Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etetnétek a 10hónapos...

Hogyan etetnétek a 10hónapos már nem szopizó babátokat?

Figyelt kérdés

1hónapja nem szopzik és nem kap tápszert, mert eszik tejtermékeket (kivéve tejet). Nem hízik rosszul mert 36dekát hízott ebben a hónapban. Előtte is fél kilót.

Ennek ellenére doktor nő ajánlotta a sinlac-ot. Nem tudom miért. Eddig keksszel sűrítem a gyümijét, de úgy látom bejön neki és nyilván egészségesebb is.

Melyik evésre ajánljátok vagy mindegyikbe keverjek neki kicsi?


2009. aug. 4. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A tejtermék (joghurt, sajt, stb) nem helyettesíti a napi szükséges fél liter tejet/ tápit. Ezt a védőnő nem mondta? Igy jelentős mennyiségű fehérjétől és egyéb szükséges anyagoktól esik el. A sinlac sem tejalapú, ha hízik anélkül is, akkor neki felesleges. Legalább tehéntejet adj neki. Ezzel is gondod van, vagy csak a tápival?
2009. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A doktornő azt mondta próbáljam meg neki a 2-es tápit ha nem fogadja el akkor ne erőltessem nincs annyira szüksége rá. Adjam a tejterméket csak bolti tejet ne. Akkor próbáljam még neki a tápit?
2009. aug. 4. 23:29
 3/16 anonim ***** válasza:
A dokinő kicsit jobban is elemezhette volna, hogy fél liter anyatejre, hiányában tápira szüksége van az egészséges szellemi és testi fejlődéshez. Ha a sima 2- es tápi nem izlik neki, ami anyatej után teljesen normális, nyugodtan tehetsz bele a kedvenc gyümijéből, pl banán-tápi mix. Csak annyit, hogy kicsit finibb legyen, sok gyümölccsel nem tudja kiszívni a cumin. A tehéntej tényleg nem nyerő egy éves korig, mert nehezen dolgozzák fel a kicsik a benne lévő sok fehérjét. Csak azért irtam, mert azt hittem, hogy valamilyen egyéb elgondolásból nem adsz tápit. Vegyél neki!
2009. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább tejpépet adjál neki,az finom, biztos megeszi, tej alapú, és még hízlal is!

Próbálkozhatsz kakaóval, tejbegríz, tejberizs, vagy sima általad főzött puding!

2009. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A tápi és tejpépet is lehet csak így pór két keverni a gyümibe?
2009. aug. 4. 23:43
 6/16 anonim ***** válasza:
Tudnod kell, hogy a tejpép is tápszer, csak más az állaga...ha napi kb fél liter tejpépet meg bír enni, akkor helyettesíti a tápszert. Egyébként reggelire, uzsira jó dolog.
2009. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja és nem cumizik, akkor hogy adhatom még a tápit?
2009. aug. 4. 23:44
 8/16 anonim ***** válasza:
MI is a kérdés?:)
2009. aug. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni 2-es tápszert ízesített változatban is ha a sima nem kell neki,

reggel tápszert adnék neki, vacsorára pedig tejpépet.


Tízórai gyümölcs, ebédre főzelék husival, vagy ha már eszik normális kaját akkor azt. Uzsonnára valami tejtermék, puding joghurt túrókrém kis keksz,tejszelet.

2009. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
aDhatod csőrös pohárból vagy sima pohárból is, ugy amiből a folyadékot/vizet szokta inni. Ügyes kisbaba!:)
2009. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!