Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyhatom sírni a 3 hónapos...

Hagyhatom sírni a 3 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom azt (az itteni válaszok között is), hogy szívtelen dolog hagyni sírni a babát. Én sem hagytam eddig, ergo egy idő után csak kézben vagy cicin akart este és napközben is elaludni. Ha akkor letettem kb. 20 perc múlva felkelt, mert észrevette, hogy nbem vagyok ott. Tegnap úgy döntöttem, hogy ez nem mehet tovább, este fürdés, kaja, büfi után letettem, megszeretgettem és becsuktam magam mögött az ajtót. 15 perc sírás után elaludt és 6 óra múlva kelt fel! Nem értem hogy miért ellenzik ezt annyian. Egy idő után elmarad a sírás és elalszik egyedül. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra. Köszönökm a válaszokat!
2008. máj. 19. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

15 perc után feladta, mert fáradt volt. "Ergo" a beléd vetett bizalmát elveszítette, ami felnőtt korára is kihathat, így az emberekbe vetett bizalma megrendülhet.

Persze ezt így nem lehet lesarkítani..

Amúgy ez a baba téged választott, neki Te kellesz a tapasztalatgyűjtéséhez.

Lehet, hogy ez egy figyelmeztetés, h feküdj mellette, mert fáradt vagy és tojd le a háztartást, ezt Neked kell tudnod:)

Sok sikert!

2008. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy csináltam, hogy ha már itt volt az alvás ideje, akkor addig ringattam, amíg már nagyon álmos nem lett, de még ébren tettem le. Hamar megtanulta, hogy ha beteszem az ágyba, akkor aludni kell. Amúgy szerintem nem lesz semmi baja tőle, ha sír egy kicsit. Nekem már hét hónapos a fiam, és bizony van, hogy már semmi se használ. Ettől függetlenül egy mosolygós, vidám kisfiú. Van, hogy már semmi nem tetszik neki, nem éhes, nem szomjas, az ölemben is ficereg, tiszta a pelus is, a hasa sem fáj, csak egyszerűen nyűgös. Én ilyenkor le szoktam tenni 5-10 percre. Van, hogy két perc múlva már annyit hallok, hogy hümmög (így altatja magát). És nem igazán tudok elképzelni egy olyan lakást, ahol le van sz*rva minden, mert jajistenem sír a gyerek. Volt olyan, hogy épp a baba kajáját főztem, amikor nekiállt ok nélkül sírni, most akkor hagytam volna abba? Nem áll meg az élet. Szép is lenne, ha nem takarítanék, nem főznék, csak mert nem hagyhatom sírni 5 percre, mert akkor pszichopata lesz. Biiiztos...
2008. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: nem hiszem, hogy rossz anya vagyok azért mert nem hurcolom egész nap a gyereket. Mellesleg, egy idő után már akkor se nagyon akartaludni, ha mellettem volt, meg ha ringattam akkor sem. Amit a második válaszoló írt, én is próbáltam, ment is egy darabig, és nyilván tegnap este sem sírva tettem le hanem úgy, hogy már majdnem aludt. Köszönöm a véleményeket, kérlek még írjatok!
2008. máj. 19. 11:38
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és a belém vetett bizalmát meg nem ettől fogja elveszíteni, hanem akkor ha rá kell jönnie nagyobb korában, hogy nem mindig vagyok vele, ovi, iskola... és semmi önállósága nincs. Az unokatestvérem 3 éves, szülei nem hagyom sírni" címszóval maguk mellé vették, és még mindig nem alszik végig egy éjszakát sem. Kivéve a nagyszülőknél, mert tudja kivel lehet megcsinálni. Szerinted mi a jobb?
2008. máj. 19. 11:41
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Én írtam egy választ, ami az ÉN véleményem, hogy mi a jobb azt Neked kell eldönteni. Amúgy, ha tudnád, nem kérdeztél volna:) Ide mindenki CSAK a saját véleményét tudja írni, ami nagyon eltérő lesz. Lesz ami ellenkezik a véleményeddel, de el kell fogadni, h ez is egy válasz. Amúgy a sírni hagyástól, tényleg megrendül a bizalma.
2008. máj. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan hagyhatod egy kicsit sírni, az olyan emberek gyerekei,mint az első válaszoló lesznek hisztisek, és majd 5-6 hósan meg itt kérdezi mit tegyen, mert szó szerint pisilni se tud a gyerkőtől. Tapasztalat, én hasonló képpen vagyok a babómmal mint te most hat hós és már három és fél négy hós kora óta átalussza az éjszakát én is háztartást vezetek, és muszály főzni neki is magunknak is. Vannak olyan ismerőseim akik egy nyikkanás után felkapják a gyereket, az egyikük épp a minap panaszkodott, hogy már vécére sem tud nyugodtan menni mert a gyerkő egyből ordít (6 hós ), szokták kérdezni, hogyan érek rá főzni, takarítani stb.. nem mondom hogy mindig rend van itthon, meg pont délre kaja, de általában minden megmegy, és a párom dolgozik, tehát ergo a gyerek el tud kb fél-háromnegyed órát játszani a szőnyegén, vagy a járókába, ha álmosnak látom(szemdörzsi, nyöszörgés) berakom az ágyába és elaltatja magát,persze ha nagyon sír megnézem mi baja és elmagyarázom hogy ezt meg ezt meg kell csinálnia anyunak utána játszunk, általában beválik. Az első válaszolóval meg ne törődj, majd 1-2 éves korában meg a haját fogja tépni, mert a fejére nő a gyerek, akkor lehet ő kér majd segítséget.
2008. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Az előző válaszoló vagyok, csak elfelejtettem, a bizalma nem attól rendül meg mert egy kicsit sírni hagyod, hanem attól ha valami problémája van (peluscsere, fájdalom, éhség)és azt nem orvosolod, de ha baja van krokodilkönnyekkel sír nálunk legalábbis, ha nyűgös, vagy hisztikedve van csak nyöszörögve finoman.
2008. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet egyértelmű fekete-fehér választ adni erre a kérdésre. Nekem 3 gyerkőcöm van, az elsőnél bejött ez a sírni hagyásos dolog, ahogy írtad, 2-3 nap után sírás nélkül ment aludni és átaludta az éjszakát, most 5,5 éves, akaratos, hisztis kislány volt, mostanra kiegyensúlyozott, okos, vidám nagylány lett belőle.

