Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi idős korában ült...

Kinek mennyi idős korában ült először egyedül a babája és hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
Hasizomból vagy négykézlábon oldalra popsival? 7 hós babám nyégykézláb hintázik mennyi idő míg ülni fog? Vagy előbb a mászás jön?
2009. aug. 4. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom így csinálta: hintázott 6 hósan 7 hósan felállt, 7,5 hósan el kezdett mászni, 8 hós kora óta szépen stabilan ül.


Részben a felállásból lehuppanásból és a mászásból oldalra "kiülésből" alakult ki nála a felülés. A legtöbb babánál így alakul, szerintem csak nagyon ritka, aki hasizomból felhúzza magát teljesen és stabilan ül, általában a mászásból alakul.


10 hós kislány anyukája

2009. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Már várom hogy az én babám is üljön.
2009. aug. 4. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7,5 hó-san ült fel magától.Azóta is nagyon szépen stabilan ül.Előszőr ő is négykézláb hintázott,majd kúszni kezdett,és a kúszásból lett a felülés oldalra.Most pedig(6.-án lesz 8hós) mászik négykézláb,a járókában és az ágyon belém kapaszkodva felhúzza magát állásba.Ha fogom a kezét akkor ügyesen 1-2 lépést már megbír tenni!
2009. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fiam 7.5 hós kora óta hintázik, 8 hós kora óta ül fel magától, négykézlábból. Rá 2-3 napra kezdett csúszni-mászni fura, sajátos stílusban. 8.5 hós, most állt fel. Stabilan kb 7 hós kora óta ül.
2009. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5 hós a lányom, állandóan erőlködik háton fekve hogy ülne fel. Anyukám mindig mondja ültessük , de eldől:) s hiába magyarázom anyunak hogy mászásból kell felülnie, mindig csak azt mondja én és Hugom is fekvésből ültünk fel, nem is másztunk!
2009. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8 hósan ült stabilan, de nem magától ült fel. Leültettem és játszott. Majd max 5-10 perc mulva hasra tettem kúszni, nem akartam bajt okozni ezzel az ültetéssel. A barátnőm mindig mondta, hogy tud ő ülni, csak egyszerűbb " szólni" anyának, aki felülteti. Ma viszont délelőtti alvása után, mikor benyitottam a szobájába, ott ült a kiságyban:) 9 hós bébi
2009. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam itt a válaszok közt olyat, aki felültette a babáját.

Ne hallgass rájuk!

Nem szabad ültetni a babákat, meg kell várni, amíg maguktól felülnek, mert ha ülteted, meggörbül a háta, ha magától ül, akkor már elég erős, és nem fog görbülni a gerince.


Mindennek eljön az ideje, szerintem a te babád is hamarosan ülni fog magától.


Boldog babázást!

2009. aug. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenkinek jó babázást!
2009. aug. 5. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb babák pl sokszor csak 10-11 hós koruk közütt ülnek fel maguktól. Vagy csak nincs meg a technika. Ez nem feltétlen azt jeleni, hogy nincsenek még felkészülve arra, hogy ücsürögjenek 5-10 percet. Ülve sokkal könnyebben megy a játék, mint fekve, fel tudja fedezni a világot. Meg enni is fel kell ülni, ugye, másként hogyan.

Szerintem az anyuka érzi azt, hogy mikortól stabil annyira a baba, hogy nem fárad a háta, ha ültetve van.

2009. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kislányom most lesz a 7végén 8 hónapos, a héten kezdett magától felülni, de nem mászásból, hanem oldalra fordul, és felnyomja magát a kezeivel. Mászás és kúszás még nem megy, négykézláb már hintázik.
2009. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!