Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet húst adni a...

Mikortól lehet húst adni a babának? Milyen zöldségeket lehet adni?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos egy hónapja kezdtük a kóstolást. Azóta ki váltottunk délelőtt egy étkezést gyümölccsel 1 üveggel meg is eszik. Most kezdjük a zöldséget. Szerintetek váltsak ki még egy étkezést vagy várjak 5 hónapos koráig? Tegnap adtam neki sütőtököt almával ma krumplival. Holnap még ne adjak vagy adjak sütőtökkőt csirkehússal?
2009. aug. 4. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még várj vele. Illetve bocs, én még várnék vele. Nekem 7 hónapos a babám, és még csak most váltottam ki a második étkezést. Húst én 6 hónapos korában adtam először szerintem nem kell annyira sietni.
2009. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Szia.jó korán elkezdted a hozzátáplálást.az én véleményem az hogy 4 hónaposan igyon csak még tápszert a baba.főleg hogy már 1 hónapja eteted.én várnék mégegy étkezés kiváltásával, és csirkehussal is.Mi 5 hónaposak elmúltunk amikor elkezdtük a hozzátáplálást,és rá egy hónapra kapott először húst,de ő akkor már elmult 6 hónapos.szerintem várj még egy picit.Az ilyen kicsi babáknak annyira még nemfontos hogy változatos étrendje legyen,de a megfelelő vitaminnak és ásványi anyagnak meg kell lennie a szervezetébe.még nem biztos,hogy minden zöldséget és gyümit rendesen megtud emészteni és hasznosítani,de 3 hósan biztos nem tudta.én még inkább tápszert adnék neki,és tizóraira uzsira egy kis kóstoltatást.
2009. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A gyerekorvos és a védőnő karöltve MÁR 2 hónaposan azt mondta kezdjem el a kóstolást! Ezért sem akarom ezért föl hívni a védőnőt tanácsért. Legutóbb is a doki azt mondta adjak nyugodtan húst neki mert kell a vas szervezetének. Hát én nem mentem bele hogy 2 hónaposan adjam neki a gyümölcsöt.Arra gondolok lehet azért mondják mert nagy baba 8200g 4 hónaposan másnak 1 évesen ennyi a súlya. Velem is anya 3 hónaposan kezdte a hozzátáplálást. Nem akarom siettetni az etetést de legközelebb a dokival és a védőnővel ha ki nem jön szeptember 9én találkozunk.

2009. aug. 4. 15:02
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja és a dokitól kérdezem hogy csirkemellet meg combot adhatok először. Azt mondta a bébiételekbe sertés marha bárány is van nem kell ezt túl reagálni.... Nem szóltam semmit! Enyhén meg lepődtem!
2009. aug. 4. 15:05
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Szia!mi is 4 hósan, kezdtük.Akkor mi is kiváltottuk a tizórait,aztán 5hósan ebéd,és most 6 hósan uzsit.

Kaphat cukkinit,céklát,répát,rizst.Mi 5hósan kezdtük a csirkemellet.

2009. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Én az ilyen orvosokat és védőnőket szeretem..Én nem azon az elven vagyok hogy.."jaj de korán kezdted a hozzátáplálást"..z egész kaja ügy fel van fújva és valahol ez már undorító..Én 4 hónaposan kezdtem de nagyon szereti az új ízeket csirke és pulykahúst is evett már imádja..Nem fájt tőle a hasa és egy vidám kiegyensúlyozott baba...Most mért kellene várni 7-8 hónapig?Egyen csak tényleg kell a husi is.
2009. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem kezdették veled túl korán a hozzátáplálást, nagyon nagy babád van, valószínűleg olyan az anyagcseréje, hogy elég jól hasznosítja a bevitt anyagokat. Mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást és 7 hósan adtam neki először husit. Ráadásul tényleg sokféle hús van a bébikajákban, nekem is azt mondták, h persze nem az első pár alkalommal, de utána mehet a vörös hús is. Szerintem hallgass a védőnődre és dokidra, főleg ha mindkettő uazon az állásponton van, mégis csak jobban ismerik a babádat, mint idegenek a neten, és mint tudjuk, minden baba nagyon más! M.
2009. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Húst 5 hónaposan lehet adni,csirke majda a tobbit.Sárgarépa,krumpli,sütőtők,stb.baba kajákat amit árulnak 4 hónapostol.
2009. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek!
2009. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Bébikaják helyett inkább készíts neki frissen, most mindennek szezonja van. csirkehúst adhatsz.
2009. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!