A következő gyereknél a sikeren felbuzdulva megint így csináltuk, 6 hónapos koráig minden OK volt, utána kezdődtek az éjszakázások, akkorra már a tesóval volt egy szobában, nem hagytams írni, kiderült, csaka fogzás kavart be; minden fogacskánál ment a kínlódás, de amint kibújt, újra aludtunk éjjel. Most 4 éves, magánakvaló, de nagyon érdeklődő kisfiú.

A harmadik gyerkőc borított minden addigi tapasztalatot, hiába hagytuk sírni, 2 óra elteltével csak még jobban belehúzott, most 1 éves, mai napig ő dönti el, mikor akar aludni, legfeljebb fejbevágni lehetne :D Öntudatos, akaratos csajszi, határozott véleménnyel a dolgokról, például arról, hogy csak és kizárólag szopival tud elaludni. Vele tanultam meg igazán, hogy a legfontosabb: egy hullámhosszra kerülni a babával, és akkor mindegy, hogyan és mikor kerül ágyba, a békesség megmarad!

2008. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A síri hagyás ne´lunk nem vált be.Próbáltuk napokon keresztül.A 3.este azt mondtam,hogy ebböl elég.Szószerint ordított 2-3 órát,e´s nem aludt.Ahogy megfogtam abban a pillanatban becsukta a szemét.Mára ott tartunk,fürdés vacsi,kicsi dédelgetés,szundizik a kezemben,e´s 21-kor megyünk lefeküdni.Be teszem a kiságyba,mellette maradok 2-3 percet,majd otthagyom,de nem csukom be az ajtót.ha kicsit sír bemegyek hozzá.Majd max.10 pecés alszik a lányom egyedül.Nem kell feltétlen sírni hagyni.

Ezt neked kell tudni,pláne,ha bírod hallgatni.

Attól nem vagy rossz anya,és a bizalma sem rendül meg a babának.

2008. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: szerintem értelmesen leírtam, hogy nem volt a babámnak semmi gondja, nem volt éhes, büfizett, peluscsere is megvolt. a kérdést pedig azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok mások véleményére, tapasztalatára. Amit persze elfogadok, csak azt elég erősnek tartom, hogy a bizalmát veszti 15 perc sírás miatt. Tudom, hogy mit akarok csinálni, nyilván ha egyre többet sír, napról-napra és nem akar aludni, akkor hagyom az egészet, de most nem úgy áll a dolog. Köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 19. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!