Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájásra nálatok mi vált be...

Hasfájásra nálatok mi vált be nagyon pici babáknál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk haza a kórházból.Elég rossz esténk volt. Szerintem fájt a hasa, mert nagyon húzkodta a lábát, és nagyon híg volt a széklete is. Kb. másfél órán keresztül nyüszögött, meg sírt, és csak a vállamon, ilyen büfiztetős pózban bírt megnyugodni úgy, hogy közben sétáltunk. Közben ringattam, meg simogattam a hátát. Mit kéne ilyenkor csinálnom? Mi a tapasztalat? Mi vált be nálatok a hasfájásra? /4 napos a baba /
2009. aug. 3. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Mikor hazaviszik a pici babákat,nekik az teljesen új környezet,új ingerek,új illatok-szagok.Lehet erre érzékeny még a picid.

Barátnőmnek két éjszaka volt katasztrófa,nálunk ezzel nem volt baj.

Szerintem még pocira nemigen tudsz mit adni,talán az infacolán amit esetleg kipróbálhatsz,de nem emlékszem hogy 1 hós kor előtt adható-e.A gyerek orvosnak ma ki kéne mennie,vagy a héten,meg vizsgálni a picurt,akkor tudsz vele beszélni.

Én javaslom neked a masszírozást,biciklizést a baba lábiával.

Ha hasfájósak lesztek,1hót betöltve,több lehetőség közül választhatsz,amit majd kipróbálhatsz.

Gratulálok a babához,erőt egészséget a babának-mamának.

2009. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor hazajöttünk a kórházból, az első 2 hét katasztrófa volt. Akkor kezdődtek a kisfiamnál a hasfájások, amikor hazakerültünk a kórházból. 1-2 nap kínlódás után homeopátiás szereket próbáltunk, de sajnos nem segítettek.

A masszírozás néha bevált néha nem, az óramutató járásával megegyező irányba masszíroztuk, majd behajlítottuk a kis lábát és felnyomtuk a hasához és finoman tornáztattuk. Ekkor kijött egy-két puki és valamennyire megnyugodott. Az is használt időnként, ha úgy vettük fel, hogy lóg a keze-lába és a kezünk a pocakja alatt van. (puma a fán vagy tigris pozíció)

Időnként a hason fekvés is segített, ilyenkor a hátát masszíroztuk.


Aztán 2 hetesen elkezdtük adni az Infacolt, mert már a végén semmilyen masszázs nem segített a babánkon és napi több órát sírt. A gyógyszerész azt mondta, hogy csak 4 hetes kor után adható, de a gyerekorvosunk és a védőnő azt mondta, hogy adjuk nyugodtan. Így hát 2 hetesen elkezdtük adni az Infacolt. Azóta csak heti 1-2 hasfájásunk van.


A gyerekorvos még azt mondta, hogy ha hőmérőt dugunk a popsijába, akkor a végbél ingerlése miatt kijöhet a puki vagy a kaki és attól is megkönnyebbülhet a pici. De én nem mertem a mai napig végbélben hőmérőzni.... Úgyhogy ezt mi nem próbáltuk.

2009. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a te közelségedre vágyik! Ilyenkor állítólag hiányzik nekik a méhen belüli élet! :) Viszont, ha tényleg huzkodja a lábát az vszinű hasfájás. Az én kislányomnak meleg pelust tettünk a pocijára. (vasalóval jó melegre vasaltuk)Az mindig bevált! A helyedben én még nem próbálkoznék mással! Nekünk a végén kiderült, hogy a lakthoherb teától, amit én ittam attól fájt a pici hasa. Amint abbahagytam elmúlt!
2009. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Mindenki nagyon jó dolgot mondott! :)

Ebből sokfélét kipróbáltam tegnap,és a védőnő is,mikor beszéltem vele,ő is mind-mind ezeket a dolgokat ajánlotta,mint amit ti is ajánlottatok!


Szóval köszi még egyszer!!! :)

2009. aug. 3. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
babamasszázs. nekünk tök jól bevált. persze amíg ennyire pici addig csak módjával és óvatosan de a pocakjának jót fog tenni. A másik ami nagyon jól bevált : a hóna alatt fogdd meg és egy kis ideig hagyd hogy lógjon a lába lefelé. Az segít hogy a levegő elinduljon felfelé. Etetés közben többször büfiztesd meg így biztosan kijön a felesleges levegő. A Sab Simplex is nagyon bevált. Minden evés elött adtam neki 10 cseppet. És még1 jó tipp. A kis lábát emelgesd fel a pocijához. Akkor mozognak a belek. Sok sikert.
2009. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi neked is!

Majd ezeket is kipróbálom,ha szükség lesz rá..

2009. aug. 6. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!