Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este miért nem akar elaludni...

Este miért nem akar elaludni a 18 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

A déli alvással nincdsen gond.Max. 5 perc és alszik.Este 1/2 -3/4 óra kell mire elalszik. Mocorog,játszik a kezével lábával......beszélget.

Fáradt az biztos,látszik rajta, nem is megy korán lefeküdni.1/2 9 kor.Egész nap 1,5 órát alszik.Azt is délben. Délben eszik,1/4 1-kor legkésöbb 1/2 1 kor alszik.

Már régóta küzdünk az esti elalvással.Már sokmindent próbáltam...

Alassam késöbb???De hát a 1/2 9 szerintem egy 18 hós babának elég késö.


2009. aug. 4. 09:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A lányom 3 hónapos korától van rendszer az életünkben.1/4 8 kor fürdés,8 kor vacsi,majd 1/2 9 kor fekvés.Minden este így van.Hiába mondom neki,hogy itt vagyok,amint megyek kifelé,már sír.Ha kimegyek olyan szinten sír ahogy csak bír,szinte majd megfullad töle.

Folyk a könnye az orra...Ha visszamegyek megnyugszik és elalszik.Könyvet csak napközben szeret nézni,hallgatni.Ha beszélek hozzá annál nehezebben alszik el.Egyszerüen felette kell ülni,csendben.Mostanában fogni akarja a kezem.

2009. aug. 11. 10:45
 12/19 anonim ***** válasza:

Jaj de édes lehet! :)

Akkor csak kicsit told ki a lefekvés idejét.

Az másnap reggel úgyis meghálálja magát, mert tovább alszik majd. Jó, hogy ennyire rendszeresek vagytok. Egyszerüen csak jobban alszik úgy, hogy ott vagy. :)

Gondolom van valami alvótárs? Kedvenc maci?

2009. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a falra képeket vetítö, zenélö játék vált be.
2009. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen van neki egy nagy plüss katicabogár,de már hónapok óta nem kell neki.Sok plüss van de azokkal csak nappal ja´tszik.Este nem kell neki semmi,csak legyek mellette,és most pár napja fogjam a kezét....

Csak már este´re én is fáradt vagyok,mikor meg felette kell üljek 3/4 órát,nem mindeggy.A kistesó pedig úton van.

2009. aug. 12. 21:36
 15/19 anonim ***** válasza:

Hú kedves, akkor nem csoda, hogy fáradt vagy. Az apuka nem tud beugrani helyetted a kézfogós elalvásra? Nem ártana pihenni.

Nálunk a zenélő, vetítő játék mellett most nagy kedvenc a kis méretű, puha, ölelhető babapárna. Napközben általában kirángatja és fel-alá mászkál vele, mosásba csak csellel tudom tenni.

2009. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy apával nem akar aludni.Sírutánnam.

Ma veszek neki én is ilyen puha kis figurás párnát hátha beválik.

Köszönöm a válaszokat.

2009. aug. 13. 06:57
 17/19 anonim ***** válasza:

Mesekazetta! Most ugrott be! Nincs kedved kipróbálni a régi klasszikusakat? Esetleg olyat, amiben zene is van. Először úgy, hogy ott vagy mellette és fogod a kezét, utána meg csökkented az ott ülést.

Hátha segítene!

Arról jutott eszembe, hogy amikor elutaztunk, nemrég nem vittem el a zenélő-vetítőt. :) És a szüleimnél egy kis felhúzhatós-csengettyűs játék volt, semmi kép, de első szóra bevált.

2009. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi,kipróbálom.
2009. aug. 14. 14:14
 19/19 anonim ***** válasza:
Most olvastam egy könyvben, hogy segíthet, ha nappal beteszed a kiságyba "játszani" ! Így megszokja és megérti hogy nem egy kínzószobában van, hanem egész barátságos hely. Én először ódzkodtam attól, hogy az alvás helyén játszon, de tényleg müköhet a dolog!
2009. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!