne.

Csak vigyázz, hogy csak lehűtve nyisd ki, amikor már nem sziszeg a szelepe. És ne ebbe tárold a kész ételt.

2009. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egyenlőre nem főzök magamnak. Rendelem az ebédemet. Nekem egyszerűbb így.

Több időm marad a babóra és nem kell mindig törni a fejem, hogy ma mit is egyek...? :)


1 hónapos anyukája

2009. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Levesek nagyon hamar megvannak, főleg, ha előző este megpucolod a zöldséget hozzá.

Nekem nagyon bevált, hogy csirkét, pulykát felszeletelek, befűszerezem, és lefagyasztom szeletenként. Sütőben felengedés nélkül rakom be olajozott tepsibe, kb. 20 perc alatt megsül. A köret hozzá bármi lehet.

2009. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok ötletet!

Az előre befűszerezetten való husifagyasztás is tetszik! :)

Sziasztok, jó főzőcskézést!

2009. aug. 8. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!