Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működik a keresztelés?

Hogy működik a keresztelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretném kisfiunkat még egy éves kor előtt megkereszteltetni.

Én sajnos nem vagyok megkeresztelve,így arra gondoltam,hogy a picivel együtt erre volna e mód.

Hallottam már olyan esetről,hogy a szülőnél elnézték ha nincs megkeresztelve,de mivel felkértek engem is kereszt anyunak,így mindenképp jó lenne.

Ez az egész hogy működik,mivel jár az anyagiakat is beleértve?Mikor kell elkezdeni a felkészülést,mennyi idő míg megkeresztelik.Mi december környékére gondoltunk,fontos dátum miatt.

köszi


2009. aug. 3. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy melyik vallást választottad, mert vallásonként változó.
2009. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz,ezt el is felejtettem.Köszi.

Katolikus.

2009. aug. 3. 08:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyi a lényeg, hogy nem lehetsz keresztanyuka, ha nem vagy megkeresztelkedve. Ahhoz hogy te meglegyél keresztelve, legalább egy keresztszülőt kell hogy keríts magadnak, aki fontos hogy katolikus keresztény legyen. Na mármost ha ez megvan, és megkereszteltek akkor jöhet a baba, neki is katolikus keresztény keresztszülőket kell kerítened, ill. minimum egyet. Fizetni semmit nem kell. Én amikor érdeklődtem, hogy mikor lehet a babát megkeresztelni, 2 hét múlva adtak is időpontot. De ez temploma válogatja. Remélem tudtam segíteni. Ha van még kérdésed írj.:))
2009. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!