Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnam elmagyarazni...

Hogyan tudnam elmagyarazni egy ismerosomnek hogy a gyogyszertari szesz nem alkalmas a fogzasi fajdalmak enyhitesere?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem alkalmas belso hasznalatra, milyen kovetkezmenyekkel jarna ha naponta tobbszor kenegetnem vele az inyet a babamnak. Az a bizonyos valaki azt mondja hogy hamarabb kibujik a fog, ha gyogyszertari alkohollal kenegetem neki, mert felragja az inyet.

Tudom hogy karos lenne, mert bejut a szervezetebe az az alkohol, de nem tudom hogy pontosan mik is vannak benne, azaz nem tudom eszervekkel alatamasztani hogy miert is karos.

Amugy Dentinox-al kenegetem az inyet naponta 3x.


2009. aug. 4. 20:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsanat, gyogyszertari alkohol.
2009. aug. 4. 20:24
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ezek már kész érvek:) nem hiszem h köteles vagy bárkinek is megmagyarázni, hogy miért nem kened alkohollal a gyereked ínyét...jóhogy nem pálinkával...régen azzal kenték, aztán csodálkoztak ha a gyerek az 5 elemit nem tudta elvégezni:( ne magyarázkodj, hallgass az eszedre
2009. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a Dentinox az nagyon jó és elegendő
2009. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom valami bölcs öreg adta a tanácsot neked? :)

Mert régen a babák ínyét szesszel kenegették(borral,rövid itallal:pálinka és hasonlók):S

Azért használták amiért most a dentinox-ot te.Fájdalom csillapításra csak kevésbé káros a mai módszer a kicsikre.

De mond neki,hogy nincs már gyógyszertári tiszta alkohol és,hogy azt 1 felnőtt sem használja belsőleg,mert veszélyes és maradandó károkat okoz.(főleg 1 pici babánál!!!)

Ne hallgass senkire.

Fogzásra nappal használj Dologélt(tele van gyógynövényekkel és többször is alkalmazható 1 nap) és este pedig a Dentiox-ot és ha nagyon nyügi lenne akkor Vidrocol kúp-ot(homeoátiás szer).

Boldog babázást.

13 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!