Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este miért nem akar elaludni...

Este miért nem akar elaludni a 18 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

A déli alvással nincdsen gond.Max. 5 perc és alszik.Este 1/2 -3/4 óra kell mire elalszik. Mocorog,játszik a kezével lábával......beszélget.

Fáradt az biztos,látszik rajta, nem is megy korán lefeküdni.1/2 9 kor.Egész nap 1,5 órát alszik.Azt is délben. Délben eszik,1/4 1-kor legkésöbb 1/2 1 kor alszik.

Már régóta küzdünk az esti elalvással.Már sokmindent próbáltam...

Alassam késöbb???De hát a 1/2 9 szerintem egy 18 hós babának elég késö.


2009. aug. 4. 09:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha nem sír, hanem csak gagyarászik, játszik , akkor szerintem ezzel nincs semmi baj.

Nálunk is volt ilyen időszak, betettem az ágyba, kijöttem, még fél órát hallottuk a bébiőrön keresztül, hogy bent matat, aztán egy idő után csend lett.

2009. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben örülnék hogy nem sír hanem beszélget!
2009. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem írónak, a babák ilyen korban sok élménnyel gazdagodnak és nehéz nekik este lenyugodni.

Ne aggódj ez is egy korszak.

2009. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én összetenném a két kezem ha a 14 hónapos lányom inkább gagyarászna, játszana a kezével, majd 1 óráig sírás helyett.

Mert Ő sír ha leteszem.


Késő a háromnegyed 9? - nézőpont kérdése.

Az én lányom 12-fél 1 körül alszik el :(

Ma pl. most aludt el 15 perce, sírás előzte meg.


Nappal max. 1 órát alszik. De inkább kevesebbet.

És éjjel még 2x kel enni.


Szóval, Ő igazán keveset alszik.

2009. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Biztosan édes, ahogy dumál.

Egy kicsit kitolhatod a lefekvés idejét,

ha szeretnéd, hogy ne megbeszélje a napi eseményeket, hanem egyből aludjon.

Nyugtató lehet egy kis zenélő játék,

amit az esti lefekvéshez kapcsolnál.

Utolsó válaszolónak,

az "Aludj jól gyermekem" című könyv technikáját próbáltad?

2009. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az én lányom még a nappali alvásoknál is így csinál,van hogy fél órát beszélget,kidobál mindent az ágyából,majd amikor mindent elvégzett,lefekszik beszélgetni,és lassan elalszik,szerintem ezzel nincs baj,valóban sok gyerek ilyenkor meg sírdogál,hogy nem akar aludni.
2009. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam,hogy végig mellete kell maradnom,mert különben ordít ahogy a torkán kifér.Akkor beszélget,amikor mesélni próbálok neki.

Èn is összetenném a kezem,ha kitudnék töle jönni a szobából,és úgy beszélgetne magának.Sajna még ilyet sosem csinált.Az a borzasztó benne,hogy néha 1 órát is ott kell mellette ülni,mert különben feláll,és sír.

Délben nincyxen ilyen gondunk.Leteszem és kb 5 perc,alszik.De este......

2009. aug. 6. 07:38
 8/19 anonim ***** válasza:

Altasd később. Nem a fürdéstől pörög be? Nálunk ez a helyzet. 7-kor fürdés, kilenc körül alvás, a nappaliban!!!!-karban visszük az ágyába. :(

(11 hó)

2009. aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

9 hós a lányom, de a kiságyában nem alszik el. A nagyágyban alszik el, csak ott vagyok mellette, még hozzá sem kell érni, becsukja a szemét szuszog kicsit és már vihetem is az ágyába. Az utazóágyába meg már aludt el egyedül is. De a kiságyban rég feláll, és ahogy magához tér mindjárt eszébe jut, és áll is fel. Ezért nem alszik el ott.

Ja és 9 hós lesz és most kezdte hogy csak egyszer alszik egy nap délben és 8-9 körül este. Szerintem az egyszeri alvás nálunk még korai, de nem én döntöm el, :-) Fél 9 nem késő, amíg kétszer aludt a lányom, addig fél 10 körül aludt el.

2009. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A rendszer a lényeg.

Próbálj meg vacsora fürdés alvás programra pontos időbeosztást csinálni.

Legyen az étkezés, mosdatás mindig ugyanabban az időpontban egy hétig, és amikor pizsiben van, válasszatok ki egy könyvet, amit végignéztek. Mikor azt elolvasta - elolvastad, puszi, és az ágyba.

Ha sír, mondd el neki komolyan, hogy Te is fáradt vagy, mégy aludni, de ott leszel a közelben.

2009. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!