Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengyében ha szeptember...

Babakelengyében ha szeptember végén érkezik a baba mi tartozik?

Figyelt kérdés

érdekelne még, hogy a ruhácskákon kivül mi kell és mennyi?



2008. máj. 17. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudok pontos segítséget adni, de mindenképp készülj a télra, mert akkor lesz 2-3-hónapos és lehet többet vinnéd levegőre. Bundazsák, hálózsák téli, ilyesmi, de a bababoltba segítenek, csak ha a boltos 4-et mondd elég 2 is:D :))
2008. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképp vegyél néhány bodyt, rugikat, kocsikabátot, kis sapkát, zoknit vagy babacipőt, puha kis pulcsit, de a védőnőd elvileg ad is egy listát az ajánlott dolgokról.

A ruhácskákon kívül kell ugye pelus, ha eldobhatót akarsz használni, akkor is vegyél legalább10db textilpelust is - büfiztetés, kiságyba, babakocsiba a feje alá, stb. - puha meleg takarókat legalább 2db-ot, én vennék hálózsákot is, abban nagyon kényelmesen alszanak a csöppségek és nem is kell attól félned, hogy lerúgja a takarót és megfázik. Kell még kiságy, jó ha van pelenkázó, esetleg járóka, de ezt te döntöd el. Kell egy babafürdőkád, nekem állványos van mert az elég kényelmes, de olyat válassz, ami neked megfelel. Vegyél 2-3 fürdőlepedőt, pelenkaanyagú kifogót, ami szimpatikusabb. Ha szoptatni akarsz, akkor is érdemes beszerezni 1-2 cumisüveget, jól jöhet. Sok nem kell, mert ha szükség lesz rá, még vehetsz később is. Én nem vettem külön cumisüveg-sterilizálót, szerintem elég, ha kifőzöd használat előtt. Babakocsiból hatalmas a választék, igény- és pénztárcafüggő. mit szeretnél, én esküszöm a Pierre Carden márkára, megfizethető, kényelmes és praktikus is. Érdemes venni babahordozót, mert autóba is csak azzal teheted. Hordozókendő vagy kenguru még ráér, ha egyáltalán akarsz ilyesmit.

A babaápolószereket felírja gyerekorvos és megveheted gyógyszertárban, később én a Gabi termékeket ajánlom. Jó, ha van otthon lázmérő, orrszívó. Van, aki szereti a bébiőrzőt és a légzésfigyelőt, de nélkülük is felnő a baba. Ezek szerintem csak extrák.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Ha van még kérdésed, írhatsz nyugodtan, ha tudok, segítek.

Boldog babavárást!

2008. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!