Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyhatom sírni a 3 hónapos...

Hagyhatom sírni a 3 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom azt (az itteni válaszok között is), hogy szívtelen dolog hagyni sírni a babát. Én sem hagytam eddig, ergo egy idő után csak kézben vagy cicin akart este és napközben is elaludni. Ha akkor letettem kb. 20 perc múlva felkelt, mert észrevette, hogy nbem vagyok ott. Tegnap úgy döntöttem, hogy ez nem mehet tovább, este fürdés, kaja, büfi után letettem, megszeretgettem és becsuktam magam mögött az ajtót. 15 perc sírás után elaludt és 6 óra múlva kelt fel! Nem értem hogy miért ellenzik ezt annyian. Egy idő után elmarad a sírás és elalszik egyedül. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra. Köszönökm a válaszokat!
2008. máj. 19. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Olyan nincs, hogy ok nélkül sír egy baba. Ha csak azt akarja, hogy simogasd, ringasd, akkor tégy eleget neki. Olyan rövid ez a gyönyörű időszak, élvezd ki! Nálunk sincs kupi meg kosz, de az nem érdekel, hogy félbehagyok valamit. Én minden nyikkra felveszem, kiegyensúlyozott mosolygós baba. Én így láttam jónak, mára 3 és fél hónapos a kislányom és csak akkor nyöszörög, ha álmos, mert nappal nem nagyon akar aludni. Majdnem 8 kiló, de ha kell ringatom míg el nem alszik. Lehet lázadni, de az esetek nagy részében, a baba igenis feladja, ha nem érkezik válasz. Ő még nem tud beszélni.
2008. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdést mindenki tegye fel magának és döntsön úgy , ahogy a szíve diktálja. Ki így, ki úgy nevelgeti, dédelgeti a gyerkőcét.Úgy is a babák természete győz.És nem kéne úgy megsértődni, ha épp számodra negatív és bántó választ kapsz, itt mindenki csak segíteni próbál a saját tapasztalatai szerint.Biztos, hogy nagyon jó anya vagy csak a negatív kritikákat is el kell fogadni!Itt nagyon sokan megsértődnek és kemény dolgokat vágnak egymáshoz!Nem minden ember véleménye egyforma:)
2008. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell rögtön felkapni, de 15 perc, az nagyon hosszú idő, pláne úgy, hogy közben nem mész be néha hozzá. Lehet, hogy nem hagyja abba a sírást, attól, hogy megsimogatod, de legalább látja, hogy nem tüntél el és nem hiába sír utánad. Van egyébként olyan baba, aki így altatja magát, tiltakozik az alvás ellen, ezért sír. Az én lányom is csinálta ezt, volt, hogy "engedélyeztem" neki még 5 percet, felkapcsoltam a kisvillanyt, még picit nézelődött és magától elaludt mire bementem. Csak ennyi kellett neki és legalább nem sírt. Van egy bocis nyálkendője, azt csak altatáshoz adom oda, még 2 hóaposan kapta. Azt alvás előtt mindig a kezébe adom, gyürkölészi egy kicsit és már alszik is, most 4,5 hónapos. Lehet, hogy nálatok is bejönne egy alváshoz kapcsolódó játék.
2008. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az esti lefekvésnél 15 perc sírás után egyedül elalszik, hagyni kell! Azt olvastam, hogy ez egyre kevesebb lesz! Mármint a 15 perc csöken, majd elmarad. rájön, hogy éjszaka van, aludni kell. Én azért be szoktam menni, megsimogatom, cumi, stb. Kicsit megnyugszik és elalszik. Ha jobban sír felveszem, mert lehet, hogy annyira fáradt (ha más bajt kizártam), hogy egyedül nem tud elaludni. Ekkor is, ahogy abbahagyja a sírást és megnyugszik, leteszem. A lényeg, hogy tudja, hogy nem hagyod magára és ott vagy neki!!! Nappal az én kisifam sem alszik 20 percnél többet. De éjjel alszik végig! Egy biztos: a sírásnak oka van és ki kell deríteni, mi az !!? Elvégre ezért vagyunk. Jó babázást!

3 hós kisfiú anyukája

2008. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